Bilgii.net

Suya Dayanıklı Parkeler İle Etkili Banyo Dekorasyonu

25.11.2018
Suya Dayanıklı Parkeler İle Etkili Banyo Dekorasyonu

Genel anlamda parkeler evlerde alt kısımlara yapılan döşemeler olarak bilinmektedir. Yapılan bu döşemeler evin şık tasarıma sahip olmasının yanı sıra temizlenmesi açısından da ev halkına kolaylıklar sağladığı için oldukça fazla bir halde tercih edilmektedir. Parkelerin yapım aşamaları doğal yollardan yapılması sayesinde günümüzde birçok evde kullanıma sahip olmaktadır. Doğal olarak meydana getiriliyor olması nedeni ile sağlık açısından da tercih edilmesinin en büyük etkeni arasında gösterilmektedir. Banyolarda veya evin herhangi bir yerinde kullanılan bu parkeler orman ürünleri kullanılarak yapılmasından dolayı çeşitlilik açısından hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Orman ürünlerinin kullanılıyor olması da hem üretici için hem de tüketici için maliyetinin o kadarda fazla olmaması sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Parkelerin üzerine su gelmesi halinde genelde içine su kaçması sorunları ile karşılaşılmaktadır. Ama suya dayanıklı olarak üretime geçirilen parkeler sayesinde ev hanımları hiçbir sorun yaşamamaktadırlar. Bu durumda da su geçirmeyen parkelerin evin herhangi bir bölümünde kullanımları için ortada sorun teşkil eden unsur kalmamaktadır.

Banyolarda Su Geçirmeyen Parkelerin Önemi

Banyo denilince akıllara ister istemez her tarafın sular içinde kalması gelmektedir. Genelde banyolara mermerlerden bir örtü yapılmaktadır. Mermerlerden yapılı olan banyolarda su geçirme sorunu ile karşılaşılmaz. Ama günümüz teknolojisinde su geçirmeyen parkelerin üretilmesi sayesinde artık banyolarda daha iyi bir görünüm sağlanması amacıyla suya dayanıklı olan parkeler tercih edilmektedir. Durum böyle olunca da banyo sırasında etrafa yayılmış olan suların belli bir yerde birikmesi sayesinde biriken suların kolaylıkla alınıp atılması sağlanmaktadır. Parkelerin üretimi sırasında doğal parke malzemelerinin yanı sıra plastik karışımlar da yapılarak meydana getirilen suya dayanıklı olan parkeler, kullanıcı olan kişiler için oldukça fazla kolaylıklar sağlamaktadır.

Suya Dayanıklı Olan Laminant Parkeler

Laminant parkeler orman ürünleri olan ağaçların talaş kısımlarının belli işlemlerden geçirilerek meydana getirilmesi ile oluşmaktadır. Bu işlemler arasında talaşların toplanılıp belirli bir yerde presleme yapılması ile meydana getirilmektedir. Laminant parkelerde yapım aşamalarında talaşların yanı sıra plastik malzemeler karıştırılarak meydana getirilmesi sayesinde suya dayanıklı olarak piyasaya sunulması sağlanmaktadır.

Suya Dayanıklı Olan Parkelerin Banyodaki Önemi

Suya dayanıklı olarak üretilen parkelerin banyolardaki yeri yadsınamaz derecede önem taşımaktadır. Bu önemi anlatmak istersek şöyle örnek verebiliriz. Banyo haliyle her zaman su ile haşır neşir olmasından dolayı köşe kısımlarından su sızdırma ihtimali de bir o kadar fazla olmaktadır. Banyonun dekorasyonu su geçirmez parke ile yapılacak ise dizaynının da iyi derecede yapılması gerekir. Yapılacak olan bu dizayn işlemi suyun nereden akıp nereye doğru gittiğini belirleyip ona göre tedbiri almak anlamına da geldiği iyi bilinmelidir. Su sızdıran parkelerin banyolarda kullanılması sonucunda alt komşu ile olan iletişimin oldukça fazla zor koşullara gireceği de bilinmelidir. Bu yüzden suya dayanıklı olan parkelerin alım sürecini basite almadan gerçekleştirmek hayati önem taşımaktadır. Bilhassa suya dayanıklı parkeler adında oldukça fazla ürün piyasada satışa sunulmaktadır. Parke alımı yapmadan önce piyasa araştırması yapılmalıdır. Bu sayede hem kaliteli ürüne sahip olmak kolaylaşırken hem de maddiyat açısından hesaplı bir alışverişin de önü açılmış olmaktadır.

Venedik Doğal Meşe Parke

Kahverengi Gri Meşe Parke

Beyaz Parke

Karo Görünümlü Parke

Çini Görünümlü Parke

Patine Klasik Açık Meşe

Yanık Döşemelikler

Deniz Esintisi Açık Meşe Parke

Modern Parkeler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net