Bilgilerden anında haberdar olmak için Takip edin!

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

PTT Kredisi Nasıl Alınır? Posta Telgraf Teşkilatı olarak bilinen PTT özelleştikten sonra kargo konusunda ki yatırımlarıyla büyük bir pazar sahibi olan PTT son olarak banka işine de el atınca çeşitli kredi seçenekleriyle müşterilerinin karşısına çıkmaya başladı. Bir çok işlemde en çok güvenilen ve en çok tercih edilen şirketlerden olan PTT, konu krediye gelince de özellikle emeklilere verdiği hizmetle çoğu bankayı sollamayı başardı. Peki PTT kredisi nedir? PTT kredisi nasıl alınır? isterseniz bu konuları ele almaya çalışalım.

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

PTT şubelerinde yer alan başvuru formlarını doldurarak kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvurunuz ilgili bankalara gönderilerek başvurunuzun sonucu beklenmeye başlanır. Kısa sürede gelen bu cevabın olumlu olması halinde PTT şubelerinden kredinizi hemen çekebilirsiniz.

PTT ile ING Bank arasında global iş ortaklığı imzalanmıştır. Özellikle emekliyseniz ve maaşınızı PTT şubelerinden alıyorsanız bu kredinin çıkma olasılığı oldukça yüksektir. Ayrıca maaş müşterilerine uygulanan düşük faiz  fırsatından da yararlanabilirsiniz. Normalde müşterilerinden yüzde 1,99 puanlık bir faiz alan PTT, maaş müşterilerinden yüzde 1,54 gibi bir faiz alarak kredi vermektedir. Üstelik bu kredi seçeneğinden 48 aya varan vade seçeneğiyle kullanabilirsiniz.

Normalde müşterilerine en fazla 20.000 TL kredi imkanı sunan PTT, maaş  müşterilerine 45.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Fakat emeklilerimizi üzebilecek bir detayı da
belirtmeden geçmemek lazım. Kredi kullanabilmek için yaş sınırı 75 olarak belirlenmiş.

Anlaşmalı Bankalar

  • PTT Kredisi Nasıl Alınır?
    PTT Kredisi Nasıl Alınır?

    Farklı bankalarla da anlaşma yaparak kredi seçeneklerini çoğaltan PTT, Aktif N Kolay Kredi seçeneğiyle kefil yada başka bir belge istemeden 1,175 oranıyla, 40.000 TL’ye kadar kredi kullandırmaktadır.

  • Bir diğer anlaşma ile Deniz bank Her Derde Deva Kredi adıyla 36.000 TL’ye kadar krediyi kullanıma sunulurken, 36.000 TL ve 48 aya kadar vade seçeneği belirlenmiştir. Kredi tahsis ücretinin bulunmadığı bu kredi seçeneğinde yaz sınırı 80 olarak belirlenmiştir. TEB Bankası ile yapılan anlaşma ile sunulan TEB (Türk Ekonomi Bankası) Jet Kredi seçeneğinde ise, 48 ayda 20.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Yaş sınırının 70 olarak belirlendiği bu kredi seçeneğinde faiz oranı 1,55’tir.
  • Odeabank Hazır Kredi’de PTT şubelerinden başvurabileceğiniz bir kredidir. Maaş müşterisi iseniz 50.000 TL krediyi 48 ay vade seçeneğiyle kullanabilirsiniz. Maaş müşterisi değilseniz alabileceğiniz kredi miktarı 15.000 TL. Son kredi seçeneği Fibabanka Kredisi. Bu kredi seçeneğinde tüm PTT şubelerine 30.000 TL kredi imkanı sunulurken vade 48 ay olarak belirlenmiş. %1,55 faiz oranıyla kullanabileceğiniz bu kredide de yaş seçeneği 80’dir.


Bilgii.Net Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.