Bilgii.net

Soğutan Stor Perde Modelleri ile Enerjiden Tasarruf Edin

06.10.2018
Soğutan Stor Perde Modelleri ile Enerjiden Tasarruf Edin

Teknolojinin gelişmesi, hayatımızdaki birçok alanın bu ilerlemeden etkilenmesine ve literatürlere daha farklı kavramların girmesine kolaylık sağladı. Bir mekanın en önemli dekorasyon tamamlayıcılarından bir tanesi olan perdeler de, bu teknolojik gelişmelerden kendisine düşeni aldı. Bir mekanizma yardımıyla, özel üretilen bir kumaşın aşağı- yukarı şekilde hareket etmesini sağlayan sistem, Stor perde modellerinin temelini oluşturmuş oldu. Kullanım rahatlığı ve temizlik konusunda sağladığı başarılarla, kolaylıkla herkes tarafından tercih edilmeye başlanan Stor perde modelleri, kendisini daha da ileri noktalara taşımak için yeni çalışmaları bünyesinde topladı. Böylece eskiden hayal bile edilemeyecek etkilere sahip olan Stor perde modelleri, belki de teknolojinin en iyi yansımalarından bir tanesi oldu.

Soğutan Stor Perde Nedir?

Asıl amacı güneş kırmak olan Soğutan spot perde modelleri, pvc kaplamanın ince bir cam elyafı üzerine uygulanmasıyla oluşturulur. Bu sayede gün ışığını filtreler ve ısıdan tasarruf edilmesini sağlar. İş yerlerinde dışarıdan gelen güneşin, bilgisayar ekranlarına zarar vermesi sebebiyle oldukça tercih edilir. Yıkanabilen stor perde modellerinden bir tanesidir. Stor perdeler özellikle rahat bir şekilde açıp kapanabilir. Kolalı yapısı sayesinde herhangi bir şekilde yapısı bozulmaz. Yıkandıktan sonra herhangi bir ütü işlemine gerek kalmaz. Antibakteriyel özelliği sayesinde temizlik konusunda bir güvenlik problemi yaratmaz. Üzerinde herhangi bir alerjen tutmadığı için, astım hastaları başta olmak üzere bütün kişilere fayda sağlar.

Soğutan Stor Perdenin Özellikleri Nelerdir?

Cam elyafı olarak geçen ‘Fiberglas’ özelliği sayesinde, yanmaz bir kumaş türünde bir perde modelidir. Bu kumaştan yapılan Soğutan stor perde modellerinde, güneşten kaynaklı bir bozulma ve solma görülmez, renk atması olayına rastlanılmaz. Fiberglas oranının artmasıyla, stor perdenin kalitesi de artmış olur ve fiyatı daha yüksek değerler alır. Soğutan stor perde modellerinde, perde kapalı durumda iken dışarısının görülmesi mümkündür. Fiberglas aynı zamanda kumaşa dayanıklılık verdiği için, deforme olmasına imkan yoktur. Işığın geldiği alanları soğutmak için gerekli çalışmaların hepsini önemsiz kılar. Çünkü yoğun nem ve ısıdan herhangi bir şekilde etkilenmemektedir. Banyolarda, mutfaklarda ve yemekhanelerde bu yüzden Soğutan stor perde modelleri tercih edilmektedir.

Soğutan Stor Perde Modellerinin Mekanizma Tipleri

Soğutan stor perde modellerinde amaç, ilk öncelikle gelen ışığı bünyesinde soğutup, kırmaktır. Böylece içeriye gelen ışık, sıcaklık ve verim konusunda büyük düşüşlere yol açacak uygulamaların son bulmasına yardımcı olur. Soğutan stor perde modellerinin duvara montajı esnasında farklı mekanizma tipleri kullanılır. Bunlardan en çok tercih edileni zincirli modeldir. Bu modelde bozulma ihtimali çok olmaz ve genel olarak daha klasik bir görüntü yakalanır. Bu mekanizma tiplerinden ikincisi çek bırak tarzında olan Stor perde mekanizmalarıdır. Çek bırak mekanizmalarında bozulma riski çok olup, kullanımı çok yaygın değildir. Motorlu mekanizmalar ise Stor perde modellerinin kumandayla kontrol edildiği çeşididir.

Soğutan Stor Perde Modellerinin Temizliği

Stor perde modelleri, içlerinde barındırdığı kumaşın özelliği sayesinde kolay bir temizlik imkanı tanımaktadır. Bu sayede temizlik yapılması gerekilen Soğutan stor perde modellerinde, üzeri ıslak mendille veya bir bezle silinebilme imkanı vardır. Eğer mekanizmadan ayırıp temizlenmek istenirse, dikkat edilmesi gerekilen tek nokta; bu söküm esnasında Stor perdenin kırılmasına engel olmaktır.

Son zamanların gözde çeşitlerinden katlamalı perde modelleri konumuza da göz atmak ister misiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net