Bilgii.net

Seyrek Saç Nasıl Gürleşir? – Hızlı ve Pratik Öneriler

19.10.2018
Seyrek Saç Nasıl Gürleşir? – Hızlı ve Pratik Öneriler

Seyrek saçlarınızın gürleşmesi için birçok farklı kürler kullanabilirsiniz. Burada size kısaca verilecek bilgi, seyrek saç nasıl gürleşir sorusu için birkaç tane cevap olacaktır.

Tarçın Saç Maskesi

 

Tarçın saç maskesi, saçınızın gürleşmesi, yani canlanması ve parlaması için kullanılan kürlerden bir tanesidir. 1 çay kaşığı tarçın, bal ve zeytinyağını hamur kıvamına gelene kadar karıştırmanız gerekiyor. Sonra hazırladığınız kürü saç diplerinize uygulamanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra 15 dakika kadar bekliyorsunuz ve en son aşamada hafif şampuan ile saçlarınızı güzelce yıkıyorsunuz.

Badem Yağı Saç Maskesi

 

Geçmişten bugüne kadar badem yağ maskesinin saç için her zaman iyi geldiği söylenir. Birçok şampuanların özünde badem yağı bulunur. Badem yağı maskesi saçlarınızın gürleşmesi için kullanılır ve çok önemlidir. Badem yağını, çemen tohumu ve Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak hamur kıvamına getirerek, sonrasında saç derinize uyguluyorsunuz. 1 saat kadar bekledikten sonra şampuan ile yıkayıp durulayacaksınız.

Hint Yağı Maskesi

 

Hint yağı kullanarak, saç derinize düzenli bir şekilde kan dolaşımını hızlandırmak adına masaj yaparak yedirirseniz, Hint yağı maskesi saç kökleriniz canlandırıp daha dayanıklı bir hale getirecek, saçlarınız güçlenecek ve gürleşecektir.

Yumurta Maskesi

 

Yumurta her evde bulunan, protein seviyesi yüksek bir besin maddesidir. Saçlarınızın uzaması ve beslemesi için gereken proteini yumurta maskesinden yeteri miktarda alabilir. Bunu yapabilmek için öncelikle 1 tane yumurta, 2,5 yemek kaşığı süt tozu ve 1 yemek kaşığı buğday tohumu yağı güzelce karıştırılır. Karıştırdıktan sonra kürü saç diplerine yavaş yavaş masaj yaparak yedirmeniz gerekiyor. Yumurta maskesi saçınızda 30 dakika kadar bekledikten sonra şampuan ile yıkayıp iyice durulayın.

Yağ Maskesi

 

Yağ maskesi denilince bazı kadınlar onca yağı saçıma süremem diyebilir, fakat bu karışım sayesinde saçlarınız çok daha canlı ve gür olacaktır. Eşit miktarlarda ılık zeytinyağı, susam yağı, 4 toz haline getirilmiş aspirin, 4 damla kekik yağı, 4 damla lavanta yağı ve 1 tatlı kaşığı bira mayası karıştırılır. Karıştırıldıktan sonra saç diplerine güzelce masaj yapılarak yedirilir. Bu karışımı saçınızda 2 saat bekletmeniz gerekiyor. Beklettikten sonra bol su ile yıkamanız gerekiyor. Sonrasında en son tekrar saçınızı durularken, suya 2 çorba kaşığı elma sirkesi ekliyorsunuz ve bu uygulamayı 1 hafta daha tekrarladığınızda çok kısa bir sürede saçlarınızın gürleştiğini fark edeceksiniz.

Saçlarınızın Gürleşmesi İçin Sarımsak Kürü

 

Sarımsak saç sağlığını için çok önemli bir besin maddesidir. 5 diş sarımsağa 2 çorba kaşığı saf zeytinyağı ile beraber karıştırıyorsunuz. Saçlarınızda seyrekliğin yoğun olduğu bölgeye yaptığınız karışımı sürüyorsunuz ve 15 dakika kadar bekletmeniz gerekiyor. Beklettikten sonra şampuan ile beraber durulayıp kurulayın. Eğer sarımsak konusunda rahatsız olursanız, karışımın içine biraz portakal veya lavanta yağ koyarak, sarımsağın kokusunu hafifletebilirsiniz. Sarımsağın saçlarınız için ne kadar önemli olduğunu anlayabileceksiniz. Saçlarınızın gürleşmesi için sarımsak kürü çok işinize yarayacaktır.

 

Burada bahsedilen bütün maskeler ve kürler saçlarınızın gürleşmesi, canlanması ve güçlenmesi için işinize yarayacaktır. Hangi kürü veya maskeyi kullanacağınız size bağlı. Bazı kişilerin kür veya maskelerde bulunan bazı maddelere alerjisi olabilir veya sevmeyebilir. Ona göre kürünüzü veya maskenizi saçınıza uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net