Uyduda Kanallar Silindi Nasıl Geri Getirebilirim?

Uyduda Kanallar Silindi Nasıl Geri Getirebilirim? Uyduda kanallar belli sebeplerde ötürü silinebilir. Ancak anında bu sorun çözülebilir. Öncelikle uyduda kanallar silindiği zaman tıpkı ilk defa uydu kurulumu yapılmış gibi bu sorunu çözebilirsiniz. Ancak burada iki tür kumanda karşınıza çıkar. Biri televizyon kumandası diğeri ise uydu kumandasıdır. Burada uydu kumandası ile ayarlar kısmına girmek gerekir. Ayarlar kısmında uydu kanalı karşınıza çıkar. Bu alana bastığınız zaman burada uydu arama alanına tıklayacaksınız. Bu alana tıkladığınız zaman kanallar otomatik bir aramaya girer. Bu arama sonucunda tüm silinmiş olan kanallar tek tek uyduya yüklenir. Bu yükleme sonucunda sıralamayı tekrar yapmanız gerekecektir.

Uydudan Silinmiş Olan Kanalları Geri Getirmek

Uydudan silinmiş olan kanalları çok kısa bir sürede tekrar geri getirilebilirsiniz. Bunun için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Birkaç dakika içinde mevcut olmayan yeni kanallar bile anında uyduya yüklenir. Sadece ayarlar kısmına kumanda ile geçiş yapmanız gerekir. Kumanda ile otomatik olarak kanalları arama alanına basmalısınız. Bu alana bastıktan sonra tek tek kanalları aramanız söz konusu olmaz. Sadece tek bir tıklama ile otomatik olacak şekilde tüm kanallar uyduya yüklenir. Otomatik olarak yükleme tamamlandıktan sonra kanal sıralamasında değişkenlik söz konusu olacaktır. Bunun için sizler daha sonradan sıralamayı kendiniz yapabilirsiniz. Sadece bunun için uydu kumandasına ihtiyaç vardır.

Uydu Kumandasını Kullanma

Uydu kumandası ile birlikte artık silinmiş olan hatta olmayan eski kanallar bile anında yüklenir. Artık teknolojik açıdan her şey daha pratik bir yapıya sahip olmuştur. Bu yüzden kısa süre içinde kanallar otomatik olacak şekilde yüklenir. Bu durum sadece silinmiş olan kanallar için geçerli değil. Daha yeni olan kurulumlar için bile yine aynı yol ve yöntemler uygulanır. Sadece ayarlar kısmına geçiş yapılıp kanal arama alanına gelinmesi gerekir. Bu alana geçiş yapıldıktan hemen sonra otomatik olacak şekilde tüm kanallar anında yüklenmiş olunacaktır. Uydu kumandası yerine bazı kişiler televizyon kumandası kullanır. Ancak bunun etkisi olmaz. Burada uydu kumandasına kanallar için ihtiyaç duyulur.

Kanal Silinmesi ve Tekrar Yüklenmesi

Uyduda Kanallar Silindi, Nasıl Geri Getirebilirim?
Uyduda Kanallar Silindi, Nasıl Geri Getirebilirim?

Kanal silinmesi çoğu zaman yanlış bir tuşa basılması sonucunda yaşanır. Ancak bunun sonucunda kanalların tamamen silinmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Sadece ayarlar kısmına geçiş yapıp anında kanalları tekrar geri getirebilirsiniz. Hatta bunun için birçok web alanında görsel olarak da bu işlemler sıralanır. Bu işlemlere bakarak da tüm silinmiş olan kanalları geri getirebilirsiniz. Her tv ünitesi ve formatı için tüm bu işlemler geçerlidir. Yani işlem uygulamasında bir sapma durumu söz konusu olmaz. Kısa süre içinde otomatik olacak şekilde kanallar anında yüklenir. TV otomatik olarak tarama alanına girer. Sonrasında ise tüm silinmiş olan kanallar tek tek geri yüklenir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.