Bilgii.net

Saçları Sağlıklı ve Hızlı Uzatmanın Yolları – Uzman Önerisi

19.10.2018
Saçları Sağlıklı ve Hızlı Uzatmanın Yolları – Uzman Önerisi

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak kimisi zayıf ve hemen kırılan, kopan, dökülen saçlardan şikâyet eder. Saçlarda kırılma ve kopma varsa uzaması duracaktır. Sürekli kopan saç telleri bir türlü istenen uzunluğa ulaşamaz. Ayrıca sağlıklı bir görünüme de sahip değildir. Uzun saçları seven pek çok kadın saçları doğal ve hızlı yollarla uzatmanın formülünü aramaktadır. Aslında saç uzatmanın çok da ilginç bir formülü yok. Tüm sorun saçlarının küsmüş olması veya derinizin tıkanmış olmasıdır. Saçlarınızın uzaması saç derinizin açık olmasına bağlıdır. Bilinçsizce kullandığınız saç krem, şampuan veya bakım ürünleri derinizin üstünü kapatabilir. Böylece deriniz nefes almaz ve saçlarınız da uzayamaz.

Saçlarınızı Doğal Yollarla Uzatın

Saçların uzamasını engelleyen faktörlerden biri de kimyasal içerikli ürün kullanımıdır. En çok da boyalar uzamayı durduran bir etkiye sahip olabilir. Çünkü kimyasal içeriklidir ve sürekli boyanan saçlar zamanla yıpranabilir. Yıpranan saçların en  önemli sorunu kırılmalardır. Kırık saçların sağlıklı görünüesi de imkânsızdır.

Kına İle Saç Uzatma: Saçlarınızdaki boyaları arındırıp boya yerine kına kullandığınızda canlandığını ve güçlendiğini göreceksiniz. İster maske amaçlı isterse boyama amaçlı doğal kına kullanabilirsiniz. Kınanın içine kahve koyarsanız kahverengi tonlarında bir sonuç alırsınız. Nar kabuğu koyarsanız saçlarınızın rengi kızıl olacaktır. İçine koyduğunuz malzemelerle rengini ayarlayabilirsiniz. Kına saçlara parlaklık verir. Kına ile boyanan saçlar canlanır ve gürleşir. saç derisini güçlendirir ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saçları Örmek

Belki ilk duyduğunuzda inanmayacaksınız veya şaşıracaksınız. Saçlarınızı örerek uzatabileceğinizi biliyor musunuz? Çok kısa saçlılar için geçerli bir uygulama değildir. Saçlarınız örülebilecek durumdaysa ve hep aynı uzunlukta kalıyorsa çözümünüz hazır. Sürekli omzunuzdan çok da aşağı inmeyen saçlardan şikâyetçiyseniz saçlarınızı örün. Bazıları örmeyi demode gibi görse de gayet modern örgü modelleri vardır. Günümüzde de günlük hayatta kullanılan modellerdir. Ayrıca yine de dışarıda örmem, diyorsanız evdeki vakitlerinizi  örülü saçlarla geçirebilirsiniz. Günlük düzenli olarak  belli sürelerle ördüğünüz saçlarınızın kısa sürede uzamaya başladığını göreceksiniz. Üstelik hiçbir uygulama yapmadan. Saçınıza herhangi bir şey sürmeden.

Tuz ile Saç Uzatmak

Tuz ile saç uzatmak da nasıl oluyor, demeyin. Tuzun asıl görevi saç derisine peeling yapmaktır. Zaten saçların uzamasını durduran etken de bu derinin tıkanmasıdır. Tıkanan deri zamanla nefes alamaz hâle gelir ve saçların uzamasını da durdurur. Sizler de saçlarınızın  canlanmasını ve uzamasını istiyorsanız saç derinize tuzla peeling yapabilirsiniz. Fakat bu işlemi tek başına tuzla değil bir şampuan yardımıyla yapacaksınız. Tuzu kendi özel şampuanınıza koyarsanız her yıkamada unutmadan devam etmiş olursunuz. Fakat yıkama öncesinde şampuanı çalkalamayı unutmayın.

Şampuanla tuz birlikte kullanıldığında yıkama sırasında saçlarınıza masaj yapabilirsiniz. Bu masaj saç derinizi açacak ve zamanla saçlarınızı uzatacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Uzatmak

Son yılların parlayan yıldızı Hindistan Cevizi yağıdır. Bu yağın cilde ve saçlara birbirinden ilginç faydaları vardır. En önemli etkilerinden biri de saçları canlandırması ve uzatmasıdır. Saç uzatma için bu yağı yıkama sırasında saçlarınıza sürebilirsiniz. Kolay olması için şampuanın içine bir miktar ekleyerek kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net