Bilgii.net

Saç Uzatmak için Formüller – Hızlı ve Sağlıklı Öneriler

19.10.2018
Saç Uzatmak için Formüller – Hızlı ve Sağlıklı Öneriler

Saçlarınızı uzatmanın birçok yöntemi bulunur. Saç uzatmak için formüller internette bulunmaktadır, fakat şunu unutmamak gerekir ki, saçları sağlıklı bir şekilde uzatmak için öncelikle saçınızın bakımı önde gelir. Saçlarınızın 2 veya en fazla 3 güne bir yıkanması, saçlarınızı yıkadıktan sonra yüzde yüz kurutmamak ve saçlarınızı yılda en az 2 defa kestirerek, saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için yardımcı olabilirsiniz. Burada size saç uzatma konusunda birçok farklı formülden bahsedilecektir.

Masaj Yapmak

 

Duştayken saçlarınızı şampuanladıktan sonra, saçlarınızın kökünden başlayarak öne doğru kafanıza masaj yaparak, hem kafanızı rahatlatabilirsiniz, hem de saçlarınızın uzaması için yardımcı olabilirsiniz. Masaj yapmak hem saçınıza hem de kafanıza iyi gelecektir.

Saçlarınızı Düzenli Olarak Kestirin

 

Saçlarınızı düzenli olarak kestirdiğiniz takdirde, saçlarınız hem sağlıklı hem de gür bir şekilde uzayacaktır. Saçlarınızı düzenli olarak kestirin ki saçlarınız sağlığını kaybetmesin.

Saç Kremi Önemli

 

Saçlarınızın sağlıklı ve gür bir şekilde uzamasını istiyorsanız, duştayken saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra, saç kremini unutmamanız lazım. Saç kremi özellikle saçınızın beslenmesi için önemlidir. Saç kremi önemli ve mutlaka banyonuzda bulundurmanız gerekiyor.

Saç Uzamasının Düşmanı Saç Düzleştiriciler

 

Saçlarınızın sağlıklı ve güzel bir şekilde uzamasını istiyorsanız, bütün genç kızların kullanmayı sevdiği saç düzleştiricilerden uzak durmanız gerekiyor. Saç uzamasının düşmanı saç düzleştiriciler, saç hücrelerinizi öldürür ve saçların uzamasını engeller.

Beslenme Alışkanlıklarınız Saçınızın Uzaması İçin Önemlidir

 

Saçlarınızın güzel uzaması için sadece bakımların düzgün yapılması değil, aynı zamanda beslenme alışkanlıklarınızın da düzenli ve sağlıklı olması gerekiyor. Beslenme alışkanlıkları sağlığınızın her alanında çok önemlidir. Beslenme alışkanlıklarınız saçınızın uzaması için önemlidir. Bu sebeple günlük olarak ne yediğinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Yumurta Maskesi

 

Yumurta herkesin evinde mutlaka olan bir besin ürünüdür. Yumurtanın akını alıp saçınıza sürdükten sonra, saçınızı streç film ile sarıyorsunuz ve sonrasında saçınızı yıkayacaksınız. Bu işlemi birkaç sefer veya düzenli olarak yapabilirsiniz. Yumurta maskesi saçlarınızın sağlıklı ve gür bir şekilde uzaması için önemli bir maddedir.

Yağ Karışımlı Kür

 

Aktarlardan kolaylıkla alabileceğiniz yağlar ile bir kür uygulayıp saçınıza uygulayabilirsiniz. Sadece üçer damla; biberiye yağı, jojoba yağı ve lavanta yağı ve ikişer damla kekik ağacı yağı ve sedir ağacı yağı karıştıracaksınız. Yağ karışımlı kür çok basit ve kolay yapılmaktadır. Bu karışımı saç diplerinize kadar sürüyorsunuz ve sonrasında saçınızı duruluyorsunuz.

Patates Suyu, Bal, Yumurta Sarısı Maskesi

 

Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız, patates suyu, bal, yumurta sarısı maskesi kullanabilirsiniz. Yapılışı çok kolaydır. Patates suyunu, bal ve yumurta sarısı ile beraber karıştırıyorsunuz ve karışımı saç diplerinize kadar sürüyorsunuz. Bu kür sayesinde saçlarınız hem hızlı uzayacak, hem de nemliliğini kaybetmeyecektir.

Aloe Vera Maskesi

 

Aloe Vera özü biliyorsunuz ki birçok bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Özellikle cilt bakımlarında kullanılan Aloe Vera, saçınızın hızlı uzaması için de işinize yarayabilmektedir. Aloe Vera maskesi için; yarım tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 fincan Aloe Vera koyup güzelce karıştırıp karışımı saçınıza uygulamak yeterli olacaktır.

Saçınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzayabilmesi için birçok karışımlar ve kürler bulunmaktadır. Hangi karışım veya kürü kullanmak veya denemek isteyeceğiniz tamamen size kalmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net