Bilgii.net

Salon İçin Asma Tavan Modelleri ve Dekorasyon Örnekleri

10.10.2018
Salon İçin Asma Tavan Modelleri ve Dekorasyon Örnekleri

Asma tavan dediğimiz dekorasyonlar, evinizin veya iş yerinizin ya da herhangi bir mekânı daha hareketli, ferah ve veya geniş göstermek amacıyla kullanılan tavan dekorasyonlarıdır. Uygun olan bütün mekân tavanlarına asma tavan yaptırabilirsiniz. Buradan bahsedeceğimiz asma tavanlar ise, salon için asma tavan modelleri olmaktadır. Salonunuzu geniş ve ferah, hatta belki de biraz hareketli gösterebilmek için, asma tavan modellerini araştırabilirsiniz.

Asma Tavan Modelleri

 Eğer evinizde ya da iş yerinizin salonuna asma tavan yaptırmak istiyorsanız ve nasıl bir asma tavan yaptıracağınızı bilemiyorsanız, asma tavan üreten firmalara danışabilir veya internetten araştırabilirsiniz. Birçok asma tavan modelleri bulunur ve günümüzde birçok kişi tavanlarını asma tavan olarak yaptırmaktadır. Asma tavanlar, odalarınızı ferah göstermeye işe yarayan, hatta dar bir odayı geniş gösteren tavan dekorasyonları olduğundan, sadece bir asma tavan tasarlattırarak odanızı genişletebiliyorsunuz. Özellikle kadınlar ve iç mimarlar için asma tavanlar önemlidir. Odalarının en güzel şekilde görünmesi için, en uygun ve güzel görünen asma tavanı seçmek isteyen kadınlar ve iç mimarlar çoktur. Sade asma tavanlarından tutun ki hareketli ve renkli asma tavanlarına kadar birçok farklı modeller bulabilirsiniz.

Salon Asma Tavanları

 Salonunuzun nasıl görünmesini istiyorsunuz? Öncelikle salonunuzun nasıl görünmesini istediğinizi düşünmeniz gerekiyor. Dar bir salon ama geniş görünmesini istiyorsunuz ya da geniş bir salon, fakat ferah değil mi? Bunun için salon asma tavanları kullanarak salonunuzun geniş veya ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Genelde bunun için sade veya tek ve açık renkte asma tavanlar tercih ediliyor. Örneğin beyaz ve lake ya da şampanya rengi gibi asma tavanlar daha çok kullanılıyor. Bunun yanı sıra katmanlı asma tavanlar veya düz asma tavanlar yaptıranlar oluyor. Salonda kullanacağınız asma tavanlar ve diğer odalarınızda kullanacağınız asma tavanlar elbette çok farklıdır, çünkü bütün odaların malum amacı farklı, fakat bazen bir ya da iki tane ortak nokta bulunur, onlarda odaların ferah ve veya geniş görünmesidir.

Salonda Asma Tavan Dekorasyonu

 Salon asma tavan dekorasyonu için birçok farklı modellere bakabilirsiniz. Kimi düz asma tavan isterken, kimiler ise derin asma tavan isteyebiliyor veya bazıları ise daha hareketli. Salonda normal oturup dinlenmek veya sohbet etmek istersiniz ya da kitap okumak veya film izlemek. Hatta eğer bir sanatçılığınız varsa, salonunuzda dinletiler ve konserlerde verebilirsiniz. Böyle durumlarda asma tavanların bu tür etkinliklere uygun olması gerekir. Bunun için de çok abartılı olmayan, fakat salonunuzu geniş ve ferah gösterecek, açık ve lake renkte asma tavanlar yaptırabilirsiniz. Derin asma tavanlar veya led asma tavanlar, genelde daha çok lüks asma tavan modelleri arasına girmektedir. Bu tarzda asma tavanlar yaptıranlarda elbette var, fakat bütçenize uygun yaptırabilmeniz için bütün salon asma tavanlarına bakmanız gerekir.

Nasıl bir asma tavan yaptırmak istediğiniz aslında birazdan salonunuzu ne amaçla kullandığınıza da bağlıdır. Bazıları salonunu çok fazla kullanmadığından dolayı, klasik ve sade bir asma tavan tercih ederken, bazıları daha görkemli ve gösterişli bir asma tavan tercih edebiliyor. Hangi modelde asma tavan istediğiniz, hem bütçenize hem de kullanım amacınıza bağlıdır. Bu sebeple yaptırmadan önce, elinize geçebilecek bütün modellere bakarak karar vermeniz tavsiye edilir.

Yatak Odası Asma Tavan Modelleri

Salon Asma Tavan Modelleri

Modern Asma Tavan Modelleri

 

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Ledli Asma Tavan Modelleri

Alçıpan Asma Tavan

Vektörel Asma Tavan

Akustik Asma Tavan

Karolam Asma Tavan

Petek Asma Tavan

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net