Bilgii.net

Yaşlara Göre Boy Kaç Olmalı?

10.10.2018
Yaşlara Göre Boy Kaç Olmalı?

Kişinin boy oranı pek çok niteliğe göre değişmektedir. Çevresel olduğu kadar genetik faktörlerin de etkisi ile belirlenen boy faktörü, yaşa göre değişkenlik gösterebilir. Yaşına oranla daha uzun ya da daha kısa bireyler olabilir. Yaşınız ile boy oranınızın tutmadığı durumlarda fizyolojik bir rahatsızlık yaşamamanız için doktora gitmenizi tavsiye ederiz. Belli yaşlardaki boy oranlarını sizler için derledik.

Yaşım 15 Boyum Kaç Olmalı?

152-182 boy aralığı 15 yaş aralığındaki erkek bireyler için uygun bir boy aralığıdır. Bu boy aralığından daha uzun ya da kısa olmadığı durumlarda herhangi bir anormal durum yoktur. Kız çocukları için 1.48-171 cm aralığındaki bir boy uzunluğu, ideal ve belli bir standart içinde olduğu söylenebilir. Bu standartların dışında iseniz, bir uzmana danışmanızda fayda vardır.

Yaşım 16 Boyum Kaç Olmalı?

16 yaşındaki erkek çocuklar için 1.58-185 boy aralığı ideal boy skalası olarak değerlendirilebilir. Belirtilen boy aralığından daha uzun ya da daha kısa olması durumunda genç bireyin ileride herhangi bir sorun yaşamaması için doktor danışması alınması gerekebilir. Kız çocukları için 1.48-171 cm boy aralığı uygun bir boy aralığı olarak değerlendirilebilir. Bu boy aralıkları ideal boy aralıkları olarak gösterilebilir.

Yaşım 17 Boyum Kaç Olmalı?

1.62-185 boy aralığı, 17 yaşındaki genç erkek bireylerin boy aralığı olarak algılanabilir. Bu boy ölçülerinde olan bireylerin fizyolojik anlamda herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır. Kız çocukları için konuşmak gerekir ise 1.48-1.71 boy aralığı uygun bir boy aralığıdır.

Yaşım 18 Boyum Kaç Olmalı?

Yaşım 18 Boyum Kaç Olmalı? diye soran kişiler için 1.62-1.85 boy aralığında olan erkek bireylerin boy aralığı, kilosuna oranla bakıldığı zaman normal bir ölçüde olduğu söylenebilir. Bu boy oranları dışında bir ölçüm olduğu takdirde bir uzmana danışmak gerekmektedir. Kız bireyler için 1.48-1.71 cm  boy aralığı da aynı şekilde standart boy aralığı olarak değerlendirilebilir. Bu oranlamaya bakarak boyunuz ile yaşınız arasındaki orantıyı görebilmeniz mümkündür.

Yaşım 19 Boyum Kaç Olmalı?

Yaşım 19 Boyum Kaç Olmalı? diye sorulduğunda erkek ve kadınlar için belli standartlar vardır denebilir.  Kadınlar için 1.48- 1.71 cm boy aralığı uygun olurken, erkekler için 1.62-1.85 cm aralığı ideal boy aralığıdır. Boyunuzu ölçerek yaşınız ile orantılı olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Yaşım 20 Boyum Kaç Olmalı?

Yaşım 20 boyum kaç olmalı diye soruyorsanız, kadın ve erkekler için değişkenlik gösterdiği, her yaşta olduğu gibi bu yaşta da aşikardır. Kadınlar için boy oranı 1.50 ile 1.71 aralığında ortalama olarak gösterilirken, erkekler için 1.65- 1.85 aralığı ideal boy oranı sayılabilir. Bu boy oranları ile boyunuzu teyit edebilir ve fizyolojik gelişiminizi takip edebilmeniz mümkün olacaktır. Fizyolojik sağlığınız önemli bir konudur.

Yaşım 21 Boyum Kaç Olmalı?

Yaşım 21 boy aralığım kaç olmalı? diye sorarsanız, kadınlar için 1.50 ile 1.71 cm aralığı idealdir. Erkekler için de ideal boy aralığı 1.60 ile 1.85 aralığındadır. Bu boy aralığının içinde iseniz normal bir boy oranınız var demektir.  Boyunuzun kilonuz ile orantılı olup olmadığı da önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net