Bilgii.net

Saçlar İlk Ne Zaman Beyazlar?

08.10.2018
Saçlar İlk Ne Zaman Beyazlar?

Saçlar ilk ne zaman beyazlar sorusunun cevabı çeşitli etkenlerin niteliğine bağlı olarak değişmektedir. Kimi insanda dengeli ve yaşı ile doğru oranlı olarak  saç beyazlaması görülürken, kimi insanda daha hızlı ve genç yaşta saç beyazlaması görülebilir. Zamanından önce oluşan saç beyazlamasının çeşitli nedenleri olabilir. Bunlardan başlıcaları genel olarak şunlardır:

Travma ve Şok: Fiziksel görünümüzün ruhsal ve psikolojik durumunuz ile bağlantısı oldukça birbirine bağlı olaylardır. Aniden yaşayacağınız bir travma ya da şok etkisinin bünyenizde yaratabileceği etkilerden biri de şüphesiz ki saç beyazlaması olarak kendini gösterecektir.

Hipofiz bezi bozukluğu:  Hipofiz bezi bozukluğu, kan basıncı, vücut sıcaklığı gibi vücudun önemli olaylarını kontrol eden tiroit bezlerine de etki edeceği için, saçların zamanından önce beyazlamasına da neden olabilir.

Pernisiyöz Anemi: Pernisiyöz anemi, b12 adı verilen vitaminin eksikliği ile açığa çıkan bir hastalıktır.  Vücudun yeterli alyuvar üretmemesi ile bağışıklık yetersizliği ortaya çıktığı gibi, 20’li yaşlarda saç beyazlamasının da temel nedeni bu hastalık olabilmektedir.

Yaşım 15 Saçlarım Beyazlıyor

Yaşım 15 saçlarım beyazlıyor benzeri bir sorununuz var ise çeşitli faktörleri gözden geçirmeniz gerekebilir. Bunlar beyaz saçlılığa genetik olarak yatkınlığınız olup olmadığı, gün içinde sıkça ve yoğun olarak stres yaşıyor olup olmadığınız, beslenme düzeniniz ve hormonal seviyeniz gibi faktörlere dikkat etmeniz önerilir.

Yaşım 16 Saçlarım Beyazlıyor

Yaşım 16 saçlarım beyazlıyor, ne yapmalıyım? diye soracak olursanız, diğer yaş aralıklarında olduğu gibi bu yaş aralığı için de gündelik yaşamınızın rutinlerini ve sizin bağışıklık ve dolayısı ile saç sağlığınızı etkileyen faktörleri hayatınızdan çıkarmanızı ya da azaltmanızı öneriririz. Aldığınız önlemlere rağmen herhangi bir sonuç alamazsanız, mutlaka doktora gitmelisiniz.

Yaşım 17 Saçlarım Beyazlıyor

Yaşım 17 saçlarım beyazlıyor diyen kişilerin de beslenme şekilleri, bağışıklık sistemleri, gündelik hayatlarının düzeni gibi konularda dikkat etmesi gerekmektedir. Bunlara dikkat edildiği halde saç beyazlaması durmuyor ya da yavaşlamıyor ise doktora danışılmalıdır.

Yaşım 18 Saçlarım Beyazlıyor

Yaşım 18 saçlarım beyazlıyor diyerek saç sorununa çözüm arayan kişilerin de aynı şekilde beslenme düzenleri ve hayatlarının gidişatları hakkında dikkat etmeleri gereken noktalar var demektir.

Yaşım 19 Saçlarım Beyazlıyor

Yaşım 19 saçlarım beyazlıyor diyorsanız bu kısımda kendiniz için çeşitli öneriler bulabilirsiniz. Genel olarak beslenme şeklinize dikkat etmeli ve gündelik yaşamınızda stresten uzak durmanızı öneririz. Genetik yatkınlığınızın da saç beyazlamanıza etkisi olabilir. Bu konuya da dikkat etmelisiniz.

Yaşım 20 Saçlarım Beyazlıyor

Yaşım 20 saçlarım beyazlıyor ne yapsam düzelir? sorusunu sormanıza neden olacak kadar saç beyazlamanız  var ve bu konu sizi iyiden iyiye düşündürtmeye başlamış ise öncelikle diğer yaşlarda olduğu gibi gündelik hayatınızda düzeltmeniz gereken noktalara eğilmeniz gerekmektedir. Eğer bu yolla çözemezseniz, doktora gitmelisiniz.

Yaşım 21 Saçlarım Beyazlıyor 

Yaşım 21 olmasına rağmen saçlarım beyazlıyor, öneriniz nedir? gibisinden sorular sormanıza neden olan bir saç yapınız varsa endişe etmeyin. Beslenme, stres, bağışıklık gibi konular üzerinde kontrol sahibi olup olmadığınızı gözlemlemeniz, gerekirse doktora gitmenizi tavsiye ederiz. Saç beyazlamanızın genetik bir sorun olup olmadığını da göz önünde bulundurmanız gerekebilir.

Genç yaşta saçlarınız dökülüyor ise; Saç Ne Zaman Dökülür makalemize göz atın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net