Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolay Kredi Veren Bankalar hangileridir? Hem kamu bankaları hem de özel bankalar kendi yönetimleri tarafından kontrol edilmektedir. Farklı yönetimlerin denetiminde hizmet verdikleri için her bankanın kredilendirme kriterleri de farklıdır. Bazı bankalar diğer bankalar ile kıyaslandığında çok daha kolay kredi kullandırırken bazı bankalar ise kredi kullandırma konusunda çok daha titiz davranabilmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Düşük kredi notuna kredi kampanyası düzenleyen Aktifbank hiç tartışmasız en kolay kredi veren bankalar sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. N Kolay Kredi Kampanyası adı verilen kampanyaya özel olarak az riskli kredi notu ortalaması olarak kabul edilen kredi notu 1100 ve üzeri olan kişilere kredi onayı vermektedir. Kredi kampanyasından yararlanmak isteyen kişilerin kredi onayı almaları not ortalamalarının yanı sıra kullanmak istedikleri kredi tutarı ve aylık gelir tutarları da onay konusunda belirleyici etkenlerdir.

Finansbank Kolay Kredi

Kolay kredi veren bankalar sıralamasında üst basamaklarda kendisine yer bulan Finansbank özellikle de düşük tutarlı ihtiyaç kredisi başvurularında öne çıkmaktadır. Düzenlediği kolay kredi kampanyası ile banka müşterilerine sadece saatler içerisinde kredi kullanma imkanı sağlarken düşük kredi notuna kredi onayı da vermektedir. Ancak diğer bankalara oranla çok daha yüksek kredi faiz oranları uygulamakta olup yine kredilerde hayat sigortası gibi pek çok sigorta türünü zorunlu tutmaktadır.

Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

İhtiyaçlar nedeniyle çok uğraşmadan Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notuna sahip olmaları gerekir. Kredi notu 1500 puan ve üzeri olan kişilerin yüksek kredi notu ortalaması seviyesinde bulunduğu kabul edilir. Bu kişiler hem çok daha kolay bir şekilde kredi kullanmakta hem de aylık gelir seviyeleri ile örtüşüyor ise yüksek tutarlı kredileri düşük kredi faiz oranları ile kullanabilmektedir.

Günümüzde bankalar artık kredi notu ortalamasına göre kredi faiz oranı uygulama sistemine geçmekle beraber yüksek kredi notu olan kişiler artık çok daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanabilmektedir. Kredi notu yüksek olduğu halde kredi başvurusu reddedilen kişilerde bulunmaktadır. Bunun sebebi kişinin ya maaşını aşan bir kredi başvurusunda bulunması yada sigortalılık süresinin bankanın değerlendirme kriterlerine uymamasıdır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.