Bilgii.net

Yaş Maya Mantara İyi Gelir Mi? Mantar için Tedavi Yöntemleri

11.10.2018
Yaş Maya Mantara İyi Gelir Mi? Mantar için Tedavi Yöntemleri

Günümüzde birçok sağlık sorunları için doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinin yaş maya olduğu söylenir. Yaş mayanın mantara iyi geldiği söylenir, fakat yaş maya nedir ve gerçekten yaş maya mantara iyi gelir mi? Yaş mayayı uygulandığında neler oluyor ve ne kadar uygulanması gerekiyor, burada kısaca bundan bahsedeceğiz. Yaş maya, aslında genellikle pastanelerde ve fırınlarda kullanılan, yüzde 50’sinden fazlası sudan oluştuğu için yaş olarak adlandırılan bir gıda ürünü olmaktadır.

Mantara Ne İyi Gelir?

Mantarlar biliyorsunuz ki doğal ortamlarda, nemli, sıcak ve özellikle karanlık kendi kendine üreyebilen, çoğalan ve güçlenen, biyokimya dünyasında mikroorganizma olarak bilinen gözle görülmeyen canlılardır. Çoğu zamanda gün içerisinde saatlerde ayakkabıların içerisinde duran ayaklarda, ayakların üzerinde ve tabanlarında, özellikle ayak parmaklarında ve ellerde bile oluşabilen, tabiri caizse bir cilt sağlığı sorunudur. Bu mantara ne iyi gelir diye birçok kişi merak ediyor, çünkü mantar en yaygın cilt sorunlarından bir tanesidir. Yukarıda belirtildiği üzere, yaş maya, mantarların oluşmasını engellemek veya ayaklarda ve ellerde oluşan mantarların yok edilmesi için kullanılabilen doğal bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Yaş maya maskesini elinize ve ayaklarınıza uygulayarak, mantarlardan kurtulabilirsiniz.

Yaş Maya Nedir?

 

Öncelikle yaş maya nedir? Yaş mayanın ne olduğu ile ilgili çok kısa bir bilgi vermek gerekirse; maya genellikle doğadaki meyve ve çiçek gibi, doğal şekerin bulunduğu ortamlarda bulunmaktadır. Sadece 1 gram mayada, aşağı yukarı 10 milyar hücre bulunabiliyor. Maya eşeyli ve eşeysiz olarak iki türde bulunuyor. Eşeyli olan mayalarda, iki uyumlu mantar hücresinin bir araya gelerek çekirdeğin mayoz bölünmesi denilen üreme yöntemiyle oluşmaktadır. Diğer yandan, eşeysiz olan mayalarda ise, üreme tomurcuklanma ile mümkün olan mayalardır. Mayalarda genellikle fırınlarda ve pastanelerde, bunun yanı sıra, bazı alkollü içeceklerde kullanılmaktadır. Günümüzde neredeyse her gün kullanılan gıda maddelerinden bir tanesidir. Özellikle Türkiye’yi düşündüğümüzde, günlük milyonlarca ekmek üretiliyor ve bu da kilolarca mayanın kullanılması anlamına gelmektedir.

Yaş Maya Mantara İyi Gelir Mi?

 

Mayanın birçok gıda ürünlerinde kullanıldığını anladık, fakat yaş maya gerçekten ayaklarda ve ellerde oluşan mantarlara iyi gelir mi? Yaş maya maskesi yaparak bunu gerçekleştirmek mümkün. Bunun için bir leğene veya kovaya ılık su doldurduktan sonra, içerisine yaş maya ekleyerek bir çatal veya kaşık yardımı ile ezmeniz gerekiyor ve sonrasında ayaklarınızı veya ellerinizi yaş mayalı suyun içine koyup su soğuyuncaya kadar beklemeniz gerekmektedir. Su soğuduktan sonra, suyu döküp ayak ve ellerinizi durulamıyorsunuz, sadece güzel bir şekilde kurulamanız gerekiyor. Yaş maya maskesinin işe yaradığını anlayabilmeniz için, bu işlemi minimum 1 hafta kadar uygulamanız gerekiyor. 1 haftanın sonunda ayak tabanlarınızda ve ellerinizdeki mantarlardan kurtulduğunuzu görebileceksiniz. İnternet üzerinden de, yaş maya mantara iyi gelir mi diye yazarak araştırabilirsiniz.

Aslında bakarsanız, artık birçok kişi doktor veya hastaneye gitmektense doğal tedavi yöntemlerini uygulamayı tercih ediyor, çünkü hastane veya doktorlara gittiğinizde, rahatsızlığınızın üzerine, ekstra bir hastalık veya tedavisi uzun süren bir hastalık veya birçok farklı ilaçları kullanmanızı gerektirecek hastalıklar çıkarabiliyorlar ve bu da haliyle insanları psikolojik olarak etkilediği için, birçok kişi yaş maya maskesi gibi doğal tedavi yöntemleri kullanarak, kendilerini tedavi etmeyi tercih ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net