Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2022

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2022 Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin pek çoğu bu işlemi ücretsiz yapmak istemektedir. Ancak kredi notu sorgulama ücretli bir işlem olup ödenmesi gereken tutar tercih edilen yönteme göre belirlenmektedir.

Kredi Notu Sorgulama 

Ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti ise sadece Findeks internet sitesi üzerinden sunulmaktadır. Ancak bu işlem ilk defa kredi notunu öğrenmek için sorgulama yapan kişilere sunulmakta olup yine sadece bir defalıktır.

Yani sonrasında yapılacak olan ikinci sorgulama ve bunu takip eden her sorgulama için belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Findeks kredi notu paketleri bulunmakta olup çoklu sorgulama yapacak olan kişi ve kurumlar için daha düşük fiyatlara sahip sorgulama seçenekleri bulunmaktadır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2022

Ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenmek için ilk kez kredi notu sorgulaması yapıyor olmanız şartı bulunmaktadır. Eğer ilk kez kredi notunuzu öğrenecekseniz bu durumda Findeks üyeliğinizi gerçekleştirmeniz ve sorgulamanızı Findeks internet sitesi üzerinden yapmanız yeterli olacaktır. Kredi risk raporunuzu daha sonraki tüm sorgulamalar için Kdv dahil 5,41 TL üzerinden alabilirsiniz.

Bunun haricinde yer alan ve ücretsiz kredi notu sorgula sloganı ile hizmet veren tüm siteler ve aracı kurumlar kesinlikle güvenilmezdir. Hatta ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti verdiğini öne sürerek sizden kişisel bilgilerinizi isteyen dolandırıcılar bile oldukça yaygındır. Bu nedenle Findeks üzerinden başka hiç bir site ya da kuruluş / şahıs muhatap almamanız gereken yöntemlerdir.

Findeks Kredi Notu Ne İşe Yarar?

Kredi notu nedir, ne işe yarar, nasıl öğrenilir gibi sorular her geçen gün merak edilen sorular arasında bulunuyor. Findeks kredi notu sistemi ilk kurulduğu dönemde kredi notu ortalaması sadece kredi başvurusunda bulunan kişileri değerlendirmek ve bankalara referans sağlanması amacı ile oluşturulmuş bir sistemdi. Ancak zamanla sistemin son derece düzgün çalışması ve kişilerin sadece kimlik numarası üzerinden geçmiş dönemlere ait ödeme performanslarına ulaşılmasına olanak sağlanması başka sektörlerinde puan ortalamasına yönelmesine neden oldu.

Günümüzde araba kiralama şirketleri de başvuruda bulunan müşterilerinin taleplerini değerlendirmeden önce kredi notu sorgulaması yapmakta olup yine taksitle satış yapan firmalar ve cep telefonu operatörleri de kredi notu ortalamasını temel alarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başkasının kredi notunu öğrenme hizmetinin de sunulmasının bundaki payı son derece büyüktür. Artık kredi notu kişilerin güvenirliğinin ölçülmesi anlamına gelmektedir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.