Bilgii.net

Yerden Tasarruflu Yataklar ile Odanızı Daha İyi Kullanın

11.10.2018
Yerden Tasarruflu Yataklar ile Odanızı Daha İyi Kullanın

Kişilerin günümüz koşullarında evlerinden memnun kalmadığı bir gerçek. Çünkü yeni oluşturulan ve hazırlanan evlerde, mimari daha minimal bir hal almıştır. Şehirler kalabalık hale geldikçe, kişilerin yaşam alanları daha da küçülmüş ve bu da zamanla ev yaşantısına etki etmiştir. Eskiden geniş ve ferah evler üreten firmalar, artık küçülen alanlardan evler çıkartmaktadır. Haliyle bu evler de daha küçük ve kullanışsız hale dönüşmüştür. Fakat burada devreye dekorasyon girmektedir. Bu sayede küçük görülen evler, daha büyük gösterilebilecektir. Evde yapılacak olan bazı teknikler sayesinde, kullanışsız alanlar daha verimli şekilde kullanılabileceklerdir. Bu yüzden de dekorasyon tekniklerine hakim olmak ve evin ölçülerini iyi bilmek gerekecektir.

Yerden Tasarruflu Yatak

Yatak; evde dinlenilebilecek en huzurlu eşyaların ilk sırasındadır. Bu yüzden de her evde zorunlu şekilde bulunması gerekir. Evin mimarisinden kaynaklanan ufak tasarımı yüzünden yatak kullanımının seçileceği alanlarda bazı farklılıklar ortaya çıkmıştır. Artık kişiler sadece yataklarının ortopedik olmasını değil, birçok farklı kullanım alanı oluşturulmasını sağlamak için uğraşmaktadır. Yerden tasarruf ettirecek yatak dekorasyonu önerileri ise listede maddeler halinde verilmiştir:

  • Yatakların dekorasyonunda yerden tasarruf etmek isteyen kişiler; eğer ev dubleks bir yapıya sahipse, merdiven altlarından faydalanabilir. Böylece yerden tasarruf edilir ve yatak odası yapmak yerine, ilgili bölüm belirli bir sütre ile ayrılarak, farklı tarzda bir uyuma alanı oluşturulur. Yerden tasarruf etmenin en güzel yöntemlerinden olan merdiven altı yöntemi, özellikle kalabalık Asya ülkelerinde başlamış bir uygulamadır.
  • Yatakların yerden tasarrufu sağlaması için, içerisinde depolama özelliklerini de barındırması gerekecektir. Çünkü iyi bir dekorasyon planında, her bir yatak iyi bir depolama görevini üstlenmelidir. Baza, dolap veya çekmece gibi alanlar sayesinde; ilgili yatak oldukça büyük bir tasarruf alanı sağlamaktadır. Bu sayede geniş gardıropların kapladığı alandan rahatlıkla tasarruf edilebilecektir.
  • Tavan aralarındaki üçgen yapı, yatakların konulması ve farklı bir dekorasyon uygulamasına izin verecek özellikleri taşımaktadır. Kişiler yatak odalarını tavan aralarına ve çatı katlarına kurarak, tam bir boş oda elde ederler. Bu sayede inanılmaz büyüklükte bir yer tasarrufu yapmış olacaklardır. Böylelikle artık o oda, yaşam platformunda en gerekli eşyaların kullanılacağı bir alan olacaktır.
  • Duvara monteli yataklar, son yüzyılda yerden tasarruf etmek isteyen kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Yerden tasarrufun en yüksek verimle çalıştığı uygulamalardan bir tanesi olan monte işlemi sona erdiğinde, artık koca bir boş oda; emirlerinizi ve yeni dekorasyon fikirlerinizi uygulamanızı bekleyecektir. Yatılacağı zaman yayları sayesinde rahatlıkla kurulabilen yataklar, kullanılmadığı zamanlarda duvara bitişik şekilde durur. Hatta bazı kişiler yatağın odaya bakan kısmında raflar oluşturmuş ve yerden tasarruf etme konusunu başka bir seviyeye taşımıştır.
  • Yerden tasarruf etmek için çılgınca fikirlerden bir tanesi de gardırop üzerinde uyumaktır. Yeterli şartları ve güvenliği sağladığı takdirde, gardırop üstleri oldukça önemli bir avantajı beraberinde getirmektedir. Bu sayede kişiler odalarına geniş bir yatak seçimi yapmak zorunda kalmazlar. Minimal evlerde son zamanlarda yapılmaya başlanan bu uygulama sayesinde, kişiler farklı dekorasyon fikirlerini uygulama imkanı bulmuşlardır. Küçük evin büyük sorunu olan yer kullanımı, bu sayede bir miktar da olsa rahatlamış olacaktır.

Duvarda Saklanan Çift Kişilik Yatak

Asma Yatak Odası

Kanepe İçine Saklanan Çift Kişilik Yatak

Modern Duvara Monte Yatak

Hem Duvara Monte Yatak Hem Çalışma Masası

Dolap İçinde Saklanan Yatak

Alandan kazandıran duvara monte ranza sistemi

İşlevselliği ön planda tutmak

Sürgülü sistemle daha fazla yatak alanı

Bünyesinde ekstra yatak barındıran yatak odası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net