Bilgii.net

Saçları Besleyen Yağlar – Sağlıklı Saçlar için

19.10.2018
Saçları Besleyen Yağlar – Sağlıklı Saçlar için

Saç dökülmesi, kırılması veya beyazlaması birçok sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Sadece kadınlarda değil erkeklerde de hatta çocuklarda da karşılaşılan bir durumdur. Günümüzde birçok doğal yağ sayesinde yıpranmış, kırılmış saçlar beslenerek daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ayrıca  saçların daha parlak ve saç derisinin daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Kimyasal ürünlerden de sıkıldıysanız, saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacak doğal yağları kullanmaya başlayabilirsiniz. Saç bakımında kullanabileceğiniz bazı doğal yağlar şu şekildedir.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı ilk olarak saç derinizin yumuşak olmasını sağlamaktadır. Ayrıca saçlarınızın kırılmasını engelleyerek saç tellerinizi güçlendirir. Böylece saçlarınız kırılmaya karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Jojoba yağı cildiniz tarafından kolay emile bir yağdır. Ayrıca saçlarınız kolay bir şekilde uzamıyorsa ve güçsüzse jojoba yağı saçlarınızın hızlı uzamasını bununla birlikte daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır. Jojoba yağı hem şampuanlarda hem de saç kremlerinde kullanılmaktadır. Son olarak bu yağ egzama, saç biti ve sedef rahatsızlıkları için de iyi gelmektedir.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı saçlarınızın uzamasını sağlayan bir diğer doğal yağlardan biridir. Saçlarınızın uzamasını sağlamasının yanında saçlarınızı iyi bir şekilde besleyerek saçlarınızın dökülmesini ve kırılmasını engellemektedir. Lavanta yağının en önemli özelliği de saç derisindeki kan dolaşımını sağlar böylece saç diplerine giden oksijenin miktarının arttırır. Bunların dışında Lavanta yağını hem saçlarınız için hem de cildiniz için  kekik ve biberiye yağı ile kullanırsanız cildinizin tahriş olmasını engellemiş olursunuz.Eğer saçlarınız dökülüyorsa kullanmanız gereken doğal yağlar da şu şekildedir.

Badem Yağı

Badem yağı saç bakımında kullanılan en önemli yağlardandır. Badem yağının içerisinde antioksidanlar, E vitamini, protein, magnezyum ve birçok sağlıklı yağlar bulunmaktadır. Bundan dolayı da saçlarınızın beslenmesinde önemli bir rolü bulunmaktadır. Bu sayede saçlarınızı güçlendirerek uzamasında yardımcı olmaktadır. Bu özelliklerin dışında kırılmayı engelliyor hatta saç derisinde oluşan kızarıklıkları ve kepekleri de engellemektedir.  İçerisinde bulunan bol miktarda mineraller bulundurduğundan dolayı kirpiklere uygulandığı zaman kirpiklerin de hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı

Son zamanlarda popüler bir yağ olan Hindistan cevizi yağı içerisinde çeşitli sağlıklı mineraller, E vitamini, proteinler ve birçok esansiyel yağlar sayesinde saçlarınızın derisini beslemektir. Bu sayede, saçlarınızın daha az elektriklenmesini ve dökülmesini azaltmasının yanı sıra saçlarınızın nemlendirmesini de sağlamaktadır. Son olarak içerisinde bulundurduğu birçok zengin yağlar sayesinde kepeği de engellemektedir. Hindistan cevizi yağı kalın saç tipli olan kişiler için önerilmektedir.

Fındık Yağı

Fındık Yağı içerisinde B1, B2, B6 ve E vitamini bulunduran zengin içerikli bir doğal yağdır. Saçlarınızda kepek oluşumunu engelleyen doğal bir yağdır. Bununla beraber saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır.  Fındık yağı sadece saçlarımız için değil aynı zamanda cildimiz için de kullanılan doğal bir yağdır. Fındık yağını cildinize sürdüğünüzde cildinizin daha parlak ve nemli görünmesinde yardımcı olur.

Avokado Yağı

Avokado yağı da saçlarınız için oldukça yararlı olan doğal bir  yağdır.  Fakat bu doğal yağın doğru yerde ve doğru şekilde kullanılması önemlidir. Avokado E vitaminleriyle zengin bir doğal yağdır. Böylece saçlarınız bu yağ sayesinde daha güçlü olmanın yanında saçlarınızda olan beyazlılar doğal yöntemlerle kapatmanızda yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net