Bilgii.net

Şehir Hayatından Sıkılanlar için Müstakil Ev Projeleri

08.10.2018
Şehir Hayatından Sıkılanlar için Müstakil Ev Projeleri

Sizler için müstakil ev projeleri hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Eğer bulunduğunuz şehirde, yörede müstakil ev kullanabilme imkanınız varsa sizler için kullanım fikirleri vereceğiz. Müstakil ev tercihi yaparken biraz sakin yörelerde, semtlerde tercih etmeniz sizleri daha rahat bir yaşam alanı sağlayacaktır. Müstakil evleri genel olarak çocuk sayısı fazla aileler, büyük binalardan kaçıp sakin yerlerde dinlenmek isteyen insanların şehrin gürültüsünden kaçarak geldikleri evlerdir. Tabi bunun yanı sıra herkesin yine tercih edebileceği evlerdir. Müstakil evler günümüzde şehir merkezlerinde çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun en önemli nedeni artan insan sayısına bağlı olarak köylerden kentlere doğru yapılan yoğun göçlerle binaların artması ve müstakil evlerin sayısının giderek azalmasıdır. Bu yüzden müstakil evler genelde şehir merkezlerine biraz uzak noktalarda kalmaktadır. Sizler için müstakil ev konusunda sizlere yardımcı olacak, kafanızda fikir oluşturacak birtakım öneriler de bulunacağım. Umarım verdiğimiz bu öneriler ile müstakil evlerinizi tercih ederken faydalı olacaktır.

Müstakil Ev Planı Hakkında Öneriler

Müstakil evinizi planlarken yapmanız gereken ilk işlem evi nasıl kullanmak istediğinizdir. Yazlık olarak mı, kafa dinlemek için arada kaçıp dinlenebileceğiniz ev olarak mı, devamlı olarak hayatınızı sürdürmek için mi kullanacağınız önemlidir. Eğer sadece yazdan yaza gelip tatil yapacağınız bir müstakil ev arıyorsanız evinizin çok geniş veya 2-3 katlı olmasına gerek yoktur. Yaşayacak kişi sayısına bağlı olarak evinizin oda sayısını kendinize bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Geldiğiniz zaman kısa süreli kalacağınız için evi kullanışlı bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Pratik bir mutfak inşa edilebilir ve bu şekilde mutfakta zamanınızı verimli bir şekilde kullanarak kendinize kalan zamanın artmasını sağlayabilirsiniz.

Müstakil evinizi arada kafa dinlemek için kullanacaksınız eğer bu evi daha küçük, bahçeli doğanın içinde tercih edebilirsiniz. Bu sayede müstakil evinize geldiğiniz zaman kafanızı dinleyecek kısıtlı olan zamanınızı verimli bir şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır. Evinizde oluşturacağınız küçük bir kütüphane oluşturarak burada doğa manzaralı bir şekilde kitabınızı kahveniz eşliğinde okuyabilirsiniz.

Her daim müstakil evde oturmak istiyorsanız evinizi biraz daha geniş tercih edebilirsiniz. Kişi sayısına bağlı olarak evinizdeki odaların sayısını artırabilirsiniz. Bu şekilde evinizi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Evinizde her daim yaşam alanı oluşturabilmek için evinizi pratik kullanışlı olarak içini dekore edebilirsiniz. Dekore ederken eviniz için taş duvar kullanabilirsiniz. Bu şekilde evinizi şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Taş duvar yanında dekore edebileceğiniz şık bir mobilya, yer zemininin uyumu ile beraber kullandığınız dekorasyon ürünleri ile beraber evinize şık,modern zarif bir hava katabilirsiniz. Müstakil evlerde genelde ahşap kullanmanız sizler için daha modern bir kullanım alanı gerçekleştirecektir. Müstakil evinizde bahçe kullanımı sizi doğayla iç içe zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Bahçenizin bir alanında tarım yaparak organik ürünler yetiştirebilir ve bu sayede bahçenizinde verimli zaman geçirirsiniz. Ayrıca müstakil ev için isterseniz kış ayları için küçük bir balkon bahçe yapabilirsiniz. Kış bahçeniz de isterseniz misafirlerinizi ağırlayabilir isterseniz kahveniz çayınızı içerek dinlenebilirsiniz.

Müstakil ev tercihi yaparken sizler de bu noktalarda tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz. Kendinize göre evinizi dekore ederek, müstakil evinizde keyifli bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Müstakil Ev Projeleri

Müstakil Ev Planı

Müstakil Ev Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net