Bilgii.net

Taş Görünümlü Duş Modelleri

28.11.2018
Taş Görünümlü Duş Modelleri

Doğal taşlar, son zamanlarda dekorasyon trendleri arasında yerini alıyor. Gerek doğal bir görünüm çizmesiyle gerek orjinalliği ile evlerde modern ve şık bir izlenim yaratıyor. Salonlarda, mutfaklarda ve banyolarda oldukça sık tercih edilen doğal taşlar, ortama farklı bir hava katıyor. Doğal taşlar dokusuyla geçmişin zarafetini estetik bir dokunuşla evlere taşıyor.

Doğal taşlar banyolarda oldukça fazla tercih ediliyor. Taş görünümlü duş modelleri, yarattığı doğal, güçlü ve geleneksel algı ile son zamanların gözdesi. Her türlü tarz ve modelde banyoya kolayca uyum sağlayabilmesi ise doğal taş banyo uygulamalarının büyük bir avantajı.

Topraktan Gelen Sıcaklık

Toprak rengi, ev dekorasyonunda her dönem tercih ediliyor ve her zaman şık ve modern bir ortam yaratılmasına aracı oluyor. Doğal taş banyo uygulamalarında tercih edilen toprak rengi, hem doğallığın korunmasına yardımcı oluyor, hem de loş bir ışık ile bir araya getirildiğinde tamamlayıcı bir etki yaratıyor. Doğal taşlar, insanlarda her zaman soğuk bir etki yaratır. Fakat bu tarz bir uygulamada banyolarda sıcak bir atmosferin yaratılmasını sağlıyor. Taş görünümlü duş modelleri de bu atmosferin etkisini ikiye katlıyor.

Antrasit ve Gizem

Banyolarında daha soğuk ve gizemli bir hava yaratmak isteyenler ise tercihini antrasitten yana kullanıyor. Antrasit, her dönem tercih edilen ve çizdiği modern görünüm ile de kendisine hayran bırakan bir renk. Bu özellik doğal taş banyo uygulamalarında da kendisini gösteriyor ve banyolarda çağdaş bir havanın yakalanmasını sağlıyor.

Mermer ve İhtişam

İç mekân mimari uygulamalarda sıkça tercih edilen mermer, banyolarda oldukça şık bir görüntü çiziyor. Banyo mermer taş modelleri, yarattığı güçlü etki ile her dönem tercih ediliyor. Doğal taş banyo uygulamalarında mermer genellikle duş içerisinde kullanılıyor. Etkisini arttırmak için ise duş harici bölgelerde farklı banyo taşları modelleri ile birlikte kullanılabiliyor.

Doğal Taşların Estetik Görüntüsü

Doğal taşlar, yarattığı estetik algının yanında ayrıca farklı konuları da gündeme getiriyor. Bunlardan birisi de banyo taşlarının temizliği. Böylesine doğal bir görünüm yaratan banyo taşlarının temizliği de maalesef bir o kadar zor oluyor. Çünkü doğal banyo taşları modellerinin çoğu girintili çıkıntılı bir yapıdadır. Bu da demek oluyor ki, bu taşların arasında normalden fazla olacak şekilde toz yerleşip birikebiliyor. Bu tozların zamanla kalıcı bir hale gelmemesi için de sık aralıklarla silinmesi gerekiyor. Bu da beraberinde bu işe geniş bir zamanın ayrılmasını ve yüksek bir sabrı gerektiriyor. Ek olarak her temizlik malzemesi ve bezi de bu yüzeyleri temizlemek için uygun değil. Bu sebeple daha fazla özen istiyor.

Doğal Taşların Seçiminde Kalite

Ayrıca doğal taşlar zamanla hasar görüp kırılabiliyor. Kırılmalara bağlı olarak da dökülmeler meydana gelebiliyor. Bu sebeple doğal taş banyo uygulamalarında özellikle de taş görünümlü duş modellerinin seçiminde kaliteli ve sağlam banyo taşları modellerinin seçimi önem kazanıyor. Daha uzun soluklu bir kullanım isteniyorsa eğer, kalitesi kanıtlanmış ürünlerin seçilmesi öneriliyor.

Doğal taş banyo uygulamaları, gerek banyo duvarlarında gerekse duş içerisinde kendisine yer buluyor. Doğal taş banyo modelleri, banyo dekor taşlarının çeşitliliği ve banyo doğal taş kaplama fiyatları düşünüldüğünde ise farklılık gösteriyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net