Bilgii.NET ilkeli yayıncılık anlayışından taviz vermeden girdiği bu yolda Türkiye’den bütün dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendine amaç seçmiştir. Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni kuşak sitemiz amacıyla haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar ehemmiyet taşımaktadır.

Misyonumuz

Basın ve meslek ilkelerinden katiyen şaşmadan haber yaparken, bunu en süratli şekilde okuyucularımıza sunmak asli misyonumuz olacaktır. Bir haberde iki tarafın bulunduğu hallerde Bilgii.NET her vakit objektif bir biçimde hadiyi yorum katmadan okuyucularına aktarmayı amaçlar.

Sadece ilgi toplamak amaçiyle yalan, hatalı ya da doğruluğu teyit edilmemiş söylemlere yer vermeden yalın ve net bilgi barındıran haber metinlerini okuyucu ile buluşturmak bizim amacıyla ilkeli haberciliğin en mühim kurallarındandır.

Gündemi yakından izlemek ve insanların duygu yoğunluğunun farkında olmak, haberciliğin bir sosyal mesuliyet bulunduğu anlayışını benimsemek demektir.

Vizyonumuz

Gündem ile alakalı olaylarda haber alınabilecek en itimat edilir ve tarafsız tanınan kaynak olmak. Bir haberle alakalı; Bilgii.NET yazdıysa doğrudur’ duygusunu bütün insanlara benimsetmek. Ve son olarak görevini hakkı ile yerine getirmiş olmanın verilen manevi huzuru bütün çalışma arkadaşlarıyla paylaşmak ortak vizyonumuzdur.

Hedeflerimiz

En başta İstanbul’un, sonrasında Türkiye’nin ve bütün dünyanın en itimat edilir haber sitesi durumuna gelmek. Sayfamızın tamamında %100 oranında ‘doğru’ ve ‘tarafsız’ haberler bulundurmak. Sürekli bir şekilde alıntı oluşturulan ve kaynak gösterilen haber organı olarak mesleki anlamda basın sektörünün lideri durumuna gelmek.