Bilgii.net

Tırnakların Çabuk Uzaması için Ne Yapılmalı?

19.10.2018
Tırnakların Çabuk Uzaması için Ne Yapılmalı?

Birçok kadın, tırnakların çabuk uzaması için ne yapılmalı diye sorar ve araştırır. Tırnakların çabuk uzaması için dikkat etmeniz gereken 2 konu bulunur; düzenli olarak tırnak bakımınızın yapılması ve tırnaklarınızı sağlıklı bir şekilde tutmaktır. Sağlıklı tırnaklarınız olduğu sürece, normal şartlarda ayda 3-5 milim arası uzamaktadır. Aslında tırnağın ne kadar hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzayacağı tamamen tırnak bakımına bağlıdır. Tırnakların önemli olmasındaki en önemli sebeplerinden bir tanesi, tırnakların genel sağlık ile ilgili birçok bilgi ve ipuçları vermesidir. Tırnak bakımınızı yaparken, tırnak törpülerden, törpüyü her iki yönde kullanmak yerine, dışarıdan içeri doğru törpülemek, tırnaklarınıza daha güzel ve sağlıklı bir sonuç verecektir. Tırnaklarınızı törpülemeye başlamadan önce, ellerinizi 3-5 dakika kadar ılık suda tutun ve tırnaklarınızın yumuşamasını sağlayın.

Tırnak parlatıcısı kullanarak, tırnaklarınızın kırılmasını ve yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Eğer güzellik salonlarında manikür yaptıracaksanız, tırnaklarını daha çok kare modeline getirmelerini istemeniz, tırnaklarınızın yıpranmaması açısından önemli olacaktır. En önemli konulardan bir tanesi ise vitamin eksikliğidir. Eğer vücudunuzda vitamin eksikliğiniz varsa, tırnaklarınızın sağlıksız ve zayıflamasına neden olacaktır. Haliyle tırnaklarınızın uzamaması için bir sebep daha olmuş olacaktır. Dolayısıyla eğer sağlıklı ve çabuk uzayan tırnaklara sahip olmak istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmeli, vitamin, mineral ve gerekli yağ asitlerini gerekli miktarda almanız gerekmektedir. Özellikle protein açısından zengin olan gıdalar, tırnaklarınız için de iyi olacaktır. Eğer günlük olarak almanıza gereken kalori oranını almazsanız, saç ve tırnaklarınızın uzama süresi uzayacaktır.

Tırnağınızın çevresindeki kan dolaşımını hızlandırmak adına, ara sıra parmak ve elleriniz için egzersizler yapabilirsiniz.  Özellikle kış aylarında ve soğuk havalarda dışarıya çıkarken eldiven giyin. Sıcaklık kan akışını hızlandırdığından, tırnaklarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Tırnakların çabuk uzaması için ne yapılmalı konusu için aslında çok fazla bir öge yoktur, çünkü en önemlisi düzenli tırnak bakımının yapılmasıdır. Tırnak bakımı ciddi anlamda her açıdan önemlidir ve mutlaka yapılması gerekir. Özellikle kadınlar için ama kadınlar ve erkekler için de tırnak bakımı önemlidir ve başta belirtildiği üzere, tırnak sadece tırnak sağlığınızı değil, aynı zamanda genel sağlık ile ilgili de bilgi verdiğinden dolayı, tırnak bakımı önemli olmaktadır.

Eğer tırnağınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını istiyorsanız, düzenli olarak tırnak bakımı yaptırmak zorundasınız. Tırnak bakımı demek sadece tırnaklar uzayınca gerekli boyutuna kadar kesmek değildir. Tırnak bakımında, tırnak ve tırnak etlerinize de bakım yapmanız gerekiyor. Bakımları doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer kendinize yapamıyorsanız, başkasından yardım alarak ta bakımınızı yaptırabilirsiniz. Tırnak bakımı bazıları için zor olabilir, çünkü tırnak eti özellikle bazı kişilerde çok hassas olabilir ve tırnak eti bakımını yaparken kanamalar meydana gelebilir. Bu sebeple genelde birçok kişi başkasına yaptırmaz, fakat tırnak bakımı ile ilgili çok fazla bilgi sahibi değilseniz, bir uzmana da yaptırabilirsiniz. Doğru tırnak bakımı yapabilmek için günümüzde tırnak veya manikür setleri bulunmaktadır. Bir tane set alıp yıllarca kullanabilirsiniz.

Dış görünüş açısından tırnak bakımı önemlidir. Tırnakların çabuk uzaması için ne yapılmalı sorusunda ziyade, parmak ve tırnaklarınızın güzel görünmesi önemlidir. Sonuçta elleriniz ve parmak ve tırnaklarınız herkesin görebileceği şekilde dışarıda duruyor. Dolayısıyla her hâlükârda parmak ve tırnaklarınızın güzel görünmesini istersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net