Bilgii.net

Zebra Perde Modelleri & Zebra Perdelerin Kullanımı ve Temizliği

06.10.2018
Zebra Perde Modelleri & Zebra Perdelerin Kullanımı ve Temizliği

Perde, bir evin dekorasyonunu en çok etkileyen parçalardan bir tanesidir. Perde seçimi ve kullanımı, kullanılan odanın vizyonuna oldukça fazla şekilde tesir edecektir. Seçimlerinde doğruyu bulan kişiler, uyum ve ışık kullanımı anlamında da avantajlı hale gelecektir. Kişilerin evlerine aldığı perde modellerinden en çok kullanılanlarından bir tanesi de Zebra perde modelidir.

Zebra Perde Nedir?

Zebra perde modeli, dokusunu isminden alan bir perde çeşididir. Perde grupları içerisinden stor perde grubuna girmektedir. Çizgili bir model olması nedeniyle; hem gündüz hem de gece tercih edilebilmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler olan Zebra perde modeli, günlük kullanıma oldukça yatkındır. Ofis ve iş yerlerinin sıkıcı etkisini ortadan kaldıran Zebra perde modeli, farklı kumaştaki üretimlerle geniş bir tercih seçeneği sunar. Zebra perde modeli; kullanımda oldukça büyük bir kolaylık sağlar; fakat bunun aksine oldukça şık bir duruşa sahiptir. Zebra perdenin en büyük avantajlarından bir tanesi de çift yönlü olarak kullanılan kalın bir perde oluşudur. İsteyen kişiler tül, isteyen kişiler perde olarak kullanabilir. Çok kullanışlı olması sayesinde; teraslarda, mutfaklarda ve balkonlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Zebra Perde Modelleri

Zebra perde, literatüre oldukça katkı sağlamış keşiflerden bir tanesidir. Bu yüzden Zebra perde, kendi içerisinde birçok farklı modelin üretilmesine olanak sağlamış ve bu model piyasada yaygınlaşmıştır. Zebra perde modelinin en çok kullanılan modellerinin başında Bambu, Piliseli ve Jakarlı Zebra perde modelleri gelmektedir.

  • Bambu Modeli: Üzerinde bulunan çeşitli dekorasyon fikirleri sayesinde bu model, bambunun yapısına benzemiş ve evde farklı bir hava yaratılmasını sağlamıştır.
  • Piliseli Zebra Perde Modeli: Sık bir şekilde dokunan çift katlı bir modeldir. Bu sayede görüntüsü yukarıdan aşağı doğru sıralanan çok estetik bir duruş yakalamıştır.
  • Jakarlı Zebra Perde Modeli: Modelin üzerinde şık ışıltıların ve simlerin olması, modele ayrı bir hava katmış ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu sayede müşteriler daha farklı bir alanda tercih yapabileceklerdir.

Zebra Perdenin Kullanımı

Zebra perde modeli, içerisinde barındırdığı modellerin farklılığı sayesinde her türlü ortamda kullanılabilir bir hal almıştır. Çünkü Zebra perde modelleri; stor olarak da perde olarak da tül olarak da kullanılabilir. Kişilere oldukça esnek bir kullanım alanı yaratmıştır. Kibar ve rahat bir kullanım isteyen kişi de, ortamda resmiyet olmasını isteyen kişi de zebra perde modelini kullanabilir. Tek fark, Zebra perde modelleri arasındaki seçim olacaktır. Zebra perde modelleri; hem tül, hem fon, hem de güneşlik yerine kullanılabilir bir yapıya sahiptir. Böylece bütün işlevleri bünyesinde barındırmaktadır.

Zebra Perde Modellerinin Temizliği

Zebra perde modeli, son yıllarda piyasada ağırlıklı şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bozulmayan yapısı ve kaliteli görüntüsü, temizliği konusunda bazı şüpheler uyandırır. Aslında temizlik konusunda Zebra perde modelleri, en kolay dezenfekte edilebilecek perde modellerindendir. Asılı haldeki Zebra perdenizi, ıslak bir bez veya mendil yardımıyla kolaylıkla silebilirsiniz. Bir başka yöntem olarak; zebra perdeyi çıtalarından çıkartmanız ve düz bir zemine yatırmanız gerekecektir. Temiz bir fırça ve perde temizleme malzemeleri sayesinde, Zebra perdenizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Korkmanıza gerek yok, çünkü modelin kalın ve bozulmayacak yapısı sayesinde Zebra perdenin görüntüsü bozulmayacaktır.

 

Zebra Perde Modelleri

Desenli Zebra Perde Modelleri

Renkli Zebra Perdeler

Zebra Perde Çeşitleri

Zebra Perde Modelleri

Zebra Perdeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net