Bilgii.net

Süpürgelik Modelleri ile Dekorasyonda Bütünlük

08.10.2018
Süpürgelik Modelleri ile Dekorasyonda Bütünlük

Evlerin içinde yer alan duvarların yer döşemesi ile birleştiği alanlara uygulanan süpürgelik modelleri özelliklerine ve malzemelerine göre birbirinden farklılık göstermektedir. Hem estetik görünüm kazandıran hem de duvarların alt kısımlarını kirden ve darbeden koruyan süpürgelik modelleri ağar, mozaik veya mermer ile yapılan şeritler süpürgelik olmaktadır. Görsel bütünlüğün sağlanması ve evin içinin göze hoş gelmesi için süpürgelik uygulamasının yapılması şarttır. Aksi durumda evin bu kısımları boş görünecek ve hoş olmayan bir görünüme sahip olacaktır. Eşyaların duvara yapacağı zararlardan da duvarı koruyan süpürgelikler belirli bir koruma alanı oluşturur. Hem sıvayı hem de boyayı koruma özelliğine sahip olan bu ürünler duvar diplerinin kusursuz görünmesinde rol oynar.

Markaların birbirinden farklı hammadde ile ürettiği süpürgelik modelleri bulunur. Süpürgelikler koruyucu işleve sahip olduklarından dolayı öncelikle kaliteli ve dayanıklı bir malzemeden üretilerek kendilerini korumaları gerekir. Bu nedenle darbeler ile çizilmeyen, ezilme yapmayan ve rengi solmayan süpürgelik modelleri kaliteli olan modelleri oluşturur. Kullanım alanına göre ve özeliklerine göre bu modeller farklılık gösterir. Aşağıda sizler için farklı malzemelerden ve özeliklerden oluşan süpürgelik modelleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdik. Fikir almanız açısından yararlı olan bu bilgileri okumanızı öneririz.

Geçmeli Süpürgelik Modelleri

Geçmeli süpürgelik modelleri duvar dibinin hoş görünmesini sağlayan ve duvara sabitlenen modellerdir. Özellikle duvar kenarlarından geçen kabloların saklaması için bu ürünler birebirdir. Oldukça kullanışlı olan bu ürünlerin alana uygulanması işçilik gerektirdiğinden dolayı profesyonel kişiler ile çalışmakta fayda vardır. Geçmeli süpürgelik modelleri arasında seçim yaparken yer zemininin fayans, parke veya tahta vb. zemin olma durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu süpürgeliklerin montajı duvara sabitlenen bir çıta yardımı ile süpürgeliğe bağlı olan açılmış kanal yardımı sayesinde yapılmaktadır. En güncel mimari özelliklere sahip olan geçmeli süpürgelikler pek çok marka tarafından 1. Sınıf kalite olarak sizlere sunulur. En kaliteli boyalardan yapılmış olan farklı renk seçeneği sunan markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. İpek mat, parlak veya mat görünümlü geçmeli süpürgelik modelleri içerisinde zevkinize en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Görsel anlamda bütünlüğün yakalanmasında rol oynayan süpürgelik modellerinin bir diğeri de panel süpürgeliklerdir. Hem ofislerde hem de evlerde tercih edilen bu süpürgelik modelleri tüm alanlarda uyumu yakalamanızı sağlar. Evlerin hoş görünmesini sağlayan panel süpürgelik modelleri, kurumların da daha düzenli ve şık görünmesinde rol oynar. Birbirinden farklı çözümler sunan panel süpürgelik modelleri merdivenlerin diplerinde bulunan alanların daha güzel ve hoş görünmesi için tercih edilmektedir. Evinizde her alanın ayrıntılı bir ürünü olduğundan dolayı panel süpürgelikler özellikle merdivenli alanlarda tercih edilir. Birinci sınıf kalite olan ve modern bir görünüme sahip olan süpürgelik modelleri ilk tercihiniz olmalıdır.

İşlemeli Süpürgelik Modelleri

Süpürgelik modelleri de teknolojinin gelişmesi ile son yıllarda büyük bir ivme kazanmış ve farklı boyutlarda, işlemeli süpürgelik modelleri ortaya çıkmıştır. Diğer modellere göre daha fiyatlı olan bu işlemeli süpürgelik modellerinde ustalar şaheser yaratmaktadır. Tek tek elleri ile işlenerek yapılan işlemeli süpürgelik modellerini özellikle çok kurumsal yapılar veya villa tarzında büyük lüks evler tercih etmektedir. Özelikle de klasik formatta olan müzeler, müze evler de bu süpürgelik modellerini tercih ederler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net