SGK Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir

SGK Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir? Gelişen teknoloji ile birlikte yapacağımız her işlem de kolay hale gelmiştir. İnternet üzerinden sigorta prim borçlarınızı kredi kartınız ile sigortaya gitmenize gerek kalmadan kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Sigortanın internet sayfasına giriş yaptığınızda kredi kartı ile prim ödeme sayfasına girdiğinizde kimlik numaranızı girmeniz istenecektir. Girdikten sonra ödemesini yapacağınız borç türünü seçip sorgula dediğinizde borcunuz açılacak. Kredi kartı ile seçeneğine giderek kart numaranız ve şifreniz ile birlikte borcunuzu birkaç dakika içinde çok kolay bir şekilde ödeyeceksiniz.

Bankaların mobil uygulamalarını telefonunuza indirerek cep telefonlarınızdan da çok kolay bir şekilde anında borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bankalardan bu ödemeleri kart ile yaptığınızda belli miktarda komisyon alınmaktadır. Bu komisyon ödeme tutarınıza göre değişiklik göstermektedir.

 

Sigorta Primlerinizde Ödeme Kolaylıkları

Sosyal güvenlik kurumunun internet adresine girerek hesap kartınızdan ya da kredi kartınızdan ödemenizi yapabileceksiniz. İş Bankasını örnek verecek olursak, bu şekilde yapacağınız ödemelerden size maxi puan bile kazandıracaktır. Bunun amacı insanları mobil ve internet bankacılığına yöneltmektir. Bireysel ya da şirket kredi kartları bu uygulamaya tabidir. Sosyal güvenlik kurumu kredi kartı ile borç ödemesi durumunu 2011 yılında hayata geçirmişti. Herkes için çok kullanışlı olan bu uygulama sürekli kullanılmakta ve herkesin de işini kolaylaştırmaktadır. Sosyal güvenlik kurumu için ayrılan sayfaya internetten baktığınızda 4A işveren ödemeleri, 4B sigorta ödemeleri gibi sorgulama ekranında görülmektedir. Borcunuzu kredi kartı ile ödediğinizde de sayfada ödeme türünüz görüntülenecektir.

SGK Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir

 

SGK Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir
SGK Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir

Sosyal güvenlik kurumuna olan borçlarınızı internet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ve borcunuzu isterseniz sigorta kurumuna bizzat giderek isterseniz de gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden hesap kartınız ya da herhangi bir bankanın kredi kartı ile kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Teknolojinin getirmiş olduğu kolaylıkları her fırsatta kullanmak gerekir. Neden daha fazla zaman harcayıp yorulasınız. İşverenler ya da sigortasını kendi ödeyen kişiler bu şekilde ödemelerini gerçekleştirerek zamandan da tasarruf etmiş oluyorlar. Yaklaşık altı yıl önce gelmiş olan bu uygulama çok insan tarafından kullanılmakta ve oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Siz de kredi kartınız ile sigorta borcunuzu ödeyerek işleminizi kısa zamanda sonuçlandırabilirsiniz.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.