Bilgii.net

Sokak Hayvanlarını Soğuk Havalardan Korumak İçin Öneriler

11.10.2018
Sokak Hayvanlarını Soğuk Havalardan Korumak İçin Öneriler

Sokak hayvanları evde beslediğimiz hayvanlar kadar şanslı olamamaktadır. Bu dostlarımız için özellikle kış aylarında ideal sıcaklık oluşturan ortamlar yaratmak onların da kışın barınabilmesi ve hayatlarını sürdürebilmesi için çok önemli bir detaydır. Özellikle son yıllarda geçen sert kış aylarında sokak hayvanlarını bu soğuk havalardan korumak için onlar için en ideal barınakların yapılması gerekir. Sokaklarda yer alan kediler be köpeklerin soğuktan korunması aynı zamanda da beslenme ihtiyaçları için de yardım alması gerekmektedir. Bu konuda öneriler ile birlikte sizlere en ideal fikirleri sunuyor ve tatlı dostlarımızı koruyacağınızı çok iyi biliyoruz.

Sokak Hayvanları İçin Ev Yapımı

Sokak hayvanlarını soğuk havalardan korumak için son zamanlarda hem firmalar hem de hayvan severler birbirinden farklı öneriler ve yöntemler sunmaktadırlar. Sokak hayvanlarının soğuklardan korunması için onlara evler sunabilirsiniz. Bu evleri dilerseniz hazır olarak internet ortamı üzerinden pratik bir şekilde alabilir, dilerseniz de evde kendi hazırlayacağınız kedi veya köpek evleri ile de onları koruma altına alabilirsiniz. Öncelikle evi kedi mi yoksa köpek için yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Köpek evi yapacaksanız ebatları biraz daha yüksek tutmalısınız. Kartondan yapacağınız ev plastik malzemelere göre daha dayanıksız olacaktır. Özellikle de soğuk kış günlerinde artan yağmur ve rüzgâr karşısında bu evleri tercih etmek pek doğru olmayacaktır. Karton evleri eğer balkonda veya üstü kapalı, rüzgâr almayan bir cephede kullanacaksanız tercih edebilirsiniz.

Sokağa kuracağınız köpek veya kedi evi için plastik malzemelerden bir ev yapabilirsiniz. Bu evin içerisine yerleştireceğiniz bir battaniye ile de köpek ve kedi dostlarımız için harika bir ev oluşturabilirsiniz. Bu sayede sokak hayvanları için bir barınma alanı yapacak ve bunun mutluluğunu, hazırladığınız evin içerisinde yatan hayvanları gördükçe daha fazla yaşayacaksınız.

Bir diğer yöntem de internetten kedi ve köpek evi satın almak olacaktır. Soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının korunması için bu evle çok uygun fiyatlar dâhilinde satılmaktadır. Fiyatları 15 TL civarında olan bu evlerden alarak sokağınızda yer alan hayvanlar için soğuk kış günlerinde sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Dilediğiniz kadar ev alarak veya yaparak bunları yan yana veya dağınık olarak yerleştirebilirsiniz. Ev alacağınız hayvanın yavrularının olup olmadığını da hesaba katarak daha güzel bir davranışta bulunabilirsiniz.

Sokak Hayvanları İçin Kışın Beslenme İhtiyacı

Soğuk kış günlerinde sokak hayvanları yiyecek bulmakta çok zorlanmakta ve maalesef ki çoğunun hayatı bu nedenle sokaklarda sonlanmaktadır. Herkes sokağında yer alan sokak hayvanına hem barınma hem de beslenme anlamında kış aylarında sahip çıktığında ise bu minik dostlarımızı yaşama şansı olmaktadır. Bunun için sokak hayvanlarını soğuk kış günlerinden korumanın bir diğer yöntemi de onlara beslenme ihtiyacı sunmaktır. Evinizde kalan ve yemediğiniz yiyecekleri her gün sokak hayvanlarınıza vererek onları bu zorlu aylarda besleyebilirsiniz. Unutmayın ki evinizde küflenen veya ekşiyen yiyecekler onları da hasta edecektir. Bu nedenle evinizde artan yemekleri onlarla paylaşmanız daha uygun olacaktır. kafelerde veya restoranlar tabağınızda kalan yemekleri de paket yaptırarak sokak hayvanlarına yararlı bir beslenme imkânı sunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net