Bilgisayarı Televizyona Yansıtma

Bilgisayarı Televizyona Yansıtma nasıl yapılır? Bilgisayarınızın ekranını TV’nize yansıtmak için Windows 10’daki Ekran Yakalama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, fotoğraf ve videoları bir grup insanla paylaşmanın harika bir yoludur. Bu kılavuz size Windows 10’da ekran yakalamayı nasıl kullanacağınızı anlatacak ve ayrıca ekranınızdakileri büyük ekranda görebilmeniz için bilgisayarınızı TV’nize nasıl bağlayacağınızı gösterecektir.

Başlamadan Önce

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü TV’nize aktarmak için bilgisayarınızın işletim sisteminin Windows 10 olması ve TV menüsünde ekran paylaşımı özelliğinin mevcut olması gerekir.

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü TV’nize aktarmak için öncelikle bilgisayarınızın işletim sisteminin Windows 10 olduğundan emin olun.

Ardından, TV’nizdeki ayarlar menüsünü açın ve “Ekran Paylaşımı” adlı bir bölüm arayın. Eğer göremiyorsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı ve ardından ayarlar menüsünü tekrar açmayı deneyin.

Ayarlar menüsünü bulamazsanız, TV’nizi yeniden başlatmayı veya giriş kaynağını HDMI olarak değiştirmeyi deneyin.

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü TV’nize aktarmak kolaydır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

-Ekran paylaşım özelliklerine sahip bir TV

-Bilgisayarınızda Windows 10 yüklü

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü TV’nize aktarmak için bilgisayarınızın işletim sisteminin Windows 10 olması ve TV menüsünde ekran paylaşımı özelliğinin mevcut olması gerekir.

TV’nizin bu özelliği destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için:

1. Ayarlar > Bağlı Cihazlar’a gidin.

2. Ekran Paylaşımı’nı seçin.

3. Yanındaki düğmeye basarak açık olup olmadığını kontrol edin.

 

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü TV’nize aktarın.

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü TV’nize aktarmak için bilgisayarınızın işletim sisteminin Windows 10 olması ve TV menüsünde ekran paylaşımı özelliğinin mevcut olması gerekir. Bunun mevcut olup olmadığından emin değilseniz, bu makaleye göz atın. Zaten mevcut olduğunu biliyorsanız ve çalışmasını sağlayamıyorsanız, bu kılavuzu deneyin: [link].

Windows 10 bilgisayarınız yoksa veya ekran paylaşımı özelliğini kullanamıyorsanız, bu makale size geçici bir çözüm olarak Google Chrome’u nasıl kullanacağınızı öğretecektir.

Bilgisayarı Televizyona Yansıtma

Bilgisayarı Televizyona Yansıtma
Bilgisayarı Televizyona Yansıtma

Bilgisayarınızın ekranını TV’nize yansıtmanın bir yolunu arıyorsanız, iki cihazın da aynı Wi-Fi ağında olduğundan ve her ikisinin de ekran paylaşımını desteklediğinden emin olmak isteyeceksiniz. Ayrıca her iki cihazın da Windows 10 çalıştırdığından emin olmak isteyeceksiniz.

Tüm bu gereksinimleri karşıladıysanız, aşağıdaki talimatları izleyin:

1. Bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda Başlat menüsünü açın ve “Uzak Masaüstü “nü arayın. Sonuç listesinden Uzak Masaüstü’ne tıklayın.

2. Sizden bir yönetici parolası istenecektir; istenirse bunu girin, ardından LAN’ların (yerel alan ağları) yanı sıra İnternet üzerinden de bağlantı yapılmasına izin vermek isteyip istemediğiniz sorulduğunda “Evet” seçeneğine tıklayın.

3. Daha sonra görüntülenen “Uzak Masaüstü Bağlantısı” penceresinde “Bağlan “a tıklayın. Şimdi her iki ekranda da bağlantının kurulduğunu belirten bir mesaj görmelisiniz; değilse, tekrar denemeden önce her iki cihazı da yeniden başlatmayı deneyin!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.