Bilgii.net

Yanmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

25.11.2018
Yanmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

Saçlarınızı kaybetmeye en yakın olduğunuz zaman saçların yandığı zaman olmaktadır. Bundan sonra ki aşama saçlarınız için kopmanın başlayacağı saç kaybının yaşanacağı süreçtir. Saçlar genel olarak ısıya maruz kalmaktan, ve renk açıcılardan ve boyadan kaynaklı olarak oluşmaktadır. Saçınızın yanıp yanmadığını anlamanızın en kolay yolu saçlarınıza dokunmak olacaktır. Görüntü olarak da genelde anlaşılan yanık saçlar ellediğinizde son derece sert keçe tüyüne benzer olmaktadır.

Yanmış Saçlar Eski Sağlığına Kavuşabilir Mi?

Bu tarz zarar görmüş saçlar için bir takım formüller ve kürler bulunmaktadır. Ancak yanmış saçların toparlanmasında mucizeler beklenmemelidir. Saçlarımıza bu doğal formülleri uygulayabilmemiz ve fayda görmemiz için öncelikle saçlarımıza yapmamız gereken bazı işlemler vardır. Öncelikle saçlarınızda ki yanık olan kısımların düzelme aşamasına geçebilmesi için sık sık kestirilmesi ve saçın yanık kısımlardan hızlı bir biçimde kurtulunması gerekmektedir. Bilinmesi gereken yanan saçların kurtulması çok zor bir ihtimali ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bu nedenle saçınızı eski sağlığına kavuşturmak için öncelikle yanık kısımlardan kurtulmanız gerekmektedir. Saçın yanmasına neden olan faktörler sadece uçlara değil saç diplerine de zarar vermektedir. Ve bu denle saçlar yandığında genellikle dipten uzayan saçlarınız da sağlıksız uzamayacaktır. Bu nedenle saç diplerinizin sağlığına kavuşturulması gerekmektedir. Bunun için de saçlarınızı dinlenmeye bırakmanız gerekecektir. Bunu yapabilmeniz için öncelikle mümkün olduğunca bir süre saç şekillendiricilerinden ve boya ve kimsayallardan uzak durmanız gerekecektir. Tüm bunları yaptıktan sonra saçlarınızın sağlıklı olması için yapılabilecek doğal formüller bulunmaktadır.

Yanmış Saçlar İçin Evde Doğal Formüller

Evde çok düşük maliyetler ile yapacağınız doğal maskeler ile saçlarınızın sağlıklı olması ve sağlıklı uzamasında etkili olmaktadır. Bu doğal formüller şu şekildedir.

Zeytinyağı İle Masaj Yapmak

Zeytinyağı doğada bulunan en nadir ve kıymetli ürünlerden biri olmaktadır. Şöyle ki yarım su bardağı kadar zeytinyağını biraz ılıştırın ve daha sonra ısıttığınız bu zeytinyağını saç diplerinizden başlayarak tamamını masaj yaparak uygulayın. İster saçlarınıza bone geçirerek isterseniz de öyle 30 dakika veya 45 dakika bekletin ve daha sonra durulayın. Bu işlem haftada bir veya ayda 3 kez uygulamak saçlarınızın kaybettiği neminin yeniden kazanmasını sağlayacaktır.

Bal ve Muz İle Saç Maskesi Yapın

Hem bal hem de muz onarıcı özelliğe sahip ürünlerden olmaktadır. Özellikle aşırı yıpranmış ve yanmış saçların onarımında haftada 2 kez bu malzemeler ile yapılacak saç maskesi son derece faydalı olacaktır. Bu maskenin yapımı şu şekildedir. Blenderden geçireceğiniz iki malzemeye ek olarak bir çiğ yumurta, süt ve zeytinyağı ekleyerek uygulayabilirsiniz. Saçınıza uyguladığınız karışımı 15 ile 30 dakika arasında beklettikten sonra durulayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Diğer Saç Bakım Önerileri

Evde uygulayacağınız doğal maskelerin dışında saçlarınıza yaptıracağınız bazı bakımlar ile sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunların başında son yıllar da oldukça popüler olan keratin uygulamasın gelmektedir. Uygulanan keratin bakımı ile saçlarınızın kaybettiği proteinleri geri kazanması sağlanmaktadır. Bu uygulamayı kuaförler de yaptırabilir veya markaların özel olarak çıkardığı ürünler ile evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun dışında saçlarınızı kaybetmemek için aşırı yıpratan işlemlerden uzak durmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net