Bilgii.net

Sivilceler için Bitkisel Öneriler – Doğal Tavsiyeler

19.10.2018
Sivilceler için Bitkisel Öneriler – Doğal Tavsiyeler

Sivilceler hem erkeklerde hem de kadınlarda, ama özellikle ergenlik döneminde olan kız ve erkeklerde çok fazla görülen ve geçmesi bazen çok zor olan bir cilt sorunudur. Sivilceler için bitkisel öneriler nelerdir onlara bakacağız.

Limon Suyu

 

Limon suyunun sivilcelerinize faydası olması için, kalın bir tane limon alınır ve sivilcelerin üzerinde hafifçe gezdirilir. Eğer bu şekilde yapamazsanız, taze bir limonu sıkıp limonun suyunu bir pamuğa döküp onunla yüzünüzü silerek aynı şekilde tedavi yapabilirsiniz. Limon suyu sivilceyi gidermek açısından çok iyi bir seçimdir. Bu uygulamayı haftada en az 3 defa ve her seferinde 10 dakika sürecek şekilde yapmanız gerekiyor.

Sivilce İçin Bal Maskesi

Sivilcelerinizden kurtulmak için bal kullanacaksanız, balın saf ve katıksız olması gerekiyor. Balı sadece yüzünüzdeki sivilcelerin bulunduğu bölgelere direkt olarak sürmeniz yeterli olacaktır. Sürdükten sonra 20 dakika bekletiyorsunuz ve sonra ılık su ile iyice yıkamanız gerekiyor. Balda antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan, sivilcelerin giderilmesi açısından çok önemli bir yeri bulunur. Eğer sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız sivilce için bal maskesi mutlaka denenmesi gerekir.

Patates İle Sivilceden Kurtulun

 

Bunu yapabilmek için öncelikle bir tane çiğ patates alıp iyice temizliyorsunuz ve sonra rendelemeniz gerekiyor. Rendeledikten sonra, sivilcenin yoğun olduğu cilt bölgesine patates rendesi yerleştirilir ve birkaç dakika beklenilir. Patates ile sivilceden kurtulun. Patatesi sürdükten sonra en az 20 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. 20 dakikanın ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Sivilceden Kurtulmak İçin Domatesi Denediniz Mi?

 

Çok ilginçtir, fakat sivilcelerden kurtulmak için domateste kullanabilirsiniz. Bütün kürleri ve karışımları anladım ama domates nasıl ve neden diye merak edenler vardır. Bir tane domates alıp rendeleyip suyunu sivilceleri yok etmek için kullanabilirsiniz. Sivilceden kurtulmak için domatesi denediniz mi? Domatesi rendeledikten sonra, yüzün sivilcesi yoğun olan bölgelerine püre halinde olan domatesi sürüyorsunuz ve kuruyana kadar bekletmeniz gerekiyor. Cildinizin üzerinde kuruduktan sonra ılık su ile iyice yıkamanız gerekiyor. Domateste doğal antiseptik, sıkıştırıcı ve antioksidan özellikleri bulunmaktadır.

Elma Sirkesi Sivilceleri Yok Etmenin En İyi Yöntemlerinden Biridir

 

Sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız, o kadar çok ilaç denediniz ama işinize yaramadıysa, elma sirkesini kullanabilirsiniz. Elma sirkesi sivilceleri yok etmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Bir parça pamuk alıyorsunuz, pamuğun üzerine elma sirkesini birkaç damla damlatıyorsunuz ve pamuğu direkt olarak cildinize sürüyorsunuz. Daha sonra cildinizde ekstra elma sirkesi kaldıysa biraz temizliyorsunuz ve kurumasını bekliyorsunuz. Kuruduktan sonra yüzünüzü durulamaya bile gerek yok. Elma sirkesinde bulunan asit, sivilcelerin yok edilmesinde yardımcı olmaktadır.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Kabartma Tozunu Denediniz Mi?

 

Sivilcelerden kurtulmak için kabartma tozunu denediniz mi? Kurabiye ve kek yaparken kabartma tozunu kullandım ama sivilcelerden kurtulmak için hiç denemedim diyorsanız, deneyin işinize yarayacaktır. 3 ya da 4 çay kaşığı kadar kabartma tozu su ile karıştırılarak hamur kıvamına gelmesi beklenir. Hamur hazır olduktan sonra, bütün yüzünüze uygulamanız gerekiyor. Uyguladıktan sonra ise 15 ile 20 dakika bekleteceksiniz. Bu bekleme aşamasında hamur kuruyacaktır. 15-20 dakika geçip hamur kuruduktan sonra, yüzünüzü ılık su ile yıkamanız gerekiyor. Eğer daha etkili olacağını düşünürseniz, hamuru uygularken, yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net