Bilgii.net

Yat ve Gemiler için Perde Modelleri ve Fikirleri

06.10.2018
Yat ve Gemiler için Perde Modelleri ve Fikirleri

Yat gemisinin ilk olarak kullanım amacı, önemli kişileri hızlı ve güvenli şekilde deniz taşımacılığı sayesinde istedikleri yerlere ulaştırmaktı. İlerleyen teknoloji sayesinde yat gemilerinde de seri üretime geçilmesiyle, bu deniz taşıtı daha çok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Denizin uçsuz bucaksız görüntüsüyle, harika bir huzur kaynağı olan yat gemisi; yılların ilerlemesiyle denizde yüzen bir ev özelliklerine sahip olmaya başladı. İlk olarak yatak odası eklenen yatlarda, sonrasında iç mekan tasarımı arttırıldı ve kişilerin evlerinde bulunan birçok oda ve aksesuar, yat gemilerinde kendine yer bulmaya başladı. Bu yüzden dekorasyon sanatı da, ilgisini yat gemilerine çevirmeye başladı. Bu ilgi sayesinde artık yat gemilerinde de uyumlu tasarımlar ve dizaynlar geliştirilmeye başlandı. Yakalanan uyum, yat gemisinin yapımında kullanılan malzemeye ve renklere de birliktelik göstermek zorunda kaldı.

Yat Gemisi Perdesi Nedir?

Yat gemisinde, tıpkı ev gibi oluşturulan mimari sayesinde; artık evlerde kullanılan birçok malzeme yat gemisinde de kullanılmaya başlandı. Bu sayede perde sektörü de yat gemisinin içerisindeki misyonunu gerçekleştirmek için geride kalmadı. Özel alanların ve oda sisteminin gelişmesiyle beraber yeni bir sektör ortaya doğmuş oldu. Yat gemisi perde modellerinin de çıkış amacı budur. Gemi içerisinde yaratılan alanların dışarıdan görülmemesine veya küçük alanların perde gibi alternatiflerle bölünmesine, ayrıca kapı olmayan yerlerin gizliliğinin sağlanmasına yardımcı olur. İşlevsel olarak birçok farklı görevi bulunan Yat gemisi perde modelleri, yat sahiplerinin tasarım konusunda elini fazlasıyla güçlendirmektedir.

Yat Gemisi Perde Modelleri

Yat gemisi perde modelleri; aslında o kadar geniş bir alanı kaplamaktadır ki, neredeyse bütün perde türlerinden farklı izler taşımaktadır. Öncelikle Yat gemisi perde modeli olarak zebra modeller tercih edilebilir. Bu sayede yat gemisinin tasarımı da uygun olduğu takdirde, geminin havasını değiştirebilecek bir tarz yakalanmış olur. Fon perdeler, yat gemisinde tercih edilebilecek türlerden bir tanesidir. Böylece hafif ve şık bir görüntü yakalanmış olan yat gemisinde, diğer eşyaların hareket alanı daha fazla yapılacaktır. Eğer daha klasik ve vahşi görüntü isteniyorsa; Yat gemisi perde modellerinde Country modellerine eğilim olmalıdır. Kaba ve mat renklerin kullanıldığı bu tarzda, geminin içerisine bir vahşi doğa havası katılabilir. Geminin manzarayı iyi alan camlarının önünde, bu ışıkların ve manzaranın görüntüsünü en iyi yansıtacak şekilde; İp perde modelleri tercih edilebilir. Kullanım alanı olarak kapıya izin vermeyen alanlarda ise Boncuk perde modelleri kurtarıcı rolünde olacaktır. Eğer yat gemisi geniş ve büyük bir kullanım alanına sahip ve gemi sahibi tasarımda bu alanları kolaylıkla böldürmek isterse; burada karşınıza stor perdeler çıkar. Yat gemisi perde modellerinde en çok başvurulan yöntemlerden birisi olan stor perde sayesinde, gemide kullanım alanı daraltılmadan, rahat bir montaj işlemi sayesinde ilgili bölme işlemi gerçekleştirilir.

Yat Gemisi Perde Modellerinde Temizlik

Yat gemisi perde modelleri, kullanıcısının tercihine bağlı olarak birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu yüzden temizlik konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan ilki, kullanılan kumaş cinsidir. Bazı kumaş türleri yıkamaya ve direk platform üzerinde silinmeye izin verirken, bazılarından ise tek temizlik yöntemi kuru temizleme işlemi görmek olacaktır. Böyle bir karışıklığa düşmemek için, aldığınız kumaşı iyi tanımalı ve temizlik işlemlerini kumaşın özelliklerine göre uygulamalısınız.

Yat için Perde Modelleri

Yat Perdesi Çeşitleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net