Bilgii.net

Salatalığın Gözlere Faydası Nasıl Uygulanır?

19.10.2018
Salatalığın Gözlere Faydası Nasıl Uygulanır?

Salatalık cilt bakım ürünlerinin gözde seçeneklerinden bir tanesidir. Salatalığı doğal olarak cildinize ve göz altlarına sürebilirsiniz. Hem tükettiğinizde hem de cildinize sürdüğünüzde ciddi sonuçlar alırsınız. Birçok cilt bakım ürünü, kremler ve maskelerin içinde salatalık özlerinin bulunduğunu görürsünüz. Salatalık özlü maskeler, salatalık özlü göz altı kremleri, salatalık özlü yüz ve el kremleri son derece meşhurdur. Bunun çeşitli nedenleri vardır. İlk olarak besleyici ve onarıcı bir gıdadır. Başka bir özelliği ise ciltteki kırışmalara iyi bir çözüm olabilir. Mevcut kırışıklıkları giderirken yeni kırışıklıkların oluşmasını da önler.

Salatalık Gözler İçin Neden Faydalı?

Salatalık cilt bakım ürünlerinin en ucuzu ve en etkili olanlarından biridir. Cilde ve gözlere oldukça ciddi faydaları vardır. En çok karşımıza çıkan sahnelerden biri gözlere konmuş yuvarlak dilimli salatalıklardır. Televizyonlarda, kadın dergilerinde sıkça gördüğümüz bir sahnedir. Peki, salatalık neden gözlere uygulanır?

  • İlk olarak salatalıkta bulunan askorbit asit özlerine değinebiliriz. Bu asit özlerinin toksin giderici olması salatalığı göz ve göz altı bakım ürünü yapmaya yetiyor. Dilimlenmiş salatalığı gözlerinize koyduğunuzda gözlerdeki iltihabı gidermeye yarıyor.
  • Salatalık aynı zamanda renk açıcı bir özellik taşır. Bu nedenle göz altındaki morluklara uygulandığında morlukların açıldığını gözlemleyebilirsiniz.
  • Şişlikleri, morlukları gidermek için en doğal ve etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Uygulama Şekli

Gözlerinize uygulayacağınız salatalıkları soğuk yani dolaptan seçerseniz morluklara kısa sürede çözüm getirecektir. Salatalıkları dilimleyin ve gözlerinize uygulayın. Isınan dilimleri yenileriyle değiştirerek ortalama 15 dakika bekletebilirsiniz. Bu işlem gözlerinizdeki iltihabı alır, göz altı morluklarını giderir. Ayrıca ısınan salatalıkları yüzünüze de koyabilirsiniz. Çünkü kırışıklıklar için de önemli bir gıdadır.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Salatalık Maskesi

Salatalığın gözlere ve göz çevresine faydaları sadece morluk giderici olmakla bitmiyor. Aynı zamanda yıllar geçtikçe ciddi probleminiz olacak göz çevresi kırışıklıklarına da çözüm getiriyor. Bu gıdayı yüz ve göz çevresi kırışmalarınızda kullanabilirsiniz. Malzemeler aşağıda verilmiştir:

  • Bir adet salatalık
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Salatalığı rendeleyerek işe başlayabilirsiniz. Rendelenmiş salatalığı bir kapta toplayın ve içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyun. İkisini karıştırıp göz altlarınıza uygulayın. 10- 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ayrıca rendelediğiniz salatalığın suyunu da yüzünüzde 10 dakika bekletirseniz hem kırışıklık için hem de sıkılaştırma amaçlı faydalı olduğunu görürsünüz.

Salatalığı gün sonu yorgunluğunda tercih edebilirsiniz. Yorgunluktan şişmiş ve iltihaplı gözlere akşam dinlenmesinde çok iyi bir terapi sağlayabilir. Üstelik cildinizin her yanına uygulayabileceğiniz sağlıklı bir gıdadır. Kırışıklıktan şişliğe, morluklara ve çeşitli cilt sorunlarına çözüm getirebilir. Ayrıca cildinizi sıkılaştırıcı bir etkiye sahipir.

Uyguladığınız bakım yöntemlerinin doğal olmasına dikkat ederseniz cildinize zarar vermemiş olursunuz.  Cilt bakım ürünü diye kullanacağınız kimi ürünler alkol ve kimyasal içerikli olduğundan cildinizde kırışmalara yol açabilir. Doğal ürünlere devam ettiğinizde etkilerini bir süre sonra görmeye başlarsınız. Ayrıca doğal ürün kullanırken cildinizin buna hassasiyeti olmamasına dikkat etmelisiniz. O gıdaya karşı bir hassasiyetiniz veya alerji yapma ihtimali varsa teninizin bir bölgesinde deneyebilirsiniz. Cilt doktorunuza kullanmak istediğiniz ürünün uygun olup olmadığını sorabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net