Bilgii.net

Siyah ve Beyaz Banyo Dekorasyon Örnekleri

28.11.2018
Siyah ve Beyaz Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo dekorasyonu oldukça önemli bir konudur ve çok fazla dekorasyon örnekleri çıkar karşımıza. Genelde banyo dekore edilirken fazla riske girilmek istenmez , her döneme uygun veya sonradan birkaç aksesuar değişimiyle tarzı değiştirilebilecek eşyalar ve zeminler tercih edilir. Şüphesiz ki akla ilk gelen banyo rengi beyazdır. Çünkü beyaz her renkle uyum sağlayabilir, nasıl isteniliyorsa o tarza dönüştürülebilir bir renktir. Altın rengiyle tamamlanırsa klasik, maviyle tamamlanırsa ferah, pastel renklerle ve ahşapla tamamlanırsa country tarzı bir hava verilebilir. Fakat son dönemlerin en yaygın kullanımı siyah ve beyazı harmanlamaktır. Siyah ve beyaz banyoların kesin bir tarzı vardır denilemez çünkü kullanılan aksesuara ve renklerin yoğunluğuna bağlı olarak bu tarz değiştirilebilir. İddialı bir seçim gibi görünse de herkese uygun bir siyah beyaz banyo dekorasyonu vardır.

Siyah ve Beyaz Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Diğer tüm renklerde olduğu gibi siyah ve beyaz banyo dekorasyonu çeşitlilik gösterebilir. Öncelikli olarak nasıl bir tarzı kendinize yakın görüyorsanız bu renkleri ona göre harmanlayıp kullanmalısınız.

Banyo Seramikleri

Her dönemde mutlaka siyah beyaz dama görünümlü seramik banyo zemini popülerlik kazanmıştır. Dama görünümlü banyo zeminleri banyoyu dramatik bir hale getirebilir, eğlenceli seçimlerle banyo dekore edilebilir. Bu zemine uygun olarak farklı örnekler vermek mümkündür. Örneğin, renkli banyo dolapları özellikle de kırmızı banyo mobilyaları eğlenceli bir seçim olabilir. Yine beyaz veya renkli küvetlerle de bu hava tamamlanabilir. Geniş aydınlatmalar birbirinden uyumsuz parlak renkler kullanılarak harika bir uyum sağlanabilir.

Duvarların Duvar Kağıtla Dekore Edilmesi

Siyah mermer ya da granit zeminler de oldukça şık tercihlerdir. Duvarlarda ise beyaz renkte suya dayanıklı duvar kağıtları, mermer veya seramik kullanılabilir. Duş bölümünde isteğe bağlı olarak duşakabin veya küvet tercih edilebilir. Küvet kullanılacaksa küvette küçük altın rengi detaylar banyonun şıklığına şıklık katacaktır. Aynı zamanda ayna çerçevelerinde ve aydınlatmalarda altın rengi detayların kullanılması siyah beyaz banyonuzu klasik bir banyoya dönüştürebilir. Banyo dolapları banyo rafları zemine uyum sağlaması açısından beyaz tercih edilmeli tüm alanda siyah kullanılmamalıdır. Böylece banyonun havası tamamen boğulmamış olur. Aydınlatma olarak büyük aydınlatmalar tercih edilmelidir ki siyah ve beyazın oluşturduğu yoğun havaya ışığın fazlaca yansıması sağlanmalıdır. Diğer banyo aksesuarları da oluşturulan klasik dekorasyona uyumlu olarak büyük ve gösterişli olabilir. Mum, kokulu sabun ve havlular ile banyo dekorasyonu tamamlanabilir.

Zemin ve Banyo Uyumu

Minimalist tarzda bir siyah beyaz banyo dekorasyonu yaparken ise zeminde ve duvarda karmaşık desenlere gidilmeden sade parçalar seçilmelidir. Siyah ve beyaz her ne kadar dramatik bir seçim olsa da minimalist parçaların vazgeçilmez renklerindendir. Zemin siyah tonlarda yapılacaksa duvar beyaz olmalı, ya da hem zemin hem duvarda beyaz tercih edilmelidir. Zira duvarda tamamen siyah kullanımı önerilmemektedir. Tamamen beyaz zemin ve duvar seçimlerinde eşyalar veya aksesuarlar siyah ağırlıklı seçilmelidir ki istenilen siyah beyaz minimalist hava yakalansın. Aksesuarlar oldukça sade olmalı mümkün olduğunca az eşya kullanılmalıdır. Küvet veya duşakabin tercihi isteğe bağlı olabilir.

Siyah ve Beyaz Uyumu

Siyah ve beyazın uyumunu modern banyo dekorasyonlarında da yakalamak mümkündür. Modern dekorasyonlarda siyah ve beyaza ek olarak gri de kullanılabilir. Siyah pirinç aksesuarlar modern banyoların vazgeçilmezidir. Musluk bataryaları, duş bataryaları siyah tercih edilebilir. Zeminde ve duvarda sadeliğe gidilebilir isteğe bağlı olarak beton görünümü verilebilir. Modern banyoların olmazsa olmazı iri bitkiler oluşturulan siyah beyaz havaya taze bir yeşillik katacaktır. Fazla göz yormayan aksesuarlar tercih edilmeli bu aksesuarlar oldukça basit yapıda olmalıdır. İşlemeli ve gösterişli aksesuarların modern banyolarda olması söz konusu değildir.

Tarzların Dışına Çıkın

Yalnızca belli bir tarzın kalıplarına girmeden de siyah beyaz banyo dekorasyonu yapmak da elbette mümkündür. Burada önemli olan nokta siyah ve beyaz tercihini uyumlu bir şekilde gerçekleştirmek ve alanı karmaşıklaştırmamaktır. Özellikle küçük banyolarda siyah beyaz renk tercihlerini yapmak ve doğru bir şekilde uygulamak oldukça zordur. Banyonuz küçük ise ışığı daha fazla almasını sağlayabilir, geniş aynalar kullanarak alana derinlik katabilirsiniz. Yine geniş aydınlatmalar da bu konuda yardımcı olur. Küçük banyolarda yine önerilen aksesuarlar mümkün olduğunca asgari miktarda kullanılmalıdır.

Verilen tüm bu örneklerle harika siyah banyo dekorasyonları yapabilir, banyonuzun havasını kolayca değiştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net