Bilgii.net

Yerden Tasarruflu Masa ile Evinizde Yer Açın

11.10.2018
Yerden Tasarruflu Masa ile Evinizde Yer Açın

Ev dekorasyonu, her zaman kusurları kapatmak ve evi baştan aşağıya değiştirme havası katmak için kullanılmaktadır. Bu sayede birçok farklı uygulamayı içerisinde barındırır ve insanların daha keyifli bir yaşam sürmelerini sağlar. Ev mimarisinin daha da küçülmeye başladığı günümüz koşullarında, yerden tasarruf etmek artık çok önemli bir hal almıştır. Eskiden evde barındırılan birçok malzeme ve aksesuar, artık farklı bir kullanıma doğru yol almıştır. Dekorasyon, evde yeni bir kullanım alanı yaratmak için bütün uygulamalar ve tekniklerden yararlanmış, bu sayede birçok farklı yöntem açığa çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de evde kullanılan masalar ile ilgilidir. Masaların yerden tasarruf edilmesi için bulundurması gereken özellikler, yazının içerisinde belirtilecektir.

Yerden Tasarruflu Masa

Dar alanlar için oluşturulacak masa fikirleri sayesinde kişilerin kullanım alanı artacaktır. Küçük ve kullanışlı masalar sayesinde; mutfakta, salonda ve oturma odasında birçok farklı ihtiyaç karşılanmış olacaktır. Bu sayede tasarruf etme ihtiyacına bir çözüm bulunacaktır. Dar alanda kullanılacak yemek masaları için en önemli konu dekorasyon uyumudur. Evin olmazsa olmazlarından birisi haline gelen masalar sayesinde, yaratıcı alanlar oluşturulabilir. Stüdyo tipi minimal yapıdaki dairelerde, bu ihtiyaç fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Küçük yaşam formlarının, bu ihtiyaçlara karşılık vermesi gerekmektedir. Bu yüzden de hem ev, hem de misafirler için; bu masalar daha fonksiyonel şekilde kullanılmalıdır.

  • Evin mimarisinde açık bir mutfak varsa, bu durumda bar tipinde üretilmiş yüksek bir masa kullanışlı olacaktır. Böylece kullanım alanları arasında bir fark oluşturulacak ve bu sayede daha farklı bir yöntem benimsenecektir. Yaşam formunun daha ferah bir hale gelmesi için de bar tabureleri kullanışlı olacaktır.
  • Küçük olan bazı mutfaklarda, kullanılan masanın özelliği değiştirilebilir olmalıdır. Bu yüzden yapılması gerekilen; mutfakta bulunan geniş bir rafı, masa olarak kullanmak olacaktır.
  • Duvara monte edilen ve duvara doğru açılıp kapanan masalar, her odada kullanılabilecek derecede pratik ve güzel bir dekorasyon uygulamasıdır. Radyatörün üstünde yapılacak ufak yemek planları da, dekorasyonun geldiği noktalardan bir tanesidir.
  • Masaların kullanım özelliklerinden bir tanesi de, içinde farklı bir saklama alanı oluşturması gerekliliğidir. Bu sayede depolama alanı fazla hale gelecek ve evdeki sistem, daha fazla alan kullanımına izin verecektir.
  • Masaların ve sandalyelerin iç içe geçtiği modelleri tercih etmek, yerden tasarruf etmenin en güzel örneklerinden bir tanesidir. Masaların genellikle bulunulan odanın ortasına yerleştirildiği düşünülürse, bu konuda oldukça pratik bir dekorasyon fikridir. Yemek masası salonlarda alanı küçültmemelidir. Bu yüzden duruma göre büyüyen ve birçok farklı özelliği içerisinde barındıran masaları tercih etmek önemlidir. Yer tasarrufu sağlamak için gerektiği takdirde, sandalye ve masa katlanabilir özelliği içerisinde barındırmak zorundadır.
  • Ütü masası ve yemek masası gibi platformların, duvara monte edilmesi; oldukça akıllıca bir hareket olacaktır. Masa kullanılmadığında eve bir dekorasyon keyfi verecek ve açıldığında ise gerekli işlevi sağlamış olacaktır. Bu yüzden alan tasarrufunda kullanılabilecek en önemli uygulamalardan bir tanesidir.
  • Evde kullanılan aynaların, masaya çevrilme özelliği barındırması, oldukça büyük bir kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Böylece ütü masasının konulması için yer aranmayacak ve ev dekorasyonunda yeni bir yer tasarrufu sağlanmış olacaktır.

Merdiven Altlarını Kullanın

 

Duvardan Açmalı Masa

Hem Yemek Masası Hem Bilardo Masası

 Masa Altına Giren Koltuk Sandalyeler

Yemek Masasına Dönüşen Orta Sehpa

Katlanabilir Masa

Gizli Bölmeli Masa

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net