Bilgii.net

Yumurta Sarısının Saça Faydaları, Nasıl Uygulanır?

25.11.2018
Yumurta Sarısının Saça Faydaları, Nasıl Uygulanır?

Yumurta sarısı içeriğinde bulunan çeşitli vitamin ve minerallerden kaynaklı olarak oldukça zengin besinler arasında yer almaktadır. Birçok açıdan vücudumuza faydası bulunan yumurta sarısının saça da oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Zaten doğada bulunan her şeyin bir şekilde vücudumuza sonsuz faydası bulunmaktadır. Doğada bu denli faydalı besinler varken bu konuda kimyasallara başvurmak hem faydadan çok zarar hemde maddi açıdan bizi olumsuz etkilemektedir. Yumurta sarısı gibi düşük maliyetli ve etkili ürünler kullanmak hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olmaktadır.

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Nelerdir?

Yumurta sarısının saçımıza faydaları oldukça fazla olmaktadır. Bu faydalar saymakla bitmemektedir ve şu şekildedir.

-Yumurta sarısı içeriğinde ki A vitamini sayesinde vücutta sebum maddesi üretilerek saçın ihtiyacı olan neminin üretilmesi sağlanır. Ayrıca bu A vitamini sayesinde üretilen sebumun bir diğer saça etkisi kepek oluşumunu engellemesi, saçı sağlıklı ve hızlı uzatması ve saç dökülmesinin önüne geçmesi olarak sayılmaktadır.

-Yumurtanın içerisinde bulunan bir diğer faydalı vitamin de E vitamini olmaktadır. Bu E vitamini sayesinde de saçların güneşin zararlı ışınlarından ve kötü hava koşullarından korunması sağlanmaktadır.

-Güçsüz ve parlaklığını yitirmiş saçlar için ise içeriğinde bulunan D vitamini ile yumurta sarısı bu problemlere de çözüm sunar ve saçları güçlendirerek parlaklığına kavuşturur.

-Yumurta sarısının temel bileşenleri yağ ve proteindir ve bu bileşenlerin saçın temel yapısını oluşturduğundan son derece faydası bulunmaktadır. Yumurta sarısı saçın kırılmasını ve ihtiyaç duyduğu besinleri saça sunmaktadır.

-Son olarak yumurta sarısında bulunan biotin minareli ile saçın köklerinin sağlıklı olması sağlanmaktadır.

Yumurta Sarısı Saça Nasıl Uygulanır?

Sağlamış olduğu tüm bu faydalardan yararlanmak isteyen kişiler için yumurta sarısının saça birçok uygulanma biçimi bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak yumurta sarısı saça yalnız da uygulanabilmek de veya faydalı başka ürünlerle de karıştırılarak uygulanabilmektedir. Uygulayacağınız yumurta sarının miktarını saçınızın uzunluğu ve kalınlığı belirlemektedir. Yumurta sarısını direkt uygulamak dışında yapabileceğiniz maske ve formüller şöyle olmaktadır.

Yumurta Sarısı ile Nemlendirici Maske

Saçı ve saç derisini nemlendirmek de oldukça etkili bir besin olmaktadır. Ve bu maske için gerekli malzemeler şu şekildedir. Saçınızın miktarına göre yumurta sarısı, 3 yemek kaşığı bal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve isteğe bağlı olarak yoğurt yeterli olmaktadır. Tüm malzemeleri bir kase de güzelce çırpın ve saçlarınıza uygulayın. Uyguladığınız maskeyi saçınız da 1.5 saat beklettikten sonra soğuk su ile durulama yaparak temizleyin. Haftada bir bu formülü uygulamak saçlarınız için oldukça etkili olacaktır.

Yumurta ve Avokado İle Saç Maskesi

En az yumurta kadar içeriğinde vitamin bulunduran bir başka besin avokado olmaktadır. Bu iki faydalı besin ile yapılacak olan saç maskesinin saçın toparlanması ve sağlığına kavuşmasında son derece faydası bulunmaktadır. Blenderden geçirdiğiniz avokadonun içine eklediğiniz yumurta sarısını saç diplerinize ve saçlarınıza sürerek uygulamak ve bu maskeyi saçınız da 15 ile 20 dakika arasında bekletmeniz gerekmektedir. Bu süre sonunda saçlarınızı soğuk su ile yıkayarak maskeyi saçınızdan çıkarmanız yeterli olmaktadır. Yumurta sarısının yer aldığı maskelerin sıcak su ile değil soğuk su ile yıkanması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net