Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır – Yeni evlenecek olan çiftlere devlet destekli olarak devletin desteklediği bankalardan evlilik kredisi verilmektedir. Yeni evlenecek olan çiftlere düşük faizli ve ya faizsiz olarak devlet destekli kredi veren bankalardan bir tanesi ve en öne çıkanlardan biri de Ziraat Bankasıdır. Düğün kredisi olarak da bilinen evlilik kredisi yeni evlenecek olan çiftlere 2022 yılı itibari ile 40Bin TL olarak verilmeye başlandı.

Ziraat Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası yeni evlenecek olan çiftlere devlet destekli olarak 40Bin TL düğün kredisi imkânı sunmaktadır. Yeni evlenecek çiftlere verilecek olan çeyiz parasından her iki genç de tek sefere mahsus olmak üzere faydalanabiliyorlar. Yani 5 Bin TL damat, 5 Bin TL gelin, çeyiz parası devlet desteğinden faydalanabiliyor. Böylece yeni evlenecek çiftlere 10Bin TL devlet desteği verilmiş oluyor. Ancak bu desteği alabilmeniz için 25 yaş sınırı söz konusu. Eğer 25 yaşını geçtiyseniz bu destekten faydalanamazsınız. Devlet çeyiz parası desteğinden faydalanmak için 25 yaşından küçük evlenme kararını almanız gerekiyor.

Bunun dışında 25 yaşını geçtiyseniz ve ilk defa evleneceksiniz de sakın üzülmeyin. Ziraat Bankası yuva kuran gençlerin yine yanında olmaya devam ediyor. Düşük faizli ya da faizsiz olarak gençlere yine kredi imkânı sunuyor. Yeni evlenecek çiftlerin bu kredi imkânından hemen faydalanması söz konusu değil. Bunun için belli koşul ve şartları yerine getirmeleri hem devlet tarafından hem de Ziraat Bankası tarafından isteniyor.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır
Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Bu şartlardan en önemlisi evlenecek bireylerin 27 yaşını doldurmamış olması. Eğer bireyler 27 yaşını doldurmamış ise kredi talebinde bulunabilirler. Ama bireylerden sadece damat doldurduysa gelin, gelin doldurduysa da damat faydalanabiliyor. Bu durum evlenecek çiftlerden ikisi de 27 yaşını doldurdu ise bu çift evlenirken devlet destekli evlilik kredi müracaatı onaylanmıyor. İkinci en önemli şart ise çeyiz hesabı açmalısınız. Çeyiz hesabını istediğiniz zaman herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden açabilirsiniz. Böylece evlendiğinizde hesabınızda bulunan paranın katkı payı kadarını devlet karşılıyor. Yani bir çeyiz hesabı açtınız ve evlenirken hesabınızda 10 Bin TL varsa devlet sizlere 2 Bin TL katkı sağlıyor.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.