Bilgii.net

Saç Uzatmak İçin Maskeler – Kısa Sürede Saç Nasıl Uzar?

19.10.2018
Saç Uzatmak İçin Maskeler – Kısa Sürede Saç Nasıl Uzar?

Doğada her şeyin çözümü mevcuttur. Güzelliğin önde gelen unsurlarından biri de sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmaktır. Saçlarımıza pek çok işlem yaptırırız. Bazen onların koparak dökülmesine bazen de yıpranmasına sebep oluruz. Böyle durumlarda saçlarımızı kesmemiz gerekebilir. Fakat bazen çok yavaş uzayan saçlara da sahip olabiliriz. Bu gibi durumlar için pek çok kozmetik ürününden yarım almak gerekir. Ancak bu ürünlerin içindeki kimyasal maddeler saç derimize zarar verebilir ya da kalıcı çözümler üretmezler. Saçlarımızın parlaklığı, canlılığı ya da bakımı için pek çok doğal çözüm uygulamak gerekebilir. Saçlarımızı hızlıca uzatan bazı doğal çözümler vardır. Evinizde kolayca hazırlayacağınız bu maskeler, her evde bulunan malzemeler ile yapılır. Yapımı ve uygulaması oldukça kolaydır.

Saç Uzaması İçin Patates Maskesi

Patatesin cilt bakımı konusundaki maharetleri bilinen bir gerçektir. Ancak bununla da bitmez. Patates saçlarımızın hızlı ve sağlıklı uzamasına da yardımcı olan bir doğal çözümdür. Patates içinde bulunan A,B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengindir ve bu vitaminler saçların uzaması için gereken vitaminlerdir. Patates maskesini evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz. Dört ya da beş tane orta boy patatesi soyarak küçük küçük doğrayıp blender yardımı ile doğrayın. Dilerseniz bunun için rende kullanabilirsiniz. Blender ya da rendeden geçirdiğiniz patatesleri bir tülbent yardımı ile süzün ve suyunu çıkarın. Çıkan su saçlarınıza sürülmek için hazır olan maskeniz olacaktır. Önce suyunu bir pamuktan yardım alarak saç diplerinize iyice uygulamalısınız. Kalan patates suyunu saçlarınıza iyice yedirin. 15-20 dakika kadar bekleyin. Ardından şampuanlayıp durulayın. Saçlarınızın daha hızlı uzamaya başladığını göreceksiniz. Patates sadece saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardım etmez aynı zamanda saçlarınızı kökten uca beslet ve mat görünümüne canlılık kazandırır.

Soğan Maskesi ile Saçlarınızı Uzatın

Doğal çözümler ile saçlarınızı uzatmaya yardım eden bir diğer maske de soğan ile hazırlanır. Soğan sülfür bakımından oldukça zengindir ve saçların hızlı uzamasına yardım eder. Soğan maskesi için kırmızı soğan ya da arpacık soğan kullanabilirsiniz. Soğanları da tıpkı patates maskesinde olduğu gibi karıştırıcı ya da rendeden yardım alarak iyice kıyın ve bir süzgeçten geçirerek suyunu çıkarın. Soğan kokusu yüzünden biraz tercih edilirken düşünülen bir malzeme olabilir ancak oldukça etkili olduğu söylenir. Saçlarınıza ve saç diplerinize güzelce uyguladığınız soğan suyunu saçlarınızda bekletirken saçlarınızı bir şeffaf folyo ile sarabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra şampuan ile arındırarak saçlarınızı durulayın.

Yumurta ile Protein Maskesi

Yumurta protein bakımından çok zengin bir besindir ve saçlarımız da proteinden oluşur. Ayrıca yumurta potasyum bakımından da oldukça zengindir. Kırılgan saç tellerinizi onarır ve kırılmaları önler. İçinde bulunan D vitamini saç dökülmesini engellerken, B12 vitamini de saçlarınızın hızla uzamasına yardım eder. Bir adet yumurta fakat eğer saçlarınız uzunsa iki adet yumurta ile bu maskeyi kolayca yapabilirsiniz. Yumurtanın içine yarım su bardağı süt, bir adet limon ve iki yemek kaşığı da sızma zeytinyağı ile karışım yaparak maskenizi hazırlayın. Ancak bu maskeyi yaparken yumurtanın yalnızca akını kullanmanız gerekmektedir. Maskeyi yaptıktan sonra saçlarınıza uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Sonrasında günlük kullandığınız şampuan ile yıkayıp durulayabilirsiniz.

Bu yöntemleri düzenli aralıklarla uygularsanız saçlarınızdaki değişime siz bile inanamayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net