Bilgii.net

Salon Duvar Kağıdı Modelleri ile Tasarımı Tamamlayın!

10.10.2018
Salon Duvar Kağıdı Modelleri ile Tasarımı Tamamlayın!

Salon dekorasyonu denince akla gelen ilk unsurlardan biri olan salon duvar kağıdı modelleri, ortamın istenildiği şekilde yeniden tasarlanmasına olanak veren tasarım ürünleridir. Hayatımıza uzun zaman önce girmiş olan salon duvar kağıtları, ortama verdikleri ahenk ile şimdilerde de sıkça anılmaktadır. Kullanım yönü olarak pek çok yere uyumu ve kendilerine has tasarımları ile bazı popüler salon duvar kağıdı modellerini, fikir sahibi olmanız, hatta evlerinize yansıtabilmeniz adına sizin için toparladık.

Popüler Salon Duvar Kağıdı Modelleri

Popüler salon duvar kağıdı modelleri, herkesçe beğenilen ve neredeyse moda olan duvar kağıtları modelleri olarak tanımlanabilir. Yapacağınız bir kaç değişim ile salonunuza yeni bir hava katarak, monoton ve rutin salon düzeninden sıyrılmanıza olanak tanır. Salonlarının daha çekici ve güzel gözükmesini isteyen herkesin duvar kağıdı konusunda bilgisi olmalıdır. Böylece yaşanılan ortamdan  daha çok keyif alma imkanı ortaya çıkar.

Klasik Salon Duvar Kağıdı Modeli: Klasik salon duvar kağıdı dekorasyonları, nostalji ve sadeliğin bir noktada  buluştuğu duvar kağıdı tasarımlarıdır. Evinizin salonunda misafirlerinizle yapacağınız çay sohbetlerine ayrı bir keyif ve huzur katacak olan klasik model duvar kağıtları, her zevke uygun desen ve renk aralığında bulunabilmesi ile popülerlik kazanmıştır. Tarihi ve köklü bir hava vermek isterseniz “damask modeli” desenli duvar kağıtları, sizin vazgeçilmez duvar kağıdı modellerinizden olmaya adaydır. Desenleri ile tarihi en derin şekilde hissedebileceksiniz.

Vinil Salon Duvar Kağıdı Modeli: Bu tarz salon duvar dekorasyonu için kullanılan duvar kağıtları, yıkanabilir ve temizlenebilir olmaları nedeni ile oldukça tercih edilmektedir. Kağıt üzerine pvc laminasyonu eklenerek elde edilir. Pvc esaslı olduğu için kir ve leke tutmaz. Uzun yıllar güneş ışığı ve çeşitli etmenlere rağmen solmadan dayanabilir. Sökülmesi kolay bir kağıt modelidir. Kimyasal içerikli oldukları için sadece çocuk odalarındaki kullanımı önerilmemektedir.

3 boyutlu Salon Duvar Kağıdı Modelleri: Salonunuzun duvarına derinlik ve 3 boyutlu bir etki vermek istiyorsanız 3 boyutlu salon duvar kağıtları tam size göre… 3 boyutlu salon duvar kağıdını kullanırken dikkat edilmesi gereken bir konu da kullanılacak olan salonda fazla miktarda eşya bulunmamasıdır. Bu göz yorgunluğuna sebep olabilir. Eğer salonunuzu daha büyük göstermek istiyorsanız mutlaka denemelisiniz. Seçeceğiniz herhangi bir mekanı salonunuzun duvarında sanki canlıymışcasına gösterebilmeniz mümkün. Bu kimi zaman bir metro istasyonu, kimi zaman Afrika’nın düzlükleri olabilir. Seçim sizin. Seçiminiz ne olursa olsun misafirleriniz hayran olmaktan kendilerini alamayacaklar.

Taş duvar Salon Duvar Kağıdı: Taş duvar efektli salon duvar kağıtları da benzer bir etki yaratmak için oluşturulmuş kaliteli duvar kağıtlarındandır. Köy ve kırsal kesimde kullanılan doğal  taşlar ile oluşturulan evlerin temasını, daha ucuza ve daha pratik şekilde evinizde yaşamanız mümkün. Gerçekçi görünümleri ile taş duvar salon kağıtları, tasarım açısından oldukça zengindir.

Salon için Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri yazımızı inceleyerek daha net bilgi alabilirsiniz.

Geometrik Desenli Duvar Kağıtları: Bu tarz geometrik desenli duvar kağıtları, ortama canlılık ve hareketlilik katmaları bakımından önemlidir. Basit tasarımları ile gözü yormadıkları gibi, yaratıcılıkları ile de göz doldururlar. Keskin ve canlı modelleri sevenler için ideal bir duvar kağıdı türü denebilir. Geniş kitlelere hitap eden bir duvar kağıdı çeşididir.

Modern Duvar Kağıtları

Çiçek Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Ağaç Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

3 Boyutlu Duvar Kağıtları Modelleri

Kahve Rengi Duvar Kağıtları Modelleri

Yeşil 3 Boyutlu Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Klasik Mobilyalara Uyumlu Duvar Kağıdı Modelleri

Çizgi Desenli Duvar Kağıtdı Modelleri

Kabuk Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Estetik Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net