Bilgii.net

Soğan Suyu İle Etkili Sivilce Tedavisi

25.11.2018
Soğan Suyu İle Etkili Sivilce Tedavisi

Mucizevi bir bitki olan soğanın faydaları saymakla bitmiyor. Allium familyasından olan soğan bir ot cinsidir. Soğanın enfeksiyonlara karşı güçlü bir kalkan oluşturmasını bilmeyen yoktur. Bu sebepten dolayı da sofralardan eksik edilmez. Kolesterole iyi gelmesi, antibiyotik özeliği göstermesi, idrar yolları tedavisinde bitkisel ilaç olarak kullanılması soğanın sayılacak birkaç faydasından biridir. Bunun yanı sıra soğan cilt için de oldukça faydalı bir sebzedir.  Kokusundan dolayı sevilmese de aslında faydaları göz önünde bulundurulursa, soğan bulunmaz bir nimet konumundadır.

Soğan Suyu Kürünün Faydası

Sivilceler için soğan kürü oldukça faydalı ve hızlı sonuç alınan bitkisel bir yöntemdir. Ayrıca soğan suyu kürünün faydaları saymakla bitmez. Kadınlarda adet düzensizliği, miyom ve kısırlık gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra akne izlerinin tedavisinde kullanıldığında da oldukça başarılı sonuçlar alınır. Soğan suyu kürü yorgunluğu da önleyici bir etkiye sahiptir.

Sivilceler konusunda soğan suyu kürü iki şekilde kullanılıyor. Birincisi içten tedavi eden soğan suyu kürü, ikincisi de dışarıdan sivilcelere sürülerek tedavi yöntemi. Her iki yöntem de sivilce kurutmada oldukça başarılıdır. Hangisini kullanmak sizin tercihinize kalmış.

Soğan Suyu İle Sivilceleri Dışarıdan Tedavi Yöntemi

Bir adet kuru soğan, meyve sıkacağında iyice sıkıldıktan sonra kulak çöpü ya da pamuk yardımı ile sivilcelerin üzerine sürülür. Daha sonra bir süre beklenir. Özellikle soğan suyu ciltte oluşan iltihaplı sivilceler için oldukça iyi gelen bir kürdür. İster sırtta isterse yüzde çıksın, bütün sivilceleriniz için uygulayabilirsiniz. Etkisi oldukça güçlüdür.

Ayrıca kadınların adet döneminde yüzlerinde çıkan sivilceler için de kullanılabilir. Böylece kadınların korkulu rüyası olan sivilceleri kolayca izole etmek mümkün olacaktır. Kozmetik ürünlerinden ötürü suratında sivilce çıkmış kadınlar için en etkili yöntem yine soğan suyu kürüdür. Sivilce kremleri ve ilaçlardan istediği sonucu alamamış kişiler soğan suyu kürünü deneyebilir. Soğan suyunun sivilce üzerinde kurutucu etkisi olduğu için tedavisi oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Soğan Suyu İle Sivilceleri İçeriden Tedavi Yöntemi

15 gün boyunca düzenli olarak her gün içilmesi gereken bir soğan kürüdür ve her gün taze olarak hazırlanması gerekir. Hijyen açısından soğan kabuğu ile beraber iyice ovularak yıkanmalıdır. Ardından eski zamanlarda olduğu gibi soğana bıçak ya da herhangi metal bir şey değdirmeden el yardımı ile vurularak ezilmeli ve 2-3 parçaya ayrılmalıdır. Sonrasında yaklaşık 400 ml (2 su bardağı) saf suyu kaynatıp ağzı kapaklı olan bir cam kavanoz içerisine koyulmalıdır. Parçalanan kuru soğanı kabuğu ile beraber sıcak su dolu kavanozun içerisine koyup ağzı kapatılmalı ve ılıması beklenmelidir. Bu karışım genelde gece hazırlanmalıdır ve ılıştığı zaman buzdolabında sabaha kadar bekletilmelidir. Ertesi gün ise günde iki kere içilip faydası görülmelidir.

Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

Soğan içerisinde bulunduğu bileşenler ve vitaminler sayesinde toksin atıcı bir sebzedir. Soğan suyunun sivilceleri kolayca kurutmasının en önemli sebebi ise içerisinde bulunan kükürtlü maddedir. Bu madde sayesinde sivilcelere etki ediyor ve kesin çözüm sunuyor. Kükürtlü sabunların gösterdiği etkiyi göstermektedir. Sivilcelere sebep olan bakterilere tıpkı kükürtlü sabun gibi yok edici etkide bulunmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net