Bilgii.net

Siyah Noktalardan Kurtulmanın En Kolay Yolu

15.10.2018
Siyah Noktalardan Kurtulmanın En Kolay Yolu

Siyah noktalar çoğu kişinin şikâyet ettiği cilt sorunlarıdır. Aslında gözenekli cilt yapısına sahip olanlarda daha çok görülür. Sizin de cildinizde gözenekler varsa ve yağlanma sorunu yaşıyorsanız size sunacağımız doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Siyah nokta sorununuz varsa günlük bakımınızı aksatmamanız gerekir. Bu cilt tipleri için yağ ve kir birikimi tamamen önlenemese de yoğun görülmesinin nedeni bakımsızlıktır. Kişisel bakımınıza önem vermiyorsanız, sabah ve akşam olmak üzere bakımınızı uygulamıyorsanız şikâyetleriniz daha da artacaktır. Temiz bir cilt için önce bakım sonra özel uygulamalar etkili olacaktır.

Yumurta Maskesi İle Siyah Nokta Temizliği

 

Siyah noktalardan ve gözeneklerden şikâyet edenlerin bilmesi gereken ilk detay bu sorundan kurtulmanın onları tamamen çıkarmakla mümkün olacağıdır. Yani o yağ ve kir birikimlerini olduğu yerden tek tek çıkarmanız gerekecek. Tabii bunun zor bir iş olacağını biliyoruz. Siz zorlanmayın diye hepsinden topluca kurtulmanın kolay bir yolunu paylaşacağız. Öncelikle burun bandı gibi uygulamalarla siyah noktaları yerinden çıkartabilirsiniz. Ama bunu her gün veya haftanın iki üç günü yapmanız gerekirse sürekli alışveriş yapmanız gerekecek. Size sunacağımız yöntem ise sadece bir adet yumurta ile gerçekleşiyor. Üstelik siyah nokta temizlemesinin yanında başka faydalarını da anlatacağız.

  • 1 adet yumurta akı
  • Peçete

Gördüğünüz gibi işlem son derece basit şekilde gerçekleşecek. Öncelikle bir yumurta akını çırpın. İster normal bir çatalla isterse karıştırma aparatıyla krem şanti kıvamına gelene kadar. Nasıl yaparsanız yapın her ikisi de aynı sonucu verir. Ama köpüğün yüzünüzde durması daha kolaydır. Hazırladığınız yumurta akını yüzünüze bir kat sürün. Peçetenizi ince bir katman kalana kadar ayırın ve bu ince katmanı yüzünüze koyun. Sonra bir fırça yardımıyla tekrar yumurta akını peçetenin üstünden geçirin. Dilerseniz böyle kalsın dilerseniz birkaç kaç daha peçete uygulayın. Ama ne kadar kalın olursa o kadar zor kuruyacaktır. İki, üç katmanlı bir yumurta maskesi yaklaşık yarım saatte kurur. Bekleme süresini dikkate alarak işlemleri sürdürmenizi tavsiye ederiz.

Yukarıda tüm işlem basamaklarını anlattık. Şimdi de maskeyi yüzünüzden çıkarma kısmına geldik. Kuruyan maskeyi yüzünüzün kenarından yavaşça sıyırmaya ve soymaya başlayın. Tamamen çıkardığınızda maskeyi ışığa tutarsanız sonuca net bir şekilde göreceksiniz. Siyah noktalar maskeyle birlikte dışarı çıkmış olacak. Bu işlemi ister burun bölgesine yapın isterse tüm cildinize uygulayın. Tercih tamamen sizindir. Yalnızca maske yaparken göz çevresinden uzak tutmanızı tavsiye ederiz. Çıkarırken sorun yaşamanız için göz kenarlarını korumaya çalışın. Ama peçete kullanmadan yalnızca yumurta akı sürecekseniz göz çevresine de faydalı olabilir. Yıkayarak çıkacağından cilde zarar vermez.

Yumurta akıyla siyah nokta temizleme peçete sayesinde gerçekleşmektedir. Aynı zamanda kırışıklık önleyici ve tedavi edici bir maskedir. Eğer siyah nokta sorununuz yoksa ve yalnızca kırışıklığa karşı bir işlem uygulamak isterseniz peçete kullanmadan da yapabilirsiniz.

Yoğurt İle Siyah Nokta Temizleme

Siyah noktaları çıkararak temizlemek en etkili yoldur. Ancak diğer yöntemler bu oluşumların azalması ve temizlenmesinde etkili olabilir. Bunlardan biri de yoğurt maskesidir. Yoğurt maskesine birkaç damla limon sıkıp yüzünüze uygularsanız 10 dakika sonra yıkadığınızda etkili bir bakım yapmış olursunuz. Bu işlem gözeneklerin zamanla küçülmesinde etkilidir. Ayrıca yoğurt kolajen miktarının artmasına katkı sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net