Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Gelişen ve büyüyen küresel ekonomide taşıtlar büyük bir önem taşımaktadır. Özel ulaşımın vaz geçilmez unsurlarından olan taşıtlar iyi araştırılarak alınması gerekir. Toplu taşımanın gitmediği bölgelere gitmenin hayal olmaktan çıkması için taşıt olmazsa olmazdır. Dünya kirliliğinin önüne geçmek için tabi ki toplu taşıma kullanımı çok önemlidir. Hele ki gelecek nesiller yani çocuklarımıza bırakacağımız dünyayı ne kadar az kirletirsek o kadar rahat edecek ve aynı bilinçle çocuklarımız da dünyayı koruyup kollayacaktır. Fakat bildiğimiz gibi toplu taşıma da her yere gitmiyor.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Evden işe işten eve giderken bile acil durumlarda özel taşıt kullanımı şarttır. Bu özel taşıtların alınması için ya ciddi birikim yapmak gerekir ya da bankaların kampanyaları ve kredilerinden yararlanmak gerekiyor. Bankalar bu kredileri sadece müşterileri için değil şartları yerine getiren her tüketicinin yararlanabileceği krediler. Taşıt kredisi şartları nelerdir buyurun inceleyim.

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Bankaların kampanyalarını inceleyerek acaba hangi bankaya başvursam demeden önce dikkat etmeniz gerekenler olduğunu unutmayın. 0 veya 2. El taşıt kredisi için bankalara başvuracak olan tüketicilerin dikkat etmeleri gereken birkaç husus bulunmaktadır.

  • Kredi geri ödemesi için vade: BDDK’nın son düzenlemeleriyle birlikte alınan kredilerin geri ödemesinde en fazla yapılacak vade 48 ay olarak düzenlendi.
  • Çekilecek kredinin alınacak arabaya oranı: Taşıtın fatura tutarı 50 Bin TL ye kadar ise %70, 50 Bin TL ve üzeri için 50 Bin TL’lik kısım için %70 50 Bin TL’nin üzerindeki kalan kısmın %50’si kadar kredi verilmektedir.
  • El araba için yaş sınırı bulunmaktadır. Taşıtın en fazla 5 yaşında olması şarttır. Bu yaştaki arabanın kredi işlemlerinde ki tutarı kasko değeri üzerinden hesaplanmaktadır.
  • Kredi notu: Kredi notunuzun en az 1500 olması gerekmektedir. Bu kredi notuyla Kredi Kayıt Bürosu verilerine göre “ iyi “ durumdasınız demektir ve yüksek ihtimalle kredi çekebilirsiniz.

Bütün bu şartları yerine getirdikten sonra iş sizin seçiminize kalacaktır. Bankaların kampanyalarını iyi araştırarak işinize en çok yarayanı seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Taşıt kredisi ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.