Bilgii.net

Yılan Yağı Saç Çıkarır Mı? Sakal Uzatır Mı?

11.10.2018
Yılan Yağı Saç Çıkarır Mı? Sakal Uzatır Mı?

Yılan yağı son yıllarda popülerliği gittikçe artan doğal bir yağ çeşididir. Saç veya sakal bakımında kullanılan en yararlı bakım yağlarının başında gelir. Yılan yağı gerçek anlamda yılandan elde edilir. Çin’de bulunan su yılanlarından üretilir. Yılan yağı sadece saç ve sakal için değil genel manada insan vücuduna yararlı bir yağ çeşididir. Kullanan herkes yılan yağı için olumlu görüşler belirtmektedir. Yılan yağı her ne kadar saç ve sakal için olsa da kaş çıkarma konusunda başarısızdır. İnternet üzerinden veya aktarlar aracılığıyla yılan yağı insanların ellerine geçer.

Yılan Yağının Faydaları

Yılan yağı saç ve sakal dışında da insan vücuduna oldukça yararlıdır. Anti bakteriyel ve doku yenileme özelliği vardır. Böylece sürüldüğü zaman hasar görmüş cildi onarma özelliği vardır. Cilt lekeleri ve siyah noktaları temizler. Saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur. Ayrıca saçın hızlı uzamasını sağlar. Ağrı kesici bir özelliğe sahiptir. Sürüldüğü bölgedeki acıyı hafifletir hatta dindirir. Yanıkları iyileştirme özelliği vardır. Yanık sonrasında oluşabilecek iltihaplanmayı önler. Yılan yağı saç derisine oldukça faydalıdır. Saçlarda oluşan kepeğe karşı doğal bir tedavi yöntemidir. Omega 3 bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Sakalları uzatmaya ve hatta yeni sakal çıkmasına yardımcı olur. Her türlü cilt problemine karşı tedavi özelliği bulunur. Fakat her şeyde olduğu gibi yılan yağının yararlı olduğu kısımlar dışında zararlı olabileceği yerler de vardır. Öncelikle bazı insanların yılan yağına karşı alerjileri olabilir. Mide bulantısı, kusma, nefes alamama, ciltte şişme gibi problemlerle karşılaşılabilir. Fakat böyle durumlar çok nadir olur. Eğer böyle bir problem ile karşılaşırsanız anında yılan yağını kullanmayı bırakınız.

Yılan Yağı Saç Çıkarır Mı Sakal Uzatır Mı?

Yılan yağının kozmetik açıdan faydaları açıklandıkça insan hayatında daha fazla yer bulmaya başlamıştır. İçerdiği zengin Omega 3 ile sakal ve saç köklerini temizler. Yılan yağı aslında saçlar için çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Yüksek yararlı asit miktarı ile dökülen saçları tekrardan çıkarabilir. Sadece saç çıkartmak değil saç diplerini temizler, kepek sorununu çözer ve saça parlaklık kazandırır. Yılan yağı kolaylıkla internet üzerinden veya aktarlardan alınabilir. Yılan yağını çok fazla bastırmadan parmak uçlarınız ile saç diplerine hafif hafif sürmelisiniz. Kısaca masaj yapar şekilde sürmelisiniz. Sürdükten sonra yarım saat beklemeniz gerekecek ve sonrasında her zaman kullandığınız saç şampuanı ile saçlarınızı yıkamalısınız. Saç dışında yılan yağının sakal içinde çok önemli faydaları vardır. Erkekler için sakalları çok önemlidir. Hatta erkeğin makyajı sakalıdır diye bir söz bile vardır. Son zamanlardaki modadan dolayı erkekler sakallarını uzatmak ve daha bakımlı bir hale getirmek istemektedir. Bundan dolayı yılan yağını kullanırlar ve aslında yılan yağı popülerliğini sakal uzatanlara borçludur. Sakal uzatmak veya sakal bakımı dışında sakal çıkmasında da yararı vardır. Yılan yağı sakallara hafif hafif yine saça sürer gibi masaj yapar bir şekilde sürülmelidir. Fakat bahsedilenler dışında eğer dökülme veya seyrelme gibi durumlar tespit edilirse kullanımın bırakılması gerekir. Tabi ki böyle bir ihtimal çok düşüktür, fakat göz ardı edilmemesi gerekir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net