Bilgii.net

Sadece Alçı İle Taş Duvar Nasıl Yapılır?

08.10.2018
Sadece Alçı İle Taş Duvar Nasıl Yapılır?

Evinizde veya iş yerinizde duvarlarınızın sade ve mat görünmemesi için bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Belki biraz renk katmak veya hareket katmak ya da biraz eskitme yapmak veya farklı dokunuşlar vererek, duvarınızı tasarlamak istiyorsunuz. Buradan bahsedeceğimiz konu, aslında her zaman bulabileceğimiz bir malzemeden, alçıyı kullanarak taş duvarı oluyor mu ve nasıl yapabileceğimize bakacağız. Yani sadece alçı ile taş duvar nasıl yapılır, ona bakacağız.

Alçı İle Taş Duvar Yapmak

Alçı çok basit ve kolay kullanabileceğimiz, hatta birçok projelerde de kullanılan bir inşaat malzemesidir, ama bunun yanı sıra sağlık sektöründen tutun ki birçok farklı sektörlerde de kullanılmaktadır. Alçıyı genellikle şekil almak veya şekil vermek için kullanılır. Mutlaka ki herkes alçının ne olduğunu biliyordur. Alçı ile taş duvar yapmak nasıl oluyor. Kısaca ona bakalım. Alçı ile duvarı taşlaştırmıyorsunuz, fakat alçı kullanarak taş veya tuğla gibi görünümler veriyorsunuz. Bu işlemi yaparken çevrenize yeteri kadar gazete ve naylon örtü gibi malzemeler sermeniz lazım, çünkü çok dağınık bir iş olacak. Bunu yapmak aslında çok kolay, tek yapmanız gereken. Duvara alçıyı uyguladıktan sonra taş veya tuğla görünümünü çıkarmanızdır. Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Alçı İle Taş Duvar Nasıl Yapılır?

Bu tür işlerde birazda hayal gücünüz ve kreatif düşünceleriniz önem kazanıyor, çünkü hem hayal etmeniz gerekiyor, fakat aynı zamanda üretken olabilmek gerekiyor. Alçı ile taş duvar nasıl yapılır? Bunun için sadece gerekli olan malzemeler; alçı, su ve bant. Başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Alçıyı duvara uyguladıktan sonra, çivi, kalem veya parmaklarınız ya da eldivenleriniz bile olabilir, bunları kullanarak taş veya tuğla gibi doğal görünümler vermeye başlıyorsunuz. Bu şekilde anlatıp okurken zormuş gibi gelebilir, fakat her şey çok kolaydır. Alçıyı bant ile duvara uygulayacağınız için, rahatlıkla çıkıntılar ve oymalar yapabilirsiniz. Duvar kâğıtları kullanmak istemeyenler veya bütçesi yetişmeyenler için en uygun, basit ve hızlı yapılabilecek duvar tasarımı alçıdır.

Taş Duvarı Sadece Alçı İle Yapmak

Bu tür tasarımlar yapmak aslında çok eğlencelidir, çünkü istediğiniz şekilde taşlarınızı veya tuğlaları duvarınıza dizebiliyorsunuz. İster yan dursunlar isterseniz de düz, hiç fark etmiyor ve alçı tamamen kuruduğu zaman, sanki duvarınız gerçekten taş veya tuğla ile örülmüş gibi görünüyor. İlk başta yaparken bunu çok göremezsiniz, çünkü alçı daha kurumamıştır ve yaptığınız desenler net olarak ortaya çıkmaz, fakat kuruduktan sonra ne kadar hayal gücü kuvvetli ve ne kadar yaratıcı biri olduğunuzu anlayabileceksiniz. Bunu her yaştan herkes yapabilir. Eğer alçının ortalığı kirletmesinden ve üstünüze gelmesinden korkmayacaksanız ve duvarıma biraz farklı bir hava katmak istiyorum diyorsanız, taş duvar sadece alçı ile yapmak, denemeye değer bir iş olacaktır.

Evinizin veya iş yerinizin güzel görünmesi önemlidir, öyle değil mi ve bunun için birçok farklı teknikler ve tasarımlar kullanarak evinizin veya iş yerinizin güzel görünmesini sağlamanız gerekiyor. Bu sebeple sizde alçı alın ve duvarınıza biraz farklılık katın. Hem yaparken eğleneceksiniz, hem de yaptıktan sonra ne kadar yaratıcı olduğunuzu ve kendi evinizi veya iş yerinizi çok büyük paralar olmadan bile dekore edebileceğinizi anlayabileceksiniz.

Taş Duvar ile Dekorasyon örneklerine göz atmak istiyorsanız aşağıdaki dekorasyon önerilerimize göz atın;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net