Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Son zamanlarda birçok işimizi nakit paramız olmadığı durumlarda kredi desteğiyle halledebilmekteyiz. İşlerimizde veya ihtiyaçlarda kullanacağımız kredinin çıkabilmesi için de bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu bağlamda kredi notu devreye girmektedir. Çünkü her banka kredi vereceği zaman sigortanızın olup olmadığı başka bir kredi çekip çekmediğinizi ve olan kredinizi düzenli olarak ödeyip ödemediğiniz ile yakından ilgilenecektir. Eğer daha önce herhangi bir bankadan kredi çekmiş ve düzenli bir şekilde ödemiş iseniz veya kullanıyor olduğunuz kredi kartınızın borçlarını aksatmadan ödüyor iseniz kredi notunuz yüksek görülecektir. Bu da yeni bir işlem yapmanız açısından size kolaylık sağlayacaktır. Son zamanlarda faturalar da kredi notunu etkileyen etmenlerden olmuştur. Kredi notunuzun yüksek olması için tüm borçlarınızın ödemesine dikkat etmeli ve zamanını geciktirmemelisiniz.

 

Borçlarınızı Kapatmalısınız

Eğer kredi çekmek istiyor fakat kredi notunuz düşük ise bu durum sizin için zor olabilir. Peki kredi notunuzu yükseltmek için ne yapmam gerekir diye soracak olursanız bütün borçlarınızı kapatmanız notunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Fakat bu birden olan bir durum değildir. Tüm borçlarınızı ödedikten sonra sonraki harcamalarınıza da dikkat etmeli ve bir daha borç geciktirmemelisiniz.

 

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Borçlarınızı kapattıktan sonra yapmanız gereken kendinize limiti düşük bir kredi kartı almak ve bunun ekstrelerini zamanında ödemektir. Ayrıca kredi kartlarına gelen borçların hepsini değil de asgarisini ödemek de kredi notunuzu düşürür bunu bilerek hareket etmelisiniz. Bunların yanında ödeyeceğinize inandığınız düşük tutarlı bir kredi çekebilirsiniz. Bunun ödemelerini düzenli şekilde yapıp ya da ilk taksitte bütün borcu kapatmanız kredi notunuzu ciddi oranda yükseltecektir.

Hesap Açtırarak Kredi Notunuzu Yükseltin

 

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Bankaya gittiğinizde kredi kartı bile alamayacak kadar düşük bir kredi notunuz varsa kendi adınıza bir hesap açtırabilir ve bu şekilde de kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Maaşınızı ve tüm gelirlerinizi bu hesaba yönlendirerek fatura ya da diğer tüm ödemelerinizi bu hesap üzerinden yapın ve bir süre sonra bankanızdan kart talebinde bulunun ve bu kart düşük limitli olursa ödemeleri de kolay olacağı için sizi zorlamayacak ve bu nedenle de kredi notunuzun artmasında etkili olacaktır.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.