Bilgii.net

Salon Perde Modelleri

03.10.2018
Salon Perde Modelleri

Evlerin karşılama ve misafirleri ağırlama alanı olan salonların iç dizaynlarının uyumlu bir şekilde yapılması gerekir. Pek çok kişi bu konuda iç mimarlara danışarak bir dizayn oluştursa da bu tarzda hazırlanmış olan yazılardan da faydalanarak harika tasarımlar yaratılabilir. Salon perde modelleri hakkında nasıl bir tercih yapmanız gerektiği ve seçim yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktaları yazımızda sizler için derledik. İşte perde seçiminde size yol gösterecek detaylar.

Misafirlerinizi Uyum İçerisinde Ağırlayın

Herkes evinde kendini iyi hissetmek ve aynı şekilde gelen misafirlerinin de kendilerini iyi hissetmesini ister. Özellikle de misafirlerin ağırlandığı, lezzeti yemeklerin yendiği ve hoş muhabbetlerin edildiği salonlarda mobilyaların ve aydınlatmanın seçimi kadar perde seçiminin de önemi büyüktür. Bir odaya girildiğinde gözlerin ilk dikkatini perdeler ve odanın ışığı çekmektedir. Bu nedenle salonda perde seçiminin ayrı bir özveri ile tercih edilmesi gerekir.

Gösterişin Adresi Kruvaze Perdeler

Salon mobilyalarınız altın varaklı, gösterişli bir tasarımdan oluşuyorsa tercih edeceğiniz perdelerin de bu gösteriş karşısında sönük kalmaması gerekir. Bu nedenle odanızdaki gösterişi bozmayacak ve uyumu sağlayacak kalın kumaşlı kruvaze perdeler işinizi görecektir. Modern tasarımları ile hemen dikkatleri çeken kruvaze perdeler hem manuel hem de mekanizmalı olarak sizlere sunulur. Bu perde modellerinin farklı desenleri ve renkleri de yer almaktadır. Önemli olan mobilyalarınız ve salon zemin renginizin perdeniz ile bir arada olduğunda uyum sağlamasıdır. Birbiri içerisinde uyum içinde olan bir oda göze daha güzel görünecek ve insan gözünü rahatsız etmeyecektir. Özellikle de geniş bir manzaraya bakan bir pencereniz varsa bu perdeler mutlaka ilk tercihiniz olmalı. Kruvaze perdelerinizi işlemeli ve farklı desenli olan bu yılında modası tül perdeler ile tamamlayabilirsiniz. Bu perdeler diğer perde modellerine göre daha yüksek fiyatlara sahiplerdir.

Her Yönden Modern Olmak İsteyenlere

Spor salonlar genellikle çok tercih edilen salon tasarımlarından biri değildir. Fakat yine de evinde sadeliği ve spor görünümü sevenler için de perde modelleri alternatifler arasında yer alır. Spor salonlar için kullanılacak perde modelinin ışığı her ortamdan alması ve salon grubunun rengini ve modelini belli etmesi gerekir. Özellikle renkli perdeler spor salon odaları için bir diğer ayrı perde modelleri arasında yer alır. Dilediğiniz renkte seçebileceğiniz renkli perde modelleri her dönem modern kalacak bir oturma odanız için doğru tercih olacaktır. Seçmiş olduğunuz perde modeli ile salonunuzun spor ve modern görünümünü bozmamış tam tersine dilediğiniz gibi bir görünüm yakalamış olursunuz.

Minimal Odalara Minimal Perdeler

Minimal oda tasarımları son yılların gözdesi olmuş durumda. Klasik koltukların gösterişli ve fazla yer kaplayan tasarımlarına nazaran minimal salon odası tasarımında koltuklar o kadar kibar, ince ve az yer kaplayan bir yapıya sahiptir. Bu durum minimal odalar içindeki tüm eşyaları kaplar. Yani perdeler de bu tasarıma dâhil. Bu sebeple minimal tasarımlı perdeler özellikle düz ve işlemesiz perdelerdir. Perdelerde kullanılan renkler ise su yeşili, mint yeşili, açık okyanus mavisi, gri, beyaz ve soft kahverengi tonlarından oluşur. Minimal tasarımlar için perde üreticilerin özel tasarımlarını inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net