Başkasının Adına Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Başkasının Adına Kredi Kartı Alabilir Miyim? Kredi ve kredi kartı artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Paraya ihtiyaç duyulduğu takdirde eğer kredi notumuzda müsaitse hemen bir bankaya giderek kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunuyoruz. Kredi puanı düşük olan insanlar ödemelerini geciktirmesinden dolayı kredi puanları düşüktür bankalara yaptıkları başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır.

Bunların yanında birde bankaya gidemeyen tüketiciler var hasta veya yurt dışında olmalarından dolayı bankalara gidemiyorlar. Bundan dolayı kredi veya kredi kartı kullanmak isteyenler başkası aracılığıyla başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunu gerçekleştirmek için ne yapılmalı beraberce inceleyelim.

Başkasının Adına Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Normalde hiçbir şekilde başkasının adına bankada işlem yapmanız mümkün değildir. Ancak son gelişmelerle beraber bazı bankalar vekaletname ile bankadan işlem yapmaya olanak tanıyor. Kimi bankalar ise hala vekaletname ile işlem yapmaya karşıdır çünkü kendi isteğiyle vekaletname vermeme olasılığını göz önünde bulunduruyor.

Noter huzurunda verilen vekaletnameler ile bankalarda işlem yapmak, kredi başvurusu ve kredi kartı başvurusu yapmak mümkün. Ama az öncede belirttiğimiz gibi bazı bankalar buna müsaade etmiyor. Bankalara gitmeden önce hangi bankaların vekalet name ile işlem yapmaya olanak tanıdığını inceleyip telefon bankacılığından da teyit ettirdikten sonra gidip başvurmanız en sağlıklı olanıdır.

Vekaletname ile başvurular kişi bankaya gelemeyecek durumda ise yani hastalık durumlarında veya kişi yurt dışında ise başka bir kişiye vekaletini verir ve o kişide bankaya giderek işlemi yapar. İyi bir inceleme yapmadan gidip vekalet ile kredi vermeyen bir bankadan kredi veya kredi kartı başvurusu yapılması kişinin siciline zarar verebileceği gibi vekalet ile kredi veren bir başka bankaya başvurusunda karşısına çıkabilir ve olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

BAŞKASININ ADINA KREDİ ÇEKMEK İÇİN ŞARTLAR

Başkasının Adına Kredi Kartı Alabilir Miyim?
Başkasının Adına Kredi Kartı Alabilir Miyim?
  • Kişi kendi rızası ile vekaletname verdiğini ve vekalet verdiği kişiyi yetkilendirdiğini bildiren ayrıca noter onaylı vekaletname ile kredi veya kredi kartı başvurusuna gidebilir.
  • Vekaletname ile kredi veren banka olması şarttır.
  • Evrakları tamamlayıp memura evraklar teslim edildikten sonra kredi veya kredi kartının sonuçlanması beklenir onaylanırsa kullanıma hazır kredi veya kredi kartını başkasının adına alabilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.