Bilgii.net

Şık Bir Oturma Grubu İçin Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

01.11.2018
Şık Bir Oturma Grubu İçin Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Modanın getirdiği son dönem mobilya tasarımlarına ayak uydurmak, modern yaşamın getirdiği lükse sahip olmak, her zaman mümkün olmayabilir. Çünkü moda mevsimler gibi her dönem değişmektedir. Hızına yetişmek için bir o kadar da çalışmak gerekir. Bizim daha çok uzun soluklu oturma grupları seçmek her zaman avantajımız ve cebimize kar kalacaktır. Peki, oturma grubu ren uyumu nasıl olmalı?

En çok hangi renklerin uyumu kullanılmaktadır?

Bu dönem daha çok canlı yeşiller, parlak maviler, morlar, metalik gri tonları hayli ön plandadır. Renk cümbüşün havalı bir şekilde dekore edildiği oturma grupları son dönemin en güzel mobilya parçaları arasında yerini alır. Her açıdan göz alıcı renklerin ön planda olması gündelik hayatımızı daha renkli bir hale gelmesini ve ev ortamını sevmemize yardımcı olacaktır.

Gri Renk Uyumu

Gri son zamanda sadelikle eş değer anlamı var. Gri tonlarının oturma odalarında çok fazla kullanıldığı görülür. Çok daha temiz ve canlı bir görüntü vermektedir. Gri rengini ahşam ve açık ve sıcak renklerle kombine ettiğimizde daha güzel bir görüntü elde edebiliriz. Grinin tonlarının açıktan koyuya doğru tasarımında oturma odamızda tasarlayıp ön planda kullanabiliriz.

Mor Renk Uyumu

Eşya seçerken hakkımızı doğal ve sade renklerden yana kullanırız. Fakat mor rengin göz kamaştırıcı ve cezbedici hali aklımızı başımızdan alıyor. Mor yoğunluğunun olmadığı mor rengin altında onu ön plana çıkaracak ana renklerin bulunduğu oturma odası harika olacaktır. Mor daha çok beyaz renkle kullanılır. Aralarındaki harika nüansla çok güzel bir görünüm ortaya çıkacaktır. Gri tonunun güzelliği mor rengine ayrı bir oturma odası havası katacaktır. Siz de canlı renklere hayransanız, mor renkli oturma odasını kaçırmayın.

Mavi-Yeşil Uyumu

Mavinin ve yeşilin uyumu her dönemde beğenilmiştir. Özellikle su mavisi ve parlak yeşil harika bir uyum eşiğinde dans eder. İkisi de soğuk renkler ve bir araya gelerek gayet şık ve sıcak ortam yaratır. Yeşilin verdiği doğa ve mavinin verdiği deniz havası içimize daha da ferahlık getirecektir.

Yeşil – Kırmızı Uyumu

Yeşil ve kırımızı zor renklerin karışımı gibi gözükebilir. Ama farklı aksesuarlar, duvar rengi, oturma grubuyla harika bir ortam hazırlayacaktır. Renk şemasında zıt renkler olduğundan dolayı birbirlerini tamamlayan renklerdir. Bu renkleri kullanmanın yolu birini daha yumuşak yönde diğerini daha baskın halde kullanmak lazım. Böylelikle iki rengin uyumu bir arada görünecektir. Bu iki renk uyumu modern bir oturma odasına mükemmel bir seçim olabilir.

Sarı ve Ahşap Uyumu

Sarı duvar rengi ve ahşaptan mobilyaların uyumu harika bir tasarımdır. Herkesin tercih etmeyeceği daha çok gençlerin yaşam şekline uygun bu oda modern yaşamın getirdiği hayata biraz canlılık katacaktır. Harika renk kombini olan oturma odasına farklı bir yenilik katacak kadar bir tarzı yansıtır.

Metal – Gri Uyumu

Bu tarz daha çok ofis tarzı veya fabrikalardaki ofisler için kullanılacak oturma odası tarzıdır. Tamamen metal renklerin hâkim olduğu, zımparalanmış deri koltukların olduğu bir mekândır. Siyah, gri ve metal rengin ağır kullanıldığı bir mekândır. Sade, şık ve göz kamaştıracak şekilde karanlık olan bir tasarım.

Lacivert Oturma Odasında Renk Uyumu

Kahve Tonlarında Oturma Grupları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net