Ketya Kaç Saat Uyutur?

Ketya Kaç Saat Uyutur? Ketya, etkin maddesi ketiapin olan antipsikotik (psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan) grubuna ait bir ilaçtır. Ketya, depresyon ve bipolar bozukluk (manik depresyon) semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç bağımlılık yapmaz veya alışkanlık oluşturmaz.

KETYA, etkin maddesi ketiapin olan antipsikotikler (psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan ilaçlar) olarak adlandırılan ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Bu ilaç atipik anti-psikotikler olarak bilinen ilaç sınıfına aittir. KETYA, antipsikotikler (psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan ilaçlar) olarak adlandırılan ilaç grubuna ait bir ilaçtır.

Ketya Ne İçin Kullanılır?

Ketya psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılır. KETYA, etkin maddesi ketiapin olan antipsikotikler olarak adlandırılan ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Beyaz veya beyaza yakın kapsül şeklinde, açık sarı dairesel baskılı bir tablettir. İlaç 2005 yılından beri Avrupa Birliği’nde (KETYA ticari adıyla) ve 2009 yılında İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) tarafından melankolik depresyon, bipolar bozukluk veya karma epizodlar dahil olmak üzere bazı depresif hastalık türlerinde kullanım için onaylanmıştır.

KETYA, şizofreni ve bipolar bozukluğun yanı sıra mani belirtileri de dahil olmak üzere psikotik davranışlarla ilişkili ajitasyonun tedavisinde kullanılır.

Ketya, belirli tıbbi durumların neden olduğu zihinsel sorunları tedavi etmek için kullanılan antipsikotik bir ilaçtır. Ruh halinizi, düşüncelerinizi ve davranışlarınızı kontrol etmeye yardımcı olmak için beyninizdeki nörotransmitterleri düzenleyerek çalışır. Ketya, antipsikotikler (psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan ilaçlar) olarak adlandırılan bir ilaç grubuna aittir.

Ketya Kaç Saat Uyutur?

Ketya, sizi uyutmak için geliştirilmiş devrim niteliğinde yeni bir ilaçtır. Ketya alırken kaç saat uyuyacağınız tamamen size bağlıdır. Ketya bir bebek gibi uyumanıza ve sabahları tazelenmiş olarak uyanmanıza yardımcı olur. Uyku sağlığınızı iyileştirmek ve yatmadan önce sizi derin bir rahatlama durumuna getirmek için tasarlanmıştır.

KETYA içtikten sonra kendinizi enerjik ve dinlenmiş hissetmeye başlayacaksınız. Bunun nedeni, KETYA’nın sabahları herhangi bir sersemlik olmadan size daha dinlendirici bir uyku vermesidir, böylece yeniden şarj edilmiş hissederek ve hayata daha olumlu bir bakış açısıyla uyanırsınız. Kadınlar ciltlerinin ve yüzlerinin güzelliğinin tadını çıkarmayı severler, ancak bazı insanlar kırışıklıkların varlığı nedeniyle görünümlerinden emin değildir. Kyra Plus krem yardımıyla cildinizin elastikiyetini artırın.

Ketya Kaç Saat Uyutur?
Ketya Kaç Saat Uyutur?

Ketamin daha hızlı ve daha derin uyumanıza yardımcı olur. Ketamin, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olan etkili ve dinlendirici bir uyku sağlar. Sağlıklı olmak için gecede tam 8 saat uyumak zorunda değilsiniz. Çoğumuz en az 6 saat uyuduğumuzda kendimizi daha iyi hissederiz, ancak bu katı ve kesin bir kural değildir. Araştırmalar, geceleri 7 saatten fazla uyuyan yetişkinlerin çoğunun, geceleri 7 saatten az uyuyanlara kıyasla daha yüksek kardiyovasküler hastalık ve felç riski yaşama eğiliminde olduğunu göstermektedir.

Ketaminin etkileri doza bağlıdır. Kullanıcılar orta dozlarda güçlü hipnotik ve dissosiyatif etkiler bildirirken, daha yüksek dozların sıklıkla halüsinojenik olduğu bildirilmektedir. İlaç, çevre ve benlikle bağlantının tamamen kopmasıyla karakterize edilen bir “K-deliği” durumuna (bazen “kötü yolculuk” veya basitçe “bir delik” olarak adlandırılır) neden olabilir ve ayrıca katatoni (dilsiz veya hareketsiz hale gelme) dahil olmak üzere diğer duyusal bozulmalarla sonuçlanabilir.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.