Bilgii.net

Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Çıkartılır?

25.11.2018
Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Çıkartılır?

Birçok kadının veya genç kızların kullandığı takma tırnaklar günümüzde çok rağbet görmektedir. Nedense bazı kadınlar veya genç kızlar kendi tırnaklarına bakmaktansa, tırnaklarını anında uzatabilmek için takma tırnak kullanıyor. Farklı desenlerde ve renklerde takma tırnaklar bulunuyor. Tırnakların ellerde ne kadar hoş durup durmadığı tartışılır bir durum, fakat günümüzde çokça kullanılan aksesuar türlerinden bir tanesidir. Burada takma tırnak nasıl takılır, çıkartılır, bundan bahsedeceğiz.

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

 

Takma tırnaklarını uygulamak aslında çok kolay, fakat bazıları zahmet edip güzellik salonlarına giderek takma tırnak taktırabiliyorlar. Bunun için aslında çok fazla yapılması gereken bir şey yok. Takma tırnak takmanın çok büyük bir hilesi yok. Takma tırnak nasıl takılır diye baktığınızda, muhtemelen sizin bildiğiniz bilgiler çıkacaktır. Bazı takma tırnakların arkalarında yapışkanı vardır, bazılarında ise olmadığı için, tırnakları ekstra yapıştırıcı ile takmanız gerekecektir. Normalde eğer takma tırnağın arkasında bir yapıştırıcı yoksa tırnak ile beraber yapıştırıcı jel gelmektedir ve onunla beraber yapıştırabilirsiniz. Başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Takma tırnaklarınızı yapıştırmadan önce de mutlaka bütün tırnaklarınızı aseton ile temizlemeniz gerekiyor. Aseton ile temizlemediğiniz sürece tırnaklarınız temiz olmayacağından, yapıştırıcı jele kir yapışarak tırnağın yapışmasını zorlaştıracaktır.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

 

Tırnaklarınıza taktığınız takma tırnakları çıkarırken, canınızı yakmamak için dikkat etmeniz gerekiyor. Takma tırnakları takarken 20 dakika kadar bastırıp beklemeniz gerektiği için sağlam yapışacaktır. Takma tırnak nasıl çıkarılır diye araştırdığınızda mutlaka tırnaklarınızı çıkarırken dikkat edilmesi gerektiğini okuyabilirsiniz, çünkü tırnakları çekip çıkarmaya çalışırsanız, hem alttaki kendi tırnağınıza hem de tırnak etlerinize zarar verebilirsiniz. Takma tırnakları çıkarırken eğer zorlanıyorsanız, öncelikle tırnaklarınıza vazelin sürerek tırnağın altındaki yapıştırıcı jeli ve tırnaklarınızı yumuşatmanız gerekiyor. Yumuşadıktan sonra rahatlıkla çekerek çıkarabilirsiniz. Tırnaklar her ne kadar sert kıkırdak olsalar bile, tırnaklar vücudunuzun en hassas yerlerinden bir tanesidir. Bu sebeple dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Tırnaklarınızı çıkardıktan sonra ise altta kalan ekstra jel yapıştırıcıyı aseton ile tamamen temizleyebilirsiniz.

Takma Tırnak İhtiyacı

Takma tırnaklar gerekli bir aksesuar mı diye soracak olursanız, bu da yine tartışılır bir sorudur, çünkü kimisi için çok gerekli bir aksesuarken, kimisi için olmayabilir. Takma tırnak tamamen görüntü için tasarlanan, birçok farklı renkler ve desenlerden oluşan bir aksesuar türüdür. Takma tırnaklar aslında yıllar önce dünya çapında kullanılmaya başlanan, fakat Türkiye’de daha belki 10 yıldır ancak var olan bir güzellik aksesuarıdır. Takma tırnakları güzellik bakımı ile karıştırmayın, çünkü bakı değildir, güzellik aksesuarı olarak adlandırabilirsiniz. Takma tırnak takmak veya taktırmak isterseniz, deneyebilirsiniz. Birçok genç kız, arkadaşlarında görerek takma tırnak takmayı denemek isteyebiliyor. Takma tırnaklar birazda özenti ile olabilecek bir alışkanlıktır. Bazı genç kızlar ille tırnaklarının uzun olmasını isteyebiliyor.

Bazı kadınlar takma tırnakların sağlığa ne kadar zararlı olup olmadığını merak ediyor. Bunların hepsini internet üzerinden de araştırarak öğrenebilirsiniz. Takma tırnak nasıl takılır ve çıkarılır sorusunun beraberinde, takma tırnakların sağlık için ne kadar zararlı veya herhangi bir etkisi olup olmadığını okuyabilirsiniz. Bugüne kadar takma tırnak yüzünden sıkıntı yaşayan kimse duyulmamıştır, fakat takma tırnaklar hakkında bilmediğiniz bilgiler de mutlaka olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net