Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme

Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme, Bilgisayar seri numarası, bilgisayarın önemli parametrelerinden biridir. Bilgisayarınızın seri numarasını bilmek sandığınızdan daha önemlidir. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın seri numarasını öğrenmenin en kolay yolu, bilgisayarınızın altına yapıştırılmış etikete seri numarasını yazmaktır. Bilgisayar seri numarasını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın seri numarasını bulmak basittir ve bunu bilmek, cihazınızı kimin yaptığını ve daha da önemlisi ne zaman yapıldığını izlemenizi kolaylaştıracaktır.

Bilgisayarınızın seri numarası önemlidir. Bilgisayarınızın seri numarasını bilmek sandığınızdan daha önemlidir. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın seri numarasını bulmanın en kolay yolu, alt tarafına yapıştırılmış etikete yazmaktır. Bu mümkün değilse, Windows üzerinden seri numarasını bulmak için bir kısayol kullanmayı deneyin.

Bilgisayar Seri Numarası Nedir?

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızın seri numarası, cihazın tam olarak hangi yılda üretildiğini belirlemenize yardımcı olabileceğinden, akılda tutulması gereken önemli bir bilgidir. Aşağıda bilgisayarınızın seri numarasını bulmanın birkaç yolu verilmiştir. Bilgisayarınızın seri numarasını biliyorsanız, bunu çeşitli şeyler için kullanabilirsiniz. Kayıp verilerinizi kurtarmak için yardımcı olacaktır, bazı nedenlerden dolayı formatlanırsa veya değiştirilirse, bu seri numarası aracılığıyla tüm verilerinizi kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızın seri numarasını takip etmek birkaç nedenden dolayı önemlidir. Birçok şirket, teknik destek veya zaman zaman ortaya çıkabilecek diğer sorunlarda size yardımcı olabilmeleri için seri numaranızı bilmenizi ister. Seri numaranızı yazmanız ve güvenli bir yerde saklamanız önerilir, böylece istediğiniz zaman, muhtemelen en çok ihtiyaç duyduğunuzda başvurabilirsiniz.

 

Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme

Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme
Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme

Bilgisayarınızın seri numarası, bilgisayarınızı hırsızlığa karşı korumaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın seri numarasını öğrenmenin en kolay yolu, makinenizin altına yapıştırılmış etikete yazmaktır. Bilgisayarınız çalınırsa, takip etmek için seri numarasını kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın seri numarasını bilmek, garanti kapsamında değişim yaptırmak veya müşteri desteğine başvurmak istediğinizde de önemlidir.

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın seri numarasını bilmek, doğru anti-virüs veya güvenlik yazılımını aldığınızdan emin olmak için iyi bir yoldur. Ayrıca bilgisayar donanımınız, işletim sisteminiz veya yazılımınızla ilgili bir sorun olduğunda teknik destekle iletişime geçmenizi kolaylaştırır.

Bilgisayarınızın, Dizüstü veya Masaüstü bilgisayarınızın seri numarasının orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu öğrenmek istiyorsanız, sizin için araştırabiliriz. Tek yapmanız gereken bize seri numarasını göndermek, biz de orijinalliğini doğrulayacağız.

Komut İstemi Kullanın

  • başlat menüsüne gidin ve arama çubuğuna cmd yazın
  • yönetici olarak çalıştırın
  • çıkan pencereye “wmic bios get serialnumber” yazın ve enter tuşuna basın.
  • karşınıza bilgisayarınızın seri numarası çıkacaktır.

Etiketin üzerinde bulun

  • genellikle bilgisayarınızın altındaki bir etiket üzerindedir

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.