Bilgii.net

Stor Perde Modelleri Seçimi ve Trend Stor Modelleri

03.10.2018
Stor Perde Modelleri Seçimi ve Trend Stor Modelleri

İnsanlar günlük hayatın koşuşturmacasından sonra evlerine geldiklerinde; öncelikle vücutlarının, sonrasında ise ruhlarının dinlenmesini isterler. Vücutlarının dinlenmesi için ortopedik tercihler yapmak, basit ve kolay bir işlem olacaktır. Fakat ruhlarını dinlendirmek için yapılacaklar listesi, o kadar da kısa değildir. Öncelikle iyi bir dekorasyona ihtiyaç duyulur. Böylece ruhun istediği o huzur ortamı ve bütünlük yakalanılır. Tasarım konusundaki bütünlüğün sağlanması için, birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan en etkili unsurlardan bir tanesi de perde seçimidir.

Stor Perde Nedir?

Perde kumaşının alüminyum boru etrafına bir mekanizma sayesinde sarılmasıyla oluşmuş yapıya, Stor perde denir. Sistemin o şekilde durması için de etek kısmından bir lama profili oluşturulmuştur. Kumaşın çeşidine göre değişecek bazı standartlar vardır. Bu yüzden Stor perde modelleri genel olarak enine 200, 240 veya 300 cm olarak üretilir. Stor perdeler; inanılmaz sayıda farklı kombinasyon seçeneğine sahiptir. Lama profilinin altındaki etek kısmına birçok farklı kesim tekniği uygulanabilir. Etek modelleri oluşturulurken; işlemeli ve sutaşı çeşitleri tercih edilebilir.

Stor Perde Modellerinin Özellikleri

Stor perdelerin en önemli özelliği, oldukça pratik bir şekilde kullanılabilir olmasıdır. Hayatı fazlasıyla yoğun ve ev işlerine yeteri vakti ayıramayan kişiler, Stor perde gibi kolay temizlenebilen perde modellerini tercih etmektedir. Kısa sürede temizlenmesinin yanında, ayrıca tek bir hamlede açılabilir. Toz ve kir tutmaz, bu sayede kısa süreler içinde tekrar bir temizleme işlemine ihtiyaç duymaz. Stor perde modelleri, ıslak bir mendille bile silinebilecek kadar kolay ve pratik bir dokuya sahiptir. Bu sayede tahmin edilemeyecek kadar çok sayıda kir ve leke perdeden çıkartılabilecektir. Kolay açılıp kapanması sayesinde, kişilerin vakit kaybına girmelerini önleyen Stor perde modelleri, aynı zamanda ışığı tül perdelere göre daha iyi kesiyor. Stor perde modelleri; yapısında bulunan kaliteli ve kolalı kumaşlar sayesinde, kesinlikle ütüye ihtiyaç duymaz. Gösterişi ilk günkü ihtişamını her zaman korur. Temizlik sevdalıları için en büyük avantajlardan birini sunan Stor perde modelleri; antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu yüzden yapısında herhangi bir şekilde alerjen barındırmaz. Özellikle astım hastaları bu sayede büyük bir kolaylık yaşar.

Stor Perde Modellerinin Uygulama Biçimi

Stor perde modellerinde; montaj kişinin kullanım isteğine göre değişecektir. İster tavana, ister doğrama üzerine, ister duvara yaptırılabilecek montaj işlemi; yapılacak zemine göre oldukça farklı sonuçlar doğurabilir. Alçıpan şeklindeki bir kısma uygulanacak olan montaj işleminden önce, bölgeye kesinlikle konstrüksiyon yapılması gerekmektedir. Camların eğimli veya hareketli olanlarına uygulanacak montaj işleminde ise camların kenarların çelik bir tel veya paslanmaz özelliğe sahip bir çubuk konularak, ilgili fayda sağlanır.

Stor Perde Kumaşı

Stor perde kumaşları, doğal ve ham şekilde olan kumaşlardan oluşturulmaz. Kumaşın sertleşmesi için özel apre fırınlar içerisinde sıvama apresi, ilgili kumaşa verilir ve bu sayede sertlik sağlanır. Bu kumaş belirli süre sertleşmesinin ardından Stor perde kumaşına dönüşmüş olacaktır. İşlemin yapılmasının amacı da, üretilen bu kumaşın rulo şeklinde sarılacakken, herhangi bir şekilde kaymasının önüne geçmektir. Kayma olmadığı için de, kumaş üzerinde herhangi bir tiftiklenme ve kırılma gözlenmeyecektir. Tüm bu işlemlerin ardından kumaşın üzerine alev almazlık ve alerjen tutmama gibi özellikleri kazanması için gerekli olan kimyasal maddeler uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net