Bilgii.net

Ultrasonda Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

25.11.2018
Ultrasonda Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Anne ve baba adayları için en güzel günlerden bir tanesi, normal ultrason kontrolünden ziyade, doğacakları bebeğin cinsiyetini öğrenecekleri gündür. Kız veya erkek bebek fark etmeksizin, bir anne ve babanın bebek sahibi olacağını öğrenmeleri dünyanın en güzel duygularından bir tanesidir. Bebek doğmadan önce hissedilebilecek en güzel duygulardan biridir. Bu bağlamda, bir bebek fetüs olmaktan çıkıp bir insan şeklini almaya başladıktan sonra, ultrasonda bebeğin cinsiyetini, bebeğin sağlığını ve anne karnında nasıl göründüğü görebiliyorsunuz.

Ultrasonda Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Kız veya erkek olduğunu ne zaman öğrenebiliriz diye merak eden anne ve babaları için burada kısa bir tüyo verelim, çünkü en büyük günlerden bir tanesi o gün olacak.

Öncelikle anne adayı bebeğinin olacağı haberini doktorundan aldıktan sonra yaşadığı duyguyu kendi ailesi veya hatta başta eşi ile paylaşmak ister. Bu dönemde anne adayı, hamileliğin bir veya ikinci haftasının ya da bir ayını bile yaşamış olabilir. Bir kadının özellikle hiç beklemediğinde hamile olduğunu anlaması zordur. Mide bulantıları ve benzeri belirtiler yaşasa bile, bazen üşütme veya benzeri bir sorun olduğunu düşündüğünden, çok hamilelik olarak algılamaz, fakat bu durum devam ettikçe anne adayı merak eden ve doktora gittiğinde hamile olduğunu ve bir veya belki de birkaç bebek sahibi olacağını öğrenir. Bazen ikiz veya üçüz olabilir.

Bebeğin İkiz veya Üçüz Olması Durumu ve Cinsiyet Belirlenmesi

Bebeğin ikiz veya üçüz olacağı ancak birkaç hafta sonra belli olur. Dolayısıyla ilk günlerde veya ilk ayda bebeğin ikiz veya üçüz olduğu çok belli olmamaktadır. Ultrasonda bebeğin cinsiyeti zaman belli olur sorusu için özellikle internetten araştırdığınızda, anne ve baba yorumları ile farklı zamanlamalar alabilirsiniz, fakat tıbbi zamanlamaya göre, bebeğin cinsiyeti aşağı yukarı 13 ile 16 hafta arasında belli olmaktadır. Genellikle kadın ve doğum uzmanları, anne adaylarını aylık veya bazen 15 güne bir kontrole almaktadır. Dolayısıyla kadın hamile olduğunu öğrendikten sonra ayda bir veya iki defa mutlaka doktoru ziyaret etmek durumundadır. Kaldı ki bu şekilde ziyaret eden kadınların hepsi sağlıklı bebekleri kucaklarına almışlardır.

Bebeğin Cinsiyetinin Öğrenilmesi

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek, bebek sahibi olacağını öğrenmek kadar heyecan vermese bile, artık bir kızım olacak veya bir oğlum olacak düşüncesi ve bu cümleleri kurabilmek ve ona göre daha doğmamış bebekleri ile konuşabilen anne ve babalar için muhteşem bir duygudur. Anne ve baba olabilme duygusu, bambaşkadır, tarif edilmez, yaşanması gerekiyor. Nasıl ki gerçek aşklar tarif edilmeyip yaşanıyor, çocuk sahibi olabilmek ve bu haberi almakta aynıdır. Bebek doğduktan sonra birçok sıkıntılar atlatabilirsiniz. Çocuğu büyütürken birçok sorunlar yaşanabilir, fakat nihayetinde benim çocuğum diyebiliyorsunuz. Bu cümleyi kurabilmek büyük bir nimettir. Bu cümleyi kurmak isteyip te kuramayan aileleri düşündüğünüzde, gerçekten çocuk sahibi olan aileler çok şanslıdır.

Elbette çocuk sahibi olabilmenin artık birçok farklı yöntemleri bulunuyor ki bunlardan en yaygın olanı tüp bebek yöntemi olmaktadır, fakat bunun dışında sperm implantasyonu ve benzeri tıbbi yöntemlerde bulunuyor. Ultrasonda bebeğin cinsiyetin ne zaman belli olur sorusunun cevabını öğrenmek için internetten sabit bilgiler almanın yanı sıra, doktorunuzdan şu zamanda belli olacaktır demeleri mutlak ki daha güzel bir duygudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net