Bilgii.net

Trend Banyo Fayans Modelleri – Sizin Tercihiniz Hangisi?

19.10.2018
Trend Banyo Fayans Modelleri – Sizin Tercihiniz Hangisi?

Evimizde fiziksel olarak rahatlayıp, dinlendiğimiz bölümlerden biriside banyodur. Banyo tasarımı bu nedenle önemlidir. Banyo tasarımı yapmadan önce dünyanın farklı yerlerindeki dekore edilmiş banyolara modellerine göz atmalıyız. Çok çeşitli fayans modelinin olması nedeniyle seçim yapmak sizler için zor olacaktır. Seçim yapmanızı kolaylaştırmak için fayansın kullanışlı olması, banyonuzda kullanacağınız eşyalar ile uyumu sizin yaratmak istediğiniz ortam ön planda olmalıdır.

Fayans Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Seçilen fayans ile banyonuzu göz önünde düşünmek doğru uyum için önemlidir. Kullanılacak fayansım kir tutan, kiri gösteren şekilde seçilmesi yanlış olacaktır. Şıklık kadar temizlikte ön plandadır. Kapalı tonlar kiri göstermesi nedeniyle tercih etmeniz önerilmez. Fayanslar birçok tepkimeye maruz kalacağından dayanıklı olmalıdır. Tekrar fayans seçimi yapmak zorunda kalmamak için kaliteye dikkat etmeliyiz. Fayans satın alırken kullanım alanını belirtmeliyiz. Fayans seçerken uzun yıllar kullanacağınız için farklı dekorasyonlar sağlayabilecek tercihler yapmak gereklidir. Fayans konusunda en çok tercih edilen renk beyazdır. Uyum sağlaması ve çevresi ile lanse edilmesi kolaydır. Küçük, canlı renkte fayanslar veya üzerinde farklı figürlerin bulunduğu fayanslar ile canlılık kazandırabilirsiniz. Çini karolar kullanarak lüks bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Trend Fayans Modelleri

Şık banyo tasarımı olarak gri fayanslar dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Beyaz-gri uyumunu kullanmak istiyorsanız en doğru tercih olacaktır. Gri fayanslar yanında kırık beyaz beyaz kullanmak kiri daha az gösterecektir. Banyoda kullanacağınız altıgen fayanslarla tek düzenlikten kurtulmuş olursunuz. Beyaz altıgen fayanslar arasına atılan mavi ve gri fayanslar görüntüye hareket katacaktır. Koyu mavi altıgen fayanslar ile deniz havasını banyonuza yansıtabilirsiniz.

Porselen fayanslar duvar ve yer döşemeleri için bir seçenektir. Farklı desenli porselen fayanslar ile doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz. Porselen fayanslarda önemli olan dayanıklılık ve izolasyondur.                                                                                    Kaydırmazlık özelliği ile trendler arasındaki yerini almıştır. Geleneksel ve sıcak bir hava katmak isterseniz altın, krem renkleri banyoyu göz alıcı hale getirecektir. Fayanslar üzerinde parıltılar olması sofistike bir hava yaratacaktır. Mavi renkler fayans seçenekleri arasında geniş ve havadarlık katması nedeniyle her zaman trendler arasında yerini koruyacaktır. Mavi renkte çatlak desenli fayans ile gri tonlarında bir küvet uyumu göz alıcı olacaktır. Trendler arasında siyah, beyaz uyumu klasik bir kombinasyon oluşturmuştur.

İki ana renkteki zıt görüntü göze hep hoş gelmektedir. Siyah fayans üzerindeki parıltılar veya kabartmalı desenler şıklık katmaya devam edecektir. Yeni trend oluşturan altın rengi, siyah uyumu baş döndürücü bir hava yaratacaktır. Asimetrik desenlerin bulunduğu altın rengi fayanslara siyah rengin kattığı sofistike görünüm banyonuzda rahatlık hissini yaratacaktır.

Yansımalı fayans trendi ve mermer uyumu çağdaş banyo stili yaratacaktır. Nötr renkler tercih ederek ilginç bir ortam oluşturabilirsiniz. Küçük fayanslar ile oluşturacağınız asimetrik şekiller ilginç görünümü ile çekici hale gelecektir.

Banyo yolunuzu kare fayanslar arasına yerleştirilmiş trendler arasında yer alan taş desenli fayanslar ile çelici kılabilirsiniz. Sadelikten yana iseniz kabartmalı fayans trendi size eşlik edecektir. Tek renk ile şık görünümüne çiçek desenleri ile farklılık yaratabilirsiniz. Farklı fayanslar sayesinde cıvıl cıvıl bir banyo oluşturabilirsiniz.

Metro Fayansları

Kabartmalı Fayanslar

Altıgen Şekiller

Üç Boyutlu Desenler

Derin ve Görkemli 

Mermer Estetiği

Porselen Fayanslar

Patchwork

Akdeniz Tarzı

Ferah ve Şık

 Dekoratif Seramikler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net