Bilgii.net

Taraftar Perdesi Modelleri ile Odalar Spor Sevgisi ile Dolacak

06.10.2018
Taraftar Perdesi Modelleri ile Odalar Spor Sevgisi ile Dolacak

Günümüzde evler insanlar için çok önemli bir hal almıştır. Çünkü dışarıda yapılacak her iş; teknolojinin gelişmesi ile birlikte evden de halledebilmektedirler. Durum böyle olunca da insanlar yaşamlarının çoğunu evlerinde geçirmiş olurlar. Bu yüzden evlerinin şık, güzel ve konforlu olmasına çok önem verirler. Evlerin şık, güzel ve konforlu olması evdeki eşyalara, halılara ve aksesuarlara bağlıdır. Evin en önemli aksesuarını perde olarak düşünebiliriz. Çünkü perde evin en önemli parçasıdır. Eşyaları ve evin güzelliğini perdeler ön plana çıkarır. Fakat farklı amaçlar için kullanılan perde çeşitleri vardır. Bunlardan biri ve en önemlisi taraftar perdesidir. Çünkü taraftar perdesi şıklığı düşünmeden, ön plana koymadan tasarlanıp kullanılan bir perde çeşididir.

Taraftar Perdesi Nedir?

Genellikle insanlar evlerinde perdeleri evlerinin şıklığını ve güzelliğini ön plana çıkarsın diye kullanırlar. Fakat bazı perde türleri bu amaçlar için uygun değildir. Bu perde türü taraftar perdesidir. Taraftar perdesi kişiye özel üretilen bir perde çeşididir. Çeşitli modellerde üretilen taraftar perdeleri vardır. Stor perde üstüne yapılan, tül perde üstüne yapılan farklı farklı taraftar perde modelleri vardır. Taraftar perdesi istediğinizde yapmanız gereken tek şey perdeciye giderek hangi perde türü üzerine yaptıracağınızı seçmek ve eve ölçü aldırmaya davet etmek olacaktır. Tuttuğunuz takıma göre istediğiniz çeşit taraftar perdesi yaptırabilirsiniz. Ama unutmayın ki bunlar özel üretim olacaktır. Özel üretim olduğu için de taraftar perdesi in fiyatları normal perde fiyatlarına göre daha pahalıdır.

Taraftar Perdesi Nerelerde Kullanılır?

Taraftar perdeleri şıklıktan uzak olduğu için genelde tercih edilmez. Çünkü günümüzde insanlar evlerinin şıklığını çok fazla ön planda tuttuğu için bu perde çeşitlerini tercih etmiyorlar. Genel olarak taraftar perdeleri evlerde çocuk odalarında ve hobi odalarında kullanılır. Aynı zamanda takım taraftarları özel koleksiyon yaptıkları zaman arka fon olarak taraftar perdesini kullanırlar. Toplu maç izlenen salonlarda, kafelerde ve kahvehanelerde taraftar perdesini kullanırlar. Taraftar perdesi genel olarak tül perde ve stor perde üzerine baskı şeklinde yapılır. Bu yüzden perde çeşidi olarak profesyonel ve kaliteli durmaktadır. Buna rağmen dediğimiz gibi evlerin salonlarında veya oturma odalarında genel olarak kullanılmaz.

Taraftar Perdelerinin Temizliği Nasıl Olur?

Taraftar perdelerinin genellikle kullanıldığı yerler çocuk odası, hobi odası, kafeler ve kahvehaneler olduğu için çabuk kirlenme olasılığı vardır. Bu yüzden taraftar perdelerinin temizliğine çok önem verilir. Taraftar perdeleri stor perde veya tül perde üzerine baskı şeklinde yapıldığı için aslında temizlik olarak stor ve tül perdelerle aynıdır. Stor perdenin temizliği detaylıdır. Öncelikle stor perdenin bulunduğu yerden düzgün bir şekilde çıkarılması gerekir. Düz bir yüzeye temiz bir halı veya bezin üstüne konulur. Sabunla köpürtülmüş su, temiz ılık bir su ve sünger bezi temizlik için yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Öncelikle stor perdenin ön yüzünü fazla bastırmadan tabi sünger bezde çok ıslak olmadan siliniz. Sonra temiz su ile temizleyin ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra arka yüze aynı işlemi yapın ve dikkatli bir şekilde kırışmamasına dikkat ederek stor perdeyi yerine geri asın. Tül perde için temizlik işi daha kolaydır. Çünkü tül perde yıkanabilir bir kumaştan yapıldığı için, çamaşır makinelerinde 30 dereceyi geçmeyecek şekilde yıkayabilirsiniz.

Galatasaray Taraftar Perdesi Modelleri

Galatasaraylı Taraftar Perdesi Modelleri

Galatasaraylı Perde Çeşitleri

Fenerbahçe Taraftar Perdesi Modelleri

Beşiktaş Taraftar Perdesi Modelleri

Beşiktaş Desenli Taraftar Perdesi Çeşitleri

Trabzonspor Desenli Taraftar Perdesi Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net